Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
12.09.17989

Filmy, które zainspirują Cię do podróżowania

11

Wybraliśmy dla Ciebie dziesięć pięknych filmów, które warto obejrzeć jesiennym wieczorem. Kto wie, może jeden z nich zainspiruje Cię do magicznej podróży?

Rzymskie wakacje

1

Trudno jednoznacznie wskazać co jest najlepsze w tym filmie - młoda, śliczna Audrey Hepburn czy kolorowy, wieczny Rzym. Z pewnością taśma filmowa nie byłaby tak samo unikalna, gdyby usunąć którykolwiek z detali.

Współczesnemu widzowi film może się wydawać nieco naiwny, ale ma to swój urok. Oglądanie tego klasycznego, czarno-białego obrazu z pewnością sprawi Ci prawdziwą przyjemność!


Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj

2

Akcja filmu dzieje się w niewielkim mieście Brugia, gdzie dwóch morderców próbuje odciąć się od swojej strasznej przeszłości. Brugia występuje tutaj wyłącznie w charakterze czyśćca, gdzie przesądza się decyzja o losie bohaterów - nie wiadomo czy znaleźli się w piekle, gdzie pokutują za swoje grzechy czy w “prowincjonalnej dziurze”.

Obraz może wydawać się mroczny i bardzo brudny,ale mówią, że po jego premierze do Brugii zaczęły przyjeżdżać tłumy turystów.


Eurotrip

3

Filmy o podróżach niekoniecznie muszą mieć głębokie filozoficzne przesłanie. Niekiedy są po prostu śmieszne i beztroskie, jak “Eurotrip” - klasyka gatunku komedii młodzieżowej.

Przyjaciele zdecydowali się pojeździć po Europie zanim rozpoczną naukę w college’u. Czeka na nich masa przygód oraz absurdalnych i śmiesznych sytuacji. Film może zainspirować do podróży w większej grupie i pokazuje jak w podróży nie należy się zachowywać.


Sekretne życie Waltera Mitty

4

“Dość siedzenia w jednym miejscu, nie bój się opuścić strefy komfortu!” - to podstawowe przesłanie filmu o “biurowym planktonie”, który postanowił znienacka zmienić swoje życie. Jeśli myślisz o tym samym, niezrównany Ben Stiller namacalnie zademonstruje co i jak należy zrobić.


Pożegnanie z Afryką

5

Piękne pejzaże Afryki, oczarowująca muzyka, atmosfera epoki znaczących przemian początku XX wieku i perfekcyjna gra aktorska Meryl Streep i Roberta Redforda. Po obejrzeniu tego filmu z pewnością zaczniesz marzyć o podróży po zagadkowej Afryce lub - w mniej skrajnym przypadku - zechcesz odwiedzić rezerwat Askania Nowa koło Chersonia na Ukrainie. Znajduje się o wiele bliżej, a swoimi pejzażami nie ustępuje afrykańskiej sawannie.


O północy w Paryżu

6

W tym filmie Woody’ego Allena Paryż pojawia się w całej swojej krasie - jest romantyczny, przytulny i magiczny. Przeplatają się w nim kultury i epoki, to Paryż którym inspirował się Dali, Picasso i Hemingway.

To film lekki i romantyczny, ale w tym także przykuwający uwagę. Po jego obejrzeniu na pewno zechcesz od razu wyruszyć do Paryża.


W 80 dni dookoła świata

7

Wesoły i energiczny film o niewiarygodnych przygodach Phileasa Fogga i jego lokaja Passepartout, którzy po pewnym zakładzie zdecydowali się wyruszyć w podróż dookoła świata w 80 dni.

Ekranizacja powieści Juliusza Verne’a pod tym samym tytułem nie miała kolosalnego powodzenia u widzów. Ale obraz zasługuje na uwagę chociażby dlatego, że pokazuje że dowolna, nawet najbardziej szalona idea może mieć rację bytu. Także jeśli marzysz o porywających przygodach - śmiało wyruszaj w podróż!


Vicky Cristina Barcelona

8

To film-pocztówka, który pokazuje całe piękno i temperament miasta. Gorąca, bezładna i namiętna - dokładnie tak zostaje przedstawiona Barcelona.

Woody Allen przedstawił niezwykły, miłosny trójkąt, wplatając w niego jaskrawe kolory i atmosferę miasta. A gra Scarlett Johansson, Penelope Cruz i Javiera Bardema zmusza do tego, żeby uwierzyć we wszystkie wątki opowiedziane na ekranie.


Wszystko jest iluminacją

9

Potrzebujesz inspiracji do wycieczki na Ukrainę? Zobacz jak podróżował tam Elijah Wood w filmie “Wszystko jest iluminacją” w poszukiwaniu kobiety która uratowała jego dziadka podczas II wojny światowej.

Choć film był kręcony nie na Ukrainie, a w Czechach, reżyserowi udało się oddać koloryt i realia życia sąsiadów zza wschodniej granicy. Choć trzeba przyznać, że nie jest tam aż tak źle :)


Siedem lat w Tybecie

10

Film o tym, że miejsce może kardynalnie zmienić człowieka, o tym, co możesz dawać otoczeniu i otrzymać w zamian. A jeszcze Tybet i góry… ten obraz nikogo nie pozostawi obojętnym. I nie tylko dlatego, że główną rolę gra Brad Pitt.

Nie bez powodu mówią, że lepsze od gór mogą być tylko góry. Co prawda w Himalaje trochę daleko żeby jechać po oświecenie, ale Karpaty są na wyciągnięcie ręki - a ich piękno nie ustępuje “dachowi świata”.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów