Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
21.02.17730

8 typowych błędów początkujących podróżników

Podróżowanie oraz udzielanie rad dotyczących wyjazdów stało się modne. Opierając się na własnym doświadczeniu, turyści publikują posty w sieciach społecznościowych, piszą artykuły na blogach albo umieszczają filmy na Youtubie.

Nowe wrażenia pomagają urozmaicić nasze dni powszednie, ale w czasie wyjazdu może także dojść do nieprzyjemnych momentów, których można łatwo uniknąć.

Zespół Busfor.pl przygotował praktyczne porady dla wszystkich początkujących podróżników.

Nadmiar rzeczy w walizce

1

Kiedy wybierasz się w podróż, często masz ochotę zabrać wszystkie rzeczy na każdy możliwy wypadek w życiu. Fantazja podpowiada obrazy przenikliwego chłodu w ulewnym deszczu latem, podczas gdy na zewnątrz jest trzydzieści stopni upału. Obowiązkowo należy zabrać ze sobą kilogramy ulubionych płatków śniadaniowych bez których nie można sobie wyobrazić poranka, z kolei zapasy szamponu do włosów i odżywki powinny zmieścić się na skrajach walizki.

Stop! Pomyślcie! Nie jedziecie na niezamieszkałą wyspę pozbawioną sklepów. Czy może być coś gorszego niż rzeczy, które się nie przydadzą, a ważą tonę? Bierzcie tylko najpotrzebniejszy bagaż - jedziecie odpocząć, a nie przetrwać na bezludnej wyspie!

Jeżeli jednak przywykliście do wożenia wszystkiego ze sobą, to na naszym firmowym kursie Kijów-Łódź macie duży luk bagażowy, więc śmiało możecie zabrać większą walizkę.

Ostre planowanie przejazdu

2

Z jednej strony im bardziej szczegółowy plan, tym lepiej można przemyśleć swoją wycieczkę. Z drugiej - jeśli jakiegoś punktu nie uda się zrealizować, to cały plan zawali się. Dlatego bardzo ważne jest trzymanie złotego środka i zostawienie przestrzeni na manewry. W końcu jeśli gdzieś Wam się bardziej spodoba i zechcecie tam zostać dłużej, to realizacja planu przestanie być obowiązkowa :)

Nie zapominajcie o tym, żeby zostawić nadprogramowy czas na przesiadki między rejsami. To zaoszczędzi Wam nerwów i będziecie mogli na czas udać się w wyznaczonym kierunku.

Jeśli zdecydowaliście się na dłuższą podróż, nasz system sam podpowie Wam najlepsze trasy przejazdów i zostawi odpowiednią zakładkę czasową na potrzebne przesiadki.

Zbyt szybkie tempo

3

Kiedy przyjeżdżasz do nowego państwa, chcesz zobaczyć wszystkie najbardziej interesujące punkty i nie przepuścić żadnej okazji. Jest to zupełnie zrozumiałe pragnienie, jednak należy podejść ostrożnie do jego realizacji. W innym wypadku można przeobrazić się w dzikiego konia który bez snu i odpoczynku skacze po wszystkich lokalnych osobliwościach i robi milion zdjęć, aby umieścić je później w sieciach społecznościowych.

Uspokójcie się i weźcie w garść. Wszystkiego i tak nie zobaczycie, dlatego skupcie się na jakości, a nie ilości planowanych doznań. Delektujcie się pięknem przyrody, wąchajcie aromaty nowych potraw, poznajcie nowe tradycje.

Strata czasu w kolejce po bilety

4

Od dawna można kupić bilety online na dowolny środek transportu. Szkoda tych ludzi, którzy do tej pory jeżdzą na dworzec i stoją w kilometrowych kolejkach za każdym razem, gdy trzeba wyruszyć w podróż.

Szukajcie biletów autobusowych online na stronie BUSFOR.PL.Tak jest szybko, wygodnie i sensownie.

Roaming

5

Należy ostrożnie korzystać z sieci w roamingu. Gdy tylko znajdziecie się w innym kraju, operator od razu wysyła wiadomość z powitaniem. Mogą się w niej kryć płatne usługi i inne “przyjemne” niespodzianki. Sprawdźcie wszystkie informacje zanim wyruszycie w podróż. Bardzo możliwe, że tańsze będą rozmowy z bliskimi przez internet za pośrednictwem Skype’a.

Zaufanie

6

Turystów można podzielić na dwa obozy: jedni obstawiają przy tym, że świat jest pełen zła i naciągaczy, dlatego nikomu nie wolno wierzyć. Drudzy odwrotnie, widzą wszystko w różowych barwach i będą oczekiwać wyłącznie przyjacielskich relacji oraz bezinteresownej pomocy od lokalnych mieszkańców.

W rzeczywistości niczego nie da się przewidzieć. Oszustwo czy kradzież faktycznie mogą się wydarzyć, dlatego nie warto bezrefleksyjnie wierzyć każdemu tubylcowi proponującemu pomoc. Bądźcie w pogotowiu i kierujcie się rozumem!

Rozrzutność

7

Włócząc się po miastach z dużymi rynkami albo po ulicach pełnych sklepów, łatwo wpaść w szał zakupów. Ludzie mogą doszczętnie stracić głowę. Nagle chcą kupić bezużyteczne buble korzystając z usług pierwszego lepszego napotkanego przewodnika albo pójdą zjeść w miejsce, które będzie mamić swoją nadzwyczajnością. Otrzeźwienie, podobnie jak w kasynie, przychodzi zbyt późno.

Warto zrozumieć, że jakość podróży nie zawsze zależy od ilości roztrwonionego budżetu. Wymieńcie zawczasu pieniądze w odpowiedniej walucie. I nigdy, za nic, nie zgadzajcie się na żadne usługi bez wcześniejszego ustalenia kosztów, jeśli nie chcecie potem zapłacić skandalicznej, potrójnej ceny.

Nieznajomość tradycji kraju

8

W większości wypadków lokalni mieszkańcy odnoszą się ze zrozumieniem do statusu turysty i nie zwracają uwagi na delikatne naruszenia lokalnych obyczajów. Ale we wszystkim potrzebny jest umiar, dlatego nigdy nie wolno naruszać rzeczywistego tabu, zwłaszcza jeśli jest związane z religią.

Zanim wyjedziecie na urlop, znajdźcie czas, żeby poznać podstawowe zasady zachowania się w krajach, do których się wybieracie. Będzie Wam o wiele łatwiej jeśli nauczycie się podstawowych słów i fraz w lokalnym języku albo jeśli zabierzecie ze sobą rozmówki. Ludzie moga potraktować to jako znak szacunku dla ich kraju i odwdzięczyć się tym samym.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów