Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
01.08.181015

Sierpień w Polsce: o muzyce, kinie i lotnictwie

1

Wakacyjne miesiące w Polsce to przede wszystkim czas wspaniałych, kulturalnych oraz widowiskowych imprez pod otwartym niebem. Znajdzie się coś interesującego zarówno dla fanów popularnej polskiej muzyki, koneserów ambitnego kina oraz …. lotnictwa. Warto korzystać z ciepłych dni i naładować swoje słoneczne baterie przed kolejnymi podróżami jesienią :)

Trójmiasto – giganci polskiej muzyki rozrywkowej i akrobacje sportowe

1

Do Trójmiasta latem warto udać się nie tylko ze względu na bliskość morza, możliwość spacerów nad jego brzegiem, opalania się i plażowania. To także świetna okazja aby uczestniczyć w imprezach kulturalnych. Czym byłyby wakacje bez słynnego festiwalu w Sopocie Top of The Top? Pierwsza tego typu impreza miała miejsce w 1960 roku i jej pomysłodawcą był Władysław Szpilman.

Na scenie słynnej Opery Leśnej w dniach od 14 - 16. sierpnia wystąpi pięćdziesięciu artystów. Pierwszy dzień będzie ukłonem w stronę muzyki lat 80. i 90., wraz z uroczystym koncertem zespołu Lady Pank z okazji 35. rocznicy ich debiutanckiej płyty, a w kolejnych dniach swoje jubileusze będą świętować także zespoły takie jak Blue Cafe, Bajm i Big Cyc.

Jeżeli interesują Cię sporty akcji i energetyczna muzyka hip hopu, możesz udać się do Gdańska na Cropp Baltic Games, który potrwa od 17. do 19. sierpnia. Na trzech wielkich arenach międzynarodowe gwiazdy pokażą swoje umiejętności w BMX, MTB i SKATE, a podziwiać ich będzie mogło ponad 3 tysiące osób, a po zamknięciu imprez sportowych w koncertowym namiocie wystąpią gwiazdy polskiego hip hopu.


Radom – Międzynarodowe Pokazy Lotnicze

2

Pod koniec miesiąca, w dniach 25-26 sierpnia na lotnisku Sadków w Radomiu odbędą się pokazy lotnicze wraz z wystawą sprzętu wojskowego i prezentacjami przedsiębiorstw z branży lotniczej. W tym roku wystąpią statki powietrzne z 23 krajów i aż 11 zespołów akrobacyjnych. Każdy pokaz cieszy się ogromnym zainteresowaniem widzów z Polski i zza granicy, a im bliżej imprezy, tym trudniej zdobyć bilety. Tegoroczne pokazy będą wyjątkowe, ponieważ świętowana jest 100. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę oraz powstania lotnictwa wojskowego.


Artystyczne kino we Wrocławiu i Kazimierzu Dolnym

3

Jeżeli interesujesz się kinem, koniecznie wybierz się na wrocławski festiwal kina Nowe Horyzonty albo do Kazimierza Dolnego na festiwal Dwa Brzegi. Obie imprezy potrwają do 5. sierpnia. Nowe Horyzonty od 2001 roku gromadzą wielbicieli kina artystycznego, którego formy wyrazu i granice tematyczne wykraczają daleko poza przyjęte formy.

Podczas imprezy można obejrzeć filmy zarówno filmy debiutantów, jak i niekwestionowanych, uznanych mistrzów, a jego ideą jest pokazywanie dzieł twórców niepokornych - artystów wizualnych, kina eksperymentalnego, non fiction i innych. Jeżeli natomiast znudzi Ci się oglądanie ambitnego kina, możesz zobaczyć historyczne neony w Zewnętrznej Galerii Neonów albo na wieczorny pokaz wizualno-akustyczny przy Multimedialnej Fontannie na Pergoli.

Z kolei w Kazimierzu Dolnym trwa dwunasty już Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi. Impreza ma łączyć w sobie wszystkie inspiracje sztuki filmowej - film jako taki, literaturę, muzykę i sztuki wizualne. Celem festiwalu jest poszerzanie horyzontów i stworzenie nieformalnej, intymnej atmosfery w której odbiorcy i młodzi twórcy mogą się spotkać ze swoimi mistrzami, znaleźć czas na rozmowę i refleksję.

Niewątpliwą reklamą i znakiem jakości festiwalu jest fakt, że jego dyrektor artystyczną jest legenda polskiego dziennikarstwa kulturalnego Grażyna Torbicka. A po spotkaniu ze sztuką wysoką warto po prostu przejść się po Rynku, pooddychać letnią atmosferą kulturalnego miasta i skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów