Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
12.06.172057

8 typów turystów znienawidzonych na całym świecie

8

Życzymy Wam, żebyście nie znaleźli się na tej liście!

Niedawno temu amerykańskie wydanie “The Huffington Post”, gdzie swoje blogi prowadzi ponad 9000 liderów opinii, polityków i znamienitych osobowości, przeprowadziło badanie. Dziennikarze postanowili wyjaśnić jakiego rodzaju turystów nie lubi się na całym świecie. Busfor.pl publikuje rezultaty badania dla uniknięcia tych gruntownych błędów podczas podróżowania. Życzymy Wam żebyście nie znaleźli się na tej liście!

“Oryginalni” turyści

1

Tak tak, to “zdjęcie z małpką”, “trzymam wieżę w Pizie, żeby się nie przewróciła” i “trzymam na dłoni piramidę Cheopsa”. Takie fotografie już dawno stały się internetowymi memami, ale wciąż znajdzie się niemało tych, którzy chcą opublikować w sieciach społecznościowych podobne nieporozumienia. To wygląda co najmniej biednie. Staraj się przejawiać więcej fantazji, żeby Twoje zdjęcia nie znalazły się wśród hitów w kategorii szablonowości.

Gamonie

2

Często turystów zdradza nie tylko życzenie sfotografowania się z pomnikiem, ale także wrażenie wokół swojej osi i otwarte usta wraz z mapą trzymaną w rękach. Rzecz oczywiście nie rozchodzi się o wyraz twarzy, ale o to, że często podobne zachowanie blokuje ulice. To samo dotyczy turystów, którzy przed wejściem do publicznego środka transportu albo krok przed wejściem na schody ruchome razem podejmują decyzje czy znajdują się na właściwej drodze. Przyjaciele, nie zachowujcie się tak, to wszystkich denerwuje.

Turyści w koszulkach I Love ***

1

Takie koszulki były oryginalne 15 lat temu. Teraz człowiek, który przyznaje się do miłości do miasta na swojej odzieży, wzbudza w otoczeniu co najmniej współczucie. Jest jednym z tych turystów, którym łatwo wcisnąć dowolne badziewie.

Pijani turyści

2

Pijanych ludzi nie lubi nikt oprócz ich kompanów i maniaków. Przyznaj, że utrata kontroli nad sobą w nieznanym mieście jest co najmniej niebezpieczna. Więc jeśli nie są Ci potrzebne problemy z lokalną lub lokalnymi kryminalistami - jednak wróć do hotelu. Zwłaszcza, gdy bezsprzecznie jesteś pijany.

Turyści którzy nie wiedzą co to takiego “kolejka”

2

Zapamiętaj: jeśli ludzie ustawili się w rządku, człowiek za człowiekiem - to jest kolejka. Obowiązkowo powinieneś ustawić się na końcu i nie ponaglać, ponieważ to nietaktowne. Kategorycznie zabronione jest ignorowanie kolejki, naglenie oczekujących i próba przedostania się do punktu przeznaczenia pominąwszy pozostałych. To zasada międzynarodowa. Jeśli nie znajdziesz nikogo, kto postawi Cię do pionu, to i tak wszyscy zgodnie zagrożą Ci palcem. Chyba nie masz na to ochoty?

Turyści, przez których pojawił się ten znak

2

Na tablicy napisano “dalej niż ten znak turyści nie mogą przechodzić”. Uwierz, że tam nie odkryjesz wszystkich tajemnic wszechświata. Co więcej, znak został ustawiony dla Twojego bezpieczeństwa, ponieważ jakiemuś mądrali jednak przyszło do głowy narażać siebie na ryzyko na tym terytorium. Na ile duża jest prawdopodobieństwo tego, że turyści zignorują taki znak i pójdą dalej? Bardzo duże. Nie bądź takim turystą.

Turyści, którzy ubierają się jak turyści

2

Niektórzy turyści na urlopie odlatują na inną planetę, gdzie nie ma żadnych zasad. Jednak minimum dobrego tony i wyczucia smaku działa wszędzie. Zapamiętaj pewną prawdę: nie zachowuj się w innym mieście tak, by to inni musieli dostosowywać się do Ciebie.

Amerykanie

1

Badanie przeprowadzone było w warunkach amerykańskich i dziennikarze nie uniknęli autoironii. Okazało się, że jednym z typów turystów, których nie lubią na całym świecie, są właśnie Amerykanie. Możliwe, że to oni najczęściej uosabiają wszystkie wyżej wymienione wady.

Oto ranking państw, z których turyści są najbardziej niemile widziani:

  • Amerykanie

  • Chińczycy

  • Francuzi

  • Japończycy

  • Rosjanie

  • Koreańczycy

  • Hindusi

  • Niemcy

  • Hiszpanie

  • Brytyjczycy

Nie powtarzajcie cudzych błędów :)

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów