Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
09.11.17446

Jak się nie pokłócić z przyjaciółmi w podróży?

Podróż

Podróż może stać się prawdziwą próbą przyjaźni, jeśli spędzisz z tymi samymi ludźmi 24 godziny na dobę przez kilka dni. Żeby wspólny wyjazd nie stał się końcem znajomości, zespół Busfor.pl przygotował kilka porad na podobne okoliczności.

1. Ostrożnie wybieraj kompanów

1

Jeśli lubicie wesoło spędzać razem czas na imprezie, to jeszcze nie znaczy, że koniecznie macie wyjechać razem w podróż. Postaraj się zebrać grupę sprawdzonych osób żeby nie rozczarować się po przyjeździe.

Gdy grupa ludzi myślących podobnie zostanie już wybrana, wyznacz liderów - czyli tych najbardziej odpowiedzialnych i wychodzących z inicjatywą. Ten typ podróżnika nie zapomni o sprawdzeniu wszystkich dokumentów przed wyjazdem i jest w stanie zorganizować dosłownie wszystko co potrzebne.

2. Odpowiednio wcześnie wybierzcie trasę

2

Zgodzisz się z tym, że każdy ma swój sposób odpoczynku. Jeden lubi leżeć na plaży, drugi biega po muzeach albo sklepach i nawet podczas podróży w grupie każdy wybiera rozrywki, które akurat jemu odpowiadają. Dlatego przed podróżą dobrze jest spotkać się i wybrać listę miejsc, które każdy z Was będzie chciał zobaczyć. Lepiej omówić detale wcześniej, żeby później nie tracić czasu na kłótnie.

Dogadajcie się gdzie będziecie spać i co będziecie jeść. Możecie stworzyć wspólny dokument Google, gdzie wprowadzicie wszystkie pomysły i propozycje, a także daty wyjazdu, listę dokumentów oraz nazwy hosteli albo hoteli w których planujecie się zatrzymać. Możecie stworzyć taki dokument, a także zacząć planować samą podróż nawet w ciągu dwóch - trzech miesięcy od planowanej daty wyjazdu.

3. Rozdzielcie obowiązki

3

Na etapie planowania podróży wyjaśnijcie, komu powierzycie szukanie zakwaterowania i biletów, kto zajmie się przygotowywaniem dokumentów do wizy albo przygotowaniem listy atrakcji. Rozdzielcie obowiązki tak, żeby każdy miał swoje zadanie i jedna osoba nie musiała robić za wszystkich. Jeśli wszyscy będą zajęci, uda się uniknąć totalnej kontroli jednej osoby, co zdarza się aż nazbyt często. Kiedy każdy włoży trochę wysiłku w przygotowania do podróży, nikt nie będzie rozczarowany.

4. Omówcie budżet

4

Niekoniecznie najprzyjemniejszy, ale obowiązkowy punkt przygotowań. Odpowiednio wcześniej omówcie sumy, które każdy z Was będzie w stanie wydać. Nawet jednakową ilość pieniędzy każdy wydaje po swojemu, dlatego lepiej od razu podzielić wydatki na wspólne i osobiste. Do wspólnego budżetu wejdą środki które należy przeznaczyć na transport, ubezpieczenie, wspólne rozrywki i zakwaterowanie. To, co zostanie, każdy może wydać wedle swojego uznania.

5. Rozkład dnia

5

Pytania “o której wstajemy” i “o której kładziemy się spać?” również warto omówić wcześniej. Jeden z łatwością wstanie o 6 rano i zajmie kolejkę do wieży Eiffla, a dla innego podobna poranna wyprawa okaże się niewykonalna. Jeden będzie chciał włóczyć się nocami po barach i lokalnych knajpach, dla drugiego ważne jest żeby się wyspać i rankiem nie czuć się rozbitym.

6. Odpoczywajcie od siebie

6

W podróży bardzo łatwo się posprzeczać. To zupełnie nie znaczy, że jesteście złymi przyjaciółmi czy nie możecie na sobie polegać. Po prostu dla kogoś ważne jest żeby zobaczyć wystawę sławnego malarza, a inny prawie odchodzi od zmysłów jeżeli nie udało się kupić jeansów z podwyższoną talią, a jeszcze inny denerwuje się, że nie zdążył założyć wszystkich zaplanowanych strojów.

Z kim byś nie podróżował, rozdzielajcie się. Poświęć kilka godzin w trakcie podróży dokładnie na to, co Cię interesuje. W ten sposób możesz odpocząć i pobyć samodzielnie ze swoimi myślami i życzeniami. Przede wszystkim nie zapomnijcie się dogadać gdzie się spotkacie później, na wypadek gdyby komuś rozładował się telefon. Ustalcie dokładny czas i miejsce spotkania, na przykład pod fontanną albo w restauracji na obiedzie czy wieczorem w hotelu. Plus jest też taki, że na koniec dnia będziecie mieli możliwość omówienia co robiliście danego dnia.

7. Bądźcie pozytywni

7

Nie bójcie się zmiany planów i odnoście się do wszystkiego z humorem. Bądźcie otwarci na wszystko, co nowe. Bądźcie odważni! Nie podoba się Wam Paryż? Jedźcie do Zurychu, Pragi albo Amsterdamu. Idźcie na ustępstwa i nie zapominajcie żeby odnosić się do siebie z szacunkiem, troską i zrozumieniem.

Przyjemnych podróży w większej grupie!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów