Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
25.01.182585

Wszystko o cudownym mieście – gdzie smacznie zjeść i wesoło spędzić czas w Tarnopolu

1

Wszyscy którzy byli w Tarnopolu chociaż raz zgodzą się, że to idealne miasto do życia. Uprzejmi mieszkańcy, urokliwe uliczki, duże parki i niezwykłe widoki sprawiają, że chce się tam być. Miasto jest bardzo małe, ale dzięki temu uchodzi za niezwykle przytulne. Warto tam pojechać także po to, by usłyszeć melodyjny, ukraiński język. Zagraniczni turyści często mówią, że czują się jak na koncercie - codzienna, potoczna mowa brzmi dla nich pięknie i melodyjnie.

Gdzie pójść na spacer i co zobaczyć

2

Współczesną wizytówką miasta jest duży staw, który szczególnie pięknie wygląda nocą, gdy spowija go tajemnicza, niemalże magiczna atmosfera. Jeśli pójdzie się parkową dróżką z okolic mikrorejonu “Drużba” do centrum, można odnieść wrażenie jakby spacerowało się po uliczkach Miami.

W Tarnopolu została także odnowiona plaża “Cyganki”, gdzie jest po prostu wspaniale. W tym mieście naprawdę można zobaczyć maleńki kawałek Kalifornii. A jeśli bardzo-bardzo chcesz się poczuć jak nad morzem, możesz wyruszyć na plażę “Dalnyj”, do której obecnie prowadzi bardzo dobra droga. Dostać się tam można nie tylko własnym samochodem czy taksówką, ale także parowozem “Kapitan Parij” albo “Gieroj Tancorow”.

Romantyzmem, lekkością i pięknem oczaruje każdy kawałek parku “Szewczenko”, w którym również znajduje się staw. Oprócz tego w Tarnopolu jest jeszcze wiele pięknych parków, takich jak park “Nacjonalnego wozrożdienia”, “Zdorowie”, “Staryj Park”, “Sawicz Park” oraz leśny park “Zagrebelie”. Ostatni z nich uchodzi za najmłodszy z tarnopolskich parków. Można tam odwiedzić bezpłatny, miniaturowy ogród zoologiczny i nakarmić zwierzęta z ręki lub po prostu rozkoszować się spokojną atmosferą.

Jeśli chcesz zobaczyć Tarnopol z wysokości, powinieneś udać się do parku “Nacjonalnego wozrożdienia”. Ze znajdującego się tam diabelskiego młynu odsłania się niezapomniany widok na całe miasto.

Gdzie smacznie zjeść i zostać na noc

3

W Tarnopolu jest bardzo wiele przytulnych kawiarni i restauracji. Jeśli chcesz mieć widok na jezioro, koniecznie udaj się do “Razwliekatielnego Kompleksu Maksim” albo “Verandy”, gdzie możesz nacieszyć się letnim tarasem. Oferują tam bardzo smaczną pizzę za 60-90 hrywien oraz jedno z najlepszych sushi w mieście. Jeśli chcesz poprawić sobie nastrój muzyką, udaj się do “Verandy” w weekend, kiedy imprezy są prowadzone przez dj-ów.

Niedaleko od “Maksima” znajduje się “Szinok” z bardzo przystępnymi cenami i pyszną kuchnią. Za około 100 hrywien można się porządnie najeść, restauracja oferuje także kompleksowe obiady za 35-40 hrywien. Z drugiej strony jeziorka, obok klubu “Riverpool”, na brzegu tarnopolskiego stawu znajduje się “Buhta bar”, do którego także zapraszają dj-ów i często odbywają się tam imprezy tematyczne.

Zwróć także uwagę na “Klub priekrasnego goroda” z przyzwoitymi cenami, pyszną kuchnią i najlepszą herbatą imbirową w mieście. “Pasta Freska” proponuje tortellini i bardzo smaczne syrniki na śniadanie oraz profitrolki, z kolei “Barbaresco” - smakowite sushi, przy czym podawane są zarówno jak zwyczajne, jak i owocowe rolki, a także nadzwyczajne bliny z przeróżnymi farszami i pysznym kakao z marshmallow. “Staraja mielnica” to miejsce z najlepszą ukraińską kuchnią, w którym możesz spróbować nie sklepowych, a prawdziwych wareników i pielmieni, dwóch rodzajów super-pysznego barszczu, placków ziemniaczanych i mnóstwa innych, tradycyjnych, ukraińskich potraw. Z kolei jeśli chcesz się napić dobrego piwa, koniecznie udaj się do “Kowczeg”, kuchnia też jest tam niezła.

Bez problemu znajdziesz także hotel dla siebie. “Avalon” i “Sapsan” są dość drogie, od około 600 hrywien za noc w pierwszym i 800 hrywien za noc w drugim. Bardziej ekonomicznym, ale dobrym hotelem z sauną jest “Wersal”. Najbardziej ekonomiczny wydaje się być hotel “Sogłasije”, w którym ceny za nocleg rozpoczynają się od 390 hrywien, a także “Globus” (od 400) i “Monako” (od 350 hrywien).

Rozrywka

4

Tarnopol oferuje mnóstwo klubów i barów karaoke w których - jeśli masz takie życzenie - możesz śpiewać w dowolnym języku. Bar “Forum Hall” w każdy czwartek oferuje kobietom możliwość śpiewania całkowicie bezpłatnie nieograniczoną ilość piosenek. Niezły bar karaoke znajduje się także w “RK Maksim” na pierwszym piętrze.

A może lubisz tańczyć do rana? “Allure club” jest najbardziej popularny wśród lokalnej młodzieży. Cena za wejście zależy od dnia, nieraz kosztuje 70-100 hrywien. Nieraz w piątki dziewczyny mogą wejść za darmo do 23.00, a później za 50 hrywien. Jeśli nie chcesz płacić za wejście, zawsze możesz poprosić o bezpłatną ulotkę z informacją we wspomnianym wyżej “Klubie priekrasnego goroda” :) Niezłe są także kluby “Opera” w “RK Maksim” i “Riverpool club”.

A jeśli chcesz z siebie zmyć wszystko - problemy i zmęczenie albo po prostu masz ochotę popływać i zrelaksować się dzięki masażowi wodnemu, zapraszamy do aquaparku “Limpopo” :)

I na koniec - w Tarnopolu są drogi rowerowe, miasto jest bardzo zielone i przyjemnie się w nim oddycha. W parkach rano każdego dnia biegają ludzie, poza tym wszyscy tam kochają spacerować! Na ulicach może spotkać mnóstwo zakochanych, szczęśliwych par, a mieszkańcy są bardzo towarzyscy, mili i otwarci.

To miasto nikogo nie pozostawi obojętnym!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów