Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
15.06.171222

Letnie podróże: TOP-3 kierunki w Niemczech

TOP-3 kierunki w Niemczech

Jako kolejny z cyklu publikacji o letnich podróżach, Busfor.pl proponuje Niemcy. Pisaliśmy już o popularnych przejazdach do Berlina i innych miast, ale w kolejnym artykule przeczytacie co można zobaczyć w czerwcu i lipcu w Hamburgu, Dusseldorfie i Monachium.

Muzyczny huragan w Hamburgu

Hamburg

Każdego roku w mieście Scheessel, niedaleko od Hamburga, ma miejsce festiwal Hurricane. W tym roku wydarzenie zaplanowano na 22-25 czerwca. Na czterech różnokolorowych scenach wystąpi około setki przedstawicieli różnych gatunków muzycznych - od rocka we wszystkich jego odmianach do muzyki tanecznej.

Gośćmi festiwalu będą “amerykańscy idioci” Green Day, w programie także Linkin Park, Blink 182, Casper i inni.

Nabyć bilety a także zobaczyć szczegółowy program festiwalu można na oficjalnej stronie.


Jarmark Fun Fair w Düsseldorfie

Düsseldorf

Düsseldorfska Groste Kirmes am Rhein albo po prostu Rheinkirmes pod względem ważności ustępuje wyłącznie Octoberfestowi w Monachium. Co roku na jarmarku pojawia się około czterech milionów ludzi. Święto trwa 10 dni i zazwyczaj odbywa się w trzecim tygodniu lipca. W tym roku odbędzie się od 14 do 23 lipca.

Ogromny plac w rejonie Oberkassel na lewym brzegu Renu zapełnia się targowymi namiotami i atrakcjami. Okrążające go budynki Starego Miasta stwarzają wrażenie historycznej autentyczności i służą za teatralne dekoracje.

Wydarzenia festiwalu związane są ze Związkiem Strzelców Düsseldorfu, które niegdyś zajmowało się strzelaninami do ptaków - wyborem Króla Strzelców, królewską strzelaniną i koronacją wybranego króla w finale festiwalu. Podczas imprezy odbędą się również przedstawienia, gry, degustacje narodowych potraw i napojów alkoholowych.


Teatralno-operowe Monachium

Monachium

Monachium uchodzi za jedno z najważniejszych centrów światowej kultury operowej, dlatego lokalny festiwal Opernfestspiele jest unikalnym wydarzeniem życia operowego nie tylko w Europie, ale na całym świecie. Popularność festiwalu potwierdzona jest także przez długość jego trwania - od 24 czerwca do 31 lipca.

Główne wydarzenia mają miejsce w Bawarskiej Operze Narodowej, a podczas całego festiwalu zostanie sprzedanych ponad 80 tysięcy biletów. Dla tych, którym nie udało się kupić biletu, na placu przed teatrem ustawia się ogromny ekran, gdzie 14 tysięcy widzów może bezpłatnie obejrzeć przedstawienia.

Podczas Opernfestspiele można śledzić nowe tendencje, odkrywać śpiewaków i reżyserów: dziś Monachium jest jednym z operowych prekursorów. W obowiązkowym programie festiwalu opery Verdiego, Mozarta, Straussa, Haendla, Rossiniego, Glucka, Cavalliego i innych klasyków. W repertuarze znajdą się także przedstawienia współczesnych kompozytorów.

Pomimo podstawowego, operowego repertuaru, na gości festiwalu czekają także koncerty galowe, solowe koncerty gwiazd światowego formatu, występy orkiestr kameralnych i symfonicznych. Większość spektakli zaczyna się od wprowadzenia - na dwie godziny przed rozpoczęciem można posłuchać lekcji dotyczącej występów lub obejrzeć film dokumentalny.


Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów