Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
10.05.181454

Gdzie iść gdy zdecydujesz się na wyjazd do Lwowa?

1

Oczywiście do Lwowa trzeba jechać! Weź jednak pod uwagę to, że w czasie różnych świąt wyjazd odpowiednio drożeje, a ceny są nawet dwukrotnie wyższe w porównaniu z cenami w dni powszednie. Ale nawet to nie powinno Cię powstrzymać przed przyjazdem do tego miasta.

Lwów jest piękny każdego dnia, ale może być jeszcze ciekawszy w czasie rozmaitych świąt i festiwali. Wówczas zachwyt i entuzjazm odwiedzających czuć niemalże w powietrzu, przepełnionym świąteczną atmosferą i odurzonym “Pijaną wiśnią” – popularną lwowską nalewką.

1

Są dwa sposoby na poznanie Lwowa. Pierwszy to dowiedzieć się czegoś o mieście przed przyjazdem, mieć przemyślany plan i listę miejsc do zobaczenia. Drugi jest bardziej spontaniczny – można zacząć od Rynku, w tym Wysokiego Zamku, prospektu Szewczenki, Opery albo od strony dworca – interesujące miejsca do odwiedzenia zaczynają się właśnie tam. Trzeba bez końca spacerować, spacerować i spacerować zadzierając głowę do góry, skręcając we wszystkie wciąż zmieniające się zaułki, zaglądając do kawiarni i w otwarte klatki schodowe domów w centrum – żeby usłyszeć skrzypienie starych, kręconych klatek schodowych.

2


Jeśli zdecydujesz się na zwiedzanie z gotową listą atrakcji do zobaczenia, obowiązkowo musisz iść w te miejsca:

Spojrzenia na miasto z góry: Lwów podziwiać z dwóch miejsc, Wysokiego Zamku i Ratusza

3

Ulice: prospekt Szewczenki, Rynek i wszystko co wokół niego, Opera wraz ze świątecznymi jarmarkami, ulice Gródecka, rejon Frankowski i inne ulice przylegające do Parku Stryjskiego oraz oczywiście sam Park Stryjski.

4

Cerkwie: Koniecznie zajrzyj do wszystkich cerkwi w rejonie Rynku, a z tych, które są położone dalej od centrum i zdecydowanie zasługują na uwagę to cerkiew św. Jury, kościół (niegdyś cerkiew) Olgi i Elżbiety znajdujący się niedaleko dworca, gdzie można wejść na górę i zobaczyć plac.

5


Przepiękny i zdecydowanie warty obejrzenia współczesny “Dom uczonych”, a niegdyś kasyno.

6

Gastronomia: miejsc z jedzeniem i innymi rozrywkami jest tak dużo i można o nich tak wiele mówić, że trudno wskazać jedno konkretne. Każdy coś znajdzie, według potrzeb. Ale w tej sferze Lwów może zaskoczyć jak żadne inne miasto, wobec żadnego baru ani restauracji nie pozostaniesz obojętnym. Przede wszystkim należy zdążyć zgłodnieć między jednym miejscem a drugim :)

7

Do Lwowa warto pojechać przynajmniej raz, żeby później zapragnąć wracać – znów, znów i znów.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów