Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
27.06.181759

Jak stać się podróżnikiem, a nie turystą. 9 podstawowych zasad

1


1. Samodzielnie zaplanuj podróż

1

Różnicę zna wielu z nas, jeszcze ze szkoły podstawowej - zadanie z matematyki można rozwiązać samodzielnie, a można spisać od kolegi albo koleżanki z klasy. Oboje otrzymacie dobry stopień, ale ten, kto spisał, straci coś ważniejszego, czyli bezcenne umiejętności.

2. Poznaj lokalnych mieszkańców

2

Oczywiście przewodnik turystyczny przekaże wszystkie informacje o kraju, nawet jeżeli możesz o nich przeczytać na Wikipedii. Jednak poznając lokalnych mieszkańców, dowiesz się więcej o kulturze, zwyczajach i z pewnością zdobędziesz nowych znajomych.


3. Jeździj metrem

3

Nie bój się korzystania z lokalnych środków transportu. Po pierwsze tak jest taniej, po drugie to właśnie tam odkryjesz prawdziwą atmosferę danego regionu.

4. Odwiedzaj miejsca, których nie ma w przewodniku

4

Zwyczajnie pozwól sobie na zgubienie się i błąkanie po nieznanych uliczkach, ale zawsze miej ze sobą mapę by móc się odnaleźć.


5. Działaj spontanicznie

5

Po co znać z wyprzedzeniem każdy krok swojej wycieczki? Plan oczywiście dobrze mieć, ale warto zostawić sobie elastyczność na spontaniczne działania.

6. Nie ograniczaj swojego czasu

6

To największa wada turystyki zorganizowanej w formie wycieczek w ekskluzywnych autobusach. Zamiast “teraz macie państwo godzinę na zobaczenie dzielnicy” wypowiedzianego przez przewodnika, lepiej poleżeć na trawie pod wieżą w Pizie tyle czasu, ile dokładnie potrzebujesz.


7. Jedz tam, gdzie lokalni mieszkańcy

7

W miejscach typowo turystycznych zawsze będzie drożej. Podobnie jak w punkcie 4., zawsze zwracaj uwagę na miejsca nieturystyczne. Im więcej ludzi, tym lepiej.

8. Nie uzależniaj swojego urlopu od pory roku

8

Paryż w lutym? Super! Uwierz, że nieważne jaka jest pogoda, jeśli znalazłeś się w miejscu o którym marzyłeś od dawna.

9. Poczytaj wcześniej o danym kraju

9

Oczywiście, podstawowe informacje zdobędziesz w trakcie wyjazdu, ale nie ignoruj zaznajomienia się z tradycjami i podstawowymi informacjami dotyczącymi lokalnej kultury aby nie mieć niepotrzebnych kłopotów.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów