Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
13.04.17671

Gdzie świętować Wielkanoc? Przewodnik po podróżach w czasie wolnym

Wielkanoc

Najjaśniejsze święta roku już wkrótce, jeśli nie macie jeszcze planów na Wielkanoc, Busfor.pl proponuje spędzenie świąt w podróży. Na przykład możecie udać się na poszukiwania czekoladowego królika do Niemiec, Czech, Ukrainy albo ukryć go w domu, w Polsce.

Wiosenny festiwal w Stuttgarcie

Stuttgarter Frühlingsfest

Sezon koncertów i festiwali w Niemczech otwiera wiosenny Stuttgarter Frühlingsfest. W tym roku daty festiwalu to 15 kwietnia - 7 maja, co jest świetną okazją żeby wesoło spędzić wielkanocne dni wolne.

Występy grup teatralnych i muzycznych, miasteczko atrakcji, sektor gastronomiczny i piwowarski będą działać od rana do późnego wieczora, żeby goście imprezy przygotowali się do świątecznej atmosfery.


Wielkanocne jarmarki w Pradze

Wielkanocne jarmarki w Pradze

Od 1. kwietnia na Rynku Staromiejskim i Placu Wacława w Pradze otwierają się wielkanocne jarmarki. Kolorowe wstęgi zdobiące brzozę to symbol święta. Inne lokalizacje to Plac Republiki, Plac Pokoju, Zamek na Hradczanach, Kampa i stacja metra Anděl. Jeśli właściwie zaplanuje się wyjazd, można wziąć udział w grze gastronomicznej i odwiedzić wszystkie wydarzenia.


Oryginalne, malowane jaja w Kijowie

Oryginalne, malowane jaja w Kijowie

Czekoladowego królika na Ukrainie nie znajdziecie, ale kolorowe jaja jak najbardziej. Od 8. do 23. kwietnia w Kijowie po raz drugi ma miejsce Festiwal Pisanek. W tym roku można obejrzeć kolorowych 858 jajek, z czego 374 to prace ukraińskich artystów.

Na placu św. Zofii i Michała będzie można obejrzeć tradycyjne malowanki Ukrainy, na Włodzimierskiej górce odpocząć podczas lunchu, pokrzepić się i spróbować swojego talentu w konkursach na prace ręczne.


Przyjemne spotkanie z przyjaciółmi w Warszawie

Śmigus-dyngus w Warszawie

Miłośnicy rodzimych, polskich tradycji może nie powinni opuszczać kraju, ale poruszać się po Polsce. Przygotujcie święconkę, królika i kurczaczka jako prezent i wybierzcie się w podróż do rodziny lub przyjaciół albo razem z nimi w poszukiwaniu nowych wrażeń.

Nie bójcie się wody w Śmigus-dyngus, a pojawią się u Was same sukcesy!

Szczęśliwej Wielkanocy i szczęśliwych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów