Busfor łączy się z BlaBlaCarTen sam szeroki wybór przejazdów autobusowych.Teraz dostępne na BlaBlaCar
redirection-logo

Bilety autobusoweEłk - Augustów

Wybierz datę, aby kupić bilet na autobus Ełk — Augustów

Godzina odjazdu i przyjazdu czasu lokalnego

Rozkład jazdy autobusów Ełk — Augustów w 2024 roku

Popularne kierunki
Z miasta Ełk
Do miasta Ełk

Autobus Ełk - Augustów. Rozkład jazdy, bilety, informacje

Bus Ełk Augustów - informacje, przewoźnicy autobusowi

Odległość między Augustowem a Ełkiem wynosi około 45 kilometrów. Obecnie przejazd na tej trasie jest realizowany za pośrednictwem autobusów firmy BUT Żak Tourist i PKS Nova S.A. O/Suwałki i trwa on 48 minut. Dostanie się do Augustowa jest możliwe również dzięki pociągom PKP i Regio.

Dworzec autobusowy Ełk - informacje, udogodnienia

Autobusy Ełk Augustów rozpoczynają podróż na terenie dworca autobusowego przy ulicy Jarosława Dąbrowskiego. W tym miejscu podróżni mogą skorzystać z takich udogodnień, jak kasy biletowe, poczekalnia, płatne toalety oraz tablice informacyjne.

Budynek jest bowiem połączony z dworcem kolejowym obsługującym kursy pomiędzy wieloma polskimi miastami. Wokół tej lokalizacji znajdują się liczne lokale gastronomiczne i sklepy spożywcze pozwalające na zaopatrzenie się przed rozpoczęciem podróży.

Dojazd na dworzec autobusowy w Ełku

Dojazd na dworzec autobusowy jest możliwy dzięki taksówkom lub autobusom miejskim o numerach 7, 16, 3, 4, 1, 12 oraz 11.

Przyjazd do Augustowa - przystanek ul. 29 Listopada

Autobusy z Ełku do Augustowa kończą swoją podróż na terenie niewielkiego ulicznego przystanku przy ulicy 29 Listopada. Jest to punkt uliczny zlokalizowany w ścisłym centrum miasta, dlatego wokół niego można znaleźć takie udogodnienia, jak lokale gastronomiczne, sklepy oraz liczne hotele i hostele.

Poruszanie się po Augustowie jest możliwe za pomocą samochodu, roweru czy pieszo, jednak na terenie miasta jeździ również komunikacja miejska obejmująca 4 linie autobusowe.

Co warto zobaczyć w Augustowie?

Autobusami z Ełku do Augustowa podróżują osoby w każdym wieku, od rodzin z dziećmi, aż po znacznie starszych turystów. Dzięki temu pojazdy kursujące na tej trasie jeżdżą w sposób regularny.

Zabytki Augustowa

Augustów nie jest dużym miastem, jednak na jego terenie można znaleźć kilka miejsc wartych zobaczenia podczas dłuższego pobytu. Jednym z nich są niewątpliwie augustowskie bulwary przyciągające tysiące turystów spędzających urlop w tym mieście.

Augustów leży również w okolicach obszaru nazywanego Zielonymi Płucami Polski, dlatego stanowi doskonałe rozwiązanie na odpoczynek połączony z uprawianiem sportów wodnych.

Na terenie miasta znaleźć można bowiem cztery jeziora, wokół których znajdują się firmy oferujące spływy kajakowe, rejsy statkami, jazdę na nartach wodnych czy zabawę w pobliskich parkach linowych. Dzięki temu Augustów trafia w gusta nie tylko starszych, lecz także młodszych podróżnych.

Kanał Augustowski

Podczas spływów po augustowskich zbiornikach wodnych można natrafić na bardzo znane śluzy Kanału Augustowskiego, który mierzy aż 100 km. Jest to zatem doskonałe miejsce na długie kajakowe wycieczki.