Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
20.11.191458

Wiza elektroniczna do Sankt Petersburga i Kaliningradu – wszystko co potrzebujesz wiedzieć przed podróżą

Wiza elektroniczna petersburg kaliningrad

Rosja jest krajem, który każdego roku odwiedzają tysiące turystów ze wszystkich stron świata. Wyjazd do miast Federacji Rosyjskiej wiąże się jednak z koniecznością posiadania aktualnej wizy.

Jednym z najbardziej pożądanych, przez turystów, miast, jest właśnie Petersburg. Ogromna zachętą jest, przede wszystkim, możliwość zdobycia wizy elektronicznej do tego miejsca. Z nami dowiesz się, w jaki sposób ją uzyskać!

Elektroniczna wiza do Kaliningradu i Petersburga– z czym to się je?

Wyśmienitą informacją dla tych, którzy właśnie tej jesieni chcą wybrać się w podróż do tych miast jest to, że od 1 lipca 2019 roku zostały bardzo uproszczone zasady wjazdu do Obwodu Kaliningradzkiego, w tym samego Kaliningradu!

Tymi zasadami zostały objęte aż 53 państwa, w tym Polska. Możliwość łatwego zdobycia e– wizy, od 1 października 2019 roku dotyczy też Sankt Petersburga i całego Obwodu Leningradzkiego, a już wkrótce ma ona obowiązywać w całej Rosji.

O taką wizę można ubiegać się na przykład na stronie evisa.kdmid.ru. Jak wygląda proces uzyskania wizy?

1. W odpowiedniej rubryce, wprowadzić swoją narodowość, po czym zostanie nam przypisany numer wniosku wizowego, który należy zapamiętać lub zapisać.

2. Kolejnym krokiem jest podanie swoich danych osobowych oraz informacji o podróży, czyli jej celu. Konieczne są też dane z paszportu, informacja o ewentualnych krewnych w Rosji oraz naszym pracodawcy.

3. Wniosek nie będzie też kompletny bez aktualnego zdjęcia.

4. Po zarejestrowaniu wniosku trzeba poczekać na rozpatrzenie. Trwa to, najczęściej 2–4 dni. Jeśli wiza zostanie przyznana, konieczne jest wydrukowanie dokumentu potwierdzającego jej nadanie.

Najciekawsze miejsca w Kaliningradzie

kaliningrad atrakcje

Ciekawym faktem jest to, że Kaliningrad to miasto położone bardzo blisko naszej granicy– od Trójmiasta dzieli je zaledwie 170 kilometrów. Na wielu stronach można znaleźć bezpośrednie połączenia autobusowe z Gdańska do Kaliningradu, a cała podróż trwa zaledwie około 4 godzin. Jednym z najpiękniejszych zabytków Kaliningradu jest gotycka katedra na Knipawie. Na jego piętrze znaleźć można Muzeum Kanta, dla którego przyjeżdża tu cały ogrom miłośników jego twórczości i filozofii.

Dla osób, które są nastawione na niezapomnianą przygodę, godne polecenia będzie Muzeum Oceanu Światowego, a wraz z nim– statki i okręt podwodny, który pochodzi z czasów zimnej wojny! Innym obiektem, który kojarzy się z morzem i naturą, jest Muzeum Bursztynu ze swymi zjawiskowymi eksponatami.

Jak w każdym, innym mieście, warto poznać też regionalne bary i restauracje, a co za tym idzie– tradycyjną kuchnię. Warto jednak zauważyć, że w wielu miejscach Kaliningradu podaje się dania kuchni wschodniopruskiej, które przygotowuje się na podstawie bardzo starych, archiwalnych ksiąg kucharskich.


Sankt Petersburg - dawna stolica Rosji

sankt petersburg atrakcje

Mnóstwo turystów przekonuje się, że Sankt Petersburg to jedno z najpiękniejszych i najbardziej ciekawych miast całego świata! Nic w tym dziwnego– Muzeum Ermitaż porównywany jest nawet do Luwru. Jest to największe muzeum w całej Europie i uznawane za jedno z najbogatszych i najokazalszych na świecie– jego zbiory liczą około 3 milionów eksponatów!

Nie da się odwiedzić Sankt Petersburga bez wizyty na Placu Pałacowym, działy się tu przecież najważniejsze, krajowo i politycznie, zdarzenia i decyzje. Zobaczymy tu pomnik Aleksandrowski oraz łuk triumfalny, który upamiętnia zwycięstwo carskiej Rosji nad wojskami Napoleońskimi.

Niezwykłym miejscem jest też słynna Cerkiew na Krwi, która ma dość bajkowy wygląd, ale warto pamiętać o tym, że właśnie w tym miejscu zmarł Aleksander II. To tylko najbardziej charakterystyczne atrakcje, a muzeów, soborów i innych ciekawych miejsc jest tutaj multum! Warte wspomnienia jest to, że dachy kamienic musiały mieć tu odpowiednią, ściśle określoną wysokość. Dziś turyści mogą liczyć na, pełną wrażeń, wycieczkę po tych dachach!


Nikogo więc chyba nie trzeba dłużej namawiać na podróż w głąb Rosji, aby zobaczyć miejsca tak piękne, że zapierają dech w piersiach. Każdy znajdzie tam coś dla siebie!

Życzymy przyjemnej podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów