Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
Blog o podróżach i turystyce


100 000 tras


20 000 przewoźników


5000 przystanków

12.09.17163

Filmy, które zainspirują Cię do podróżowania

11

Wybraliśmy dla Ciebie dziesięć pięknych filmów, które warto obejrzeć jesiennym wieczorem. Kto wie, może jeden z nich zainspiruje Cię do magicznej podróży?

Rzymskie wakacje

1

Trudno jednoznacznie wskazać co jest najlepsze w tym filmie - młoda, śliczna Audrey Hepburn czy kolorowy, wieczny Rzym. Z pewnością taśma filmowa nie byłaby tak samo unikalna, gdyby usunąć którykolwiek z detali.

Współczesnemu widzowi film może się wydawać nieco naiwny, ale ma to swój urok. Oglądanie tego klasycznego, czarno-białego obrazu z pewnością sprawi Ci prawdziwą przyjemność!


Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

2

Akcja filmu dzieje się w niewielkim mieście Brugia, gdzie dwóch morderców próbuje odciąć się od swojej strasznej przeszłości. Brugia występuje tutaj wyłącznie w charakterze czyśćca, gdzie przesądza się decyzja o losie bohaterów - nie wiadomo czy znaleźli się w piekle, gdzie pokutują za swoje grzechy czy w “prowincjonalnej dziurze”.

Obraz może wydawać się mroczny i bardzo brudny,ale mówią, że po jego premierze do Brugii zaczęły przyjeżdżać tłumy turystów.


Eurotrip

3

Filmy o podróżach niekoniecznie muszą mieć głębokie filozoficzne przesłanie. Niekiedy są po prostu śmieszne i beztroskie, jak “Eurotrip” - klasyka gatunku komedii młodzieżowej.

Przyjaciele zdecydowali się pojeździć po Europie zanim rozpoczną naukę w college’u. Czeka na nich masa przygód oraz absurdalnych i śmiesznych sytuacji. Film może zainspirować do podróży w większej grupie i pokazuje jak w podróży nie należy się zachowywać.


Sekretne życie Waltera Mitty

4

“Dość siedzenia w jednym miejscu, nie bój się opuścić strefy komfortu!” - to podstawowe przesłanie filmu o “biurowym planktonie”, który postanowił znienacka zmienić swoje życie. Jeśli myślisz o tym samym, niezrównany Ben Stiller namacalnie zademonstruje co i jak należy zrobić.


Pożegnanie z Afryką

5

Piękne pejzaże Afryki, oczarowująca muzyka, atmosfera epoki znaczących przemian początku XX wieku i perfekcyjna gra aktorska Meryl Streep i Roberta Redforda. Po obejrzeniu tego filmu z pewnością zaczniesz marzyć o podróży po zagadkowej Afryce lub - w mniej skrajnym przypadku - zechcesz odwiedzić rezerwat Askania Nowa koło Chersonia na Ukrainie. Znajduje się o wiele bliżej, a swoimi pejzażami nie ustępuje afrykańskiej sawannie.


O północy w Paryżu

6

W tym filmie Woody’ego Allena Paryż pojawia się w całej swojej krasie - jest romantyczny, przytulny i magiczny. Przeplatają się w nim kultury i epoki, to Paryż którym inspirował się Dali, Picasso i Hemingway.

To film lekki i romantyczny, ale w tym także przykuwający uwagę. Po jego obejrzeniu na pewno zechcesz od razu wyruszyć do Paryża.


W 80 dni dookoła świata

7

Wesoły i energiczny film o niewiarygodnych przygodach Phileasa Fogga i jego lokaja Passepartout, którzy po pewnym zakładzie zdecydowali się wyruszyć w podróż dookoła świata w 80 dni.

Ekranizacja powieści Juliusza Verne’a pod tym samym tytułem nie miała kolosalnego powodzenia u widzów. Ale obraz zasługuje na uwagę chociażby dlatego, że pokazuje że dowolna, nawet najbardziej szalona idea może mieć rację bytu. Także jeśli marzysz o porywających przygodach - śmiało wyruszaj w podróż!


Vicky Cristina Barcelona

8

To film-pocztówka, który pokazuje całe piękno i temperament miasta. Gorąca, bezładna i namiętna - dokładnie tak zostaje przedstawiona Barcelona.

Woody Allen przedstawił niezwykły, miłosny trójkąt, wplatając w niego jaskrawe kolory i atmosferę miasta. A gra Scarlett Johansson, Penelope Cruz i Javiera Bardema zmusza do tego, żeby uwierzyć we wszystkie wątki opowiedziane na ekranie.


Wszystko jest iluminacją

9

Potrzebujesz inspiracji do wycieczki na Ukrainę? Zobacz jak podróżował tam Elijah Wood w filmie “Wszystko jest iluminacją” w poszukiwaniu kobiety która uratowała jego dziadka podczas II wojny światowej.

Choć film był kręcony nie na Ukrainie, a w Czechach, reżyserowi udało się oddać koloryt i realia życia sąsiadów zza wschodniej granicy. Choć trzeba przyznać, że nie jest tam aż tak źle :)


Siedem lat w Tybecie

10

Film o tym, że miejsce może kardynalnie zmienić człowieka, o tym, co możesz dawać otoczeniu i otrzymać w zamian. A jeszcze Tybet i góry… ten obraz nikogo nie pozostawi obojętnym. I nie tylko dlatego, że główną rolę gra Brad Pitt.

Nie bez powodu mówią, że lepsze od gór mogą być tylko góry. Co prawda w Himalaje trochę daleko żeby jechać po oświecenie, ale Karpaty są na wyciągnięcie ręki - a ich piękno nie ustępuje “dachowi świata”.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów