Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweGrajewo - Ełk

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Grajewo — Ełk

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Grajewo — Ełk w 2024 roku

Popularne kierunki
Do miasta Ełk
Z miasta Ełk
Podróż powrotna:

Autobus Grajewo - Ełk. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Grajewo Ełk - informacje, przewoźnicy autobusowi

Odległość pomiędzy Grajewem a Ełkiem wynosi około 30 kilometrów. Pokonanie tej odległości trwa zwykle pół godziny i jest to możliwe dzięki autobusom takich firm, jak Polonus, Flixbus, PKS Nova, OPEN TOURS czy Żak Express. Pomiędzy Grajewem a Ełkiem kursują również pociągi PKP i Regio.

Dworzec kolejowy Grajewo - udogodnienia

Autobusy Grajewo Ełk rozpoczynają trasę na terenie ulicy Ks. Popiełuszki. W tym miejscu znajduje się dworzec kolejowy, na którym zatrzymują się pociągi z wielu polskich miast. Jest to niewielki zabytkowy budynek, w którym podróżni mogą oczekiwać na odjazd autobusu. W okolicach dworca zlokalizowano także kilka lokali gastronomicznych pozwalających na posilenie się przed podróżą.

Jak dojechać na dworzec kolejowy w Grajewie?

Dostanie się na dworzec kolejowy jest możliwe nie tylko za pomocą pociągów Regio I PKP, lecz także samochodem czy rowerem. Na terenie miasta nie kursują bowiem autobusy komunikacji miejskiej.

Dworzec autobusowy Ełk - informacje

Autobusy kursujące na trasie Grajewo - Ełk zatrzymują się na terenie dworca autobusowego przy ul. Jarosława Dąbrowskiego. W tej lokalizacji znajduje się niewielki budynek, w którym podróżni mogą skorzystać z kilku udogodnień.

Na dworcu autobusowym w Ełku umieszczono bowiem kasy biletowe, płatną toaletę oraz krytą poczekalnię. Teren ten jest połączony z dworcem kolejowym obsługującym kursy pomiędzy wieloma polskimi miastami i mniejszymi miejscowościami.

Komunikacja miejska w Ełku

Dostanie się z dworca autobusowego do innych części Ełku jest możliwe nie tylko za pośrednictwem pociągów, lecz także autobusów miejskich o numerach 7, 16, 3, 4, 1, 12 oraz 11 zatrzymujących się na pobliskich przystankach.

Co warto zobaczyć w Ełku?

Autobusem z Grajewa do Ełku podróżują głównie osoby zainteresowane zwiedzeniem tego miasta oraz turyści przesiadający się podczas znacznie dłuższych tras.

Ełk nie jest dużym miastem, jednak na jego terenie zlokalizowano kilka atrakcji turystycznych wartych odwiedzenia. Pierwszą z nich jest niewątpliwie Zamek Krzyżacki wybudowany pod okiem samego Ulricha von Jungingena.

Na obszarze Ełku znajduje się także Muzeum Historyczne oraz Muzeum Kropli Wody umieszczone w jednym z najwyższych budynków w mieście. Najbardziej znanym punktem na obszarze Ełku jest jednak Promenada nad Jeziorem Ełckim. W tym miejscu szczególnie w letnie i wiosenne miesiące odbywają się liczne wydarzenia przyciągające setki mieszkańców i turystów.

Atrakcje w Ełku

Ełk jest również doskonałym miejscem dla miłośników architektury. Oprócz zamku, na jego terenie znaleźć można także zabytkową Katedrę św. Wojciecha oraz Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa. Natomiast najmłodsi podróżnicy znajdą coś dla siebie w parku wodnym lub na obszarze Skansenu Pszczelarskiego.