Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
22.06.171306

Letnie podróże: TOP-3 kierunki we Włoszech

TOP-3 kierunki we Włoszech

Letnich podróży z Busfor.pl ciąg dalszy. Mamy nadzieję, że już odwiedziłeś Ukrainę i Niemcy i przygotowaliśmy dla Ciebie nowy wybór przejazdów - jedziemy do Włoch żeby odpocząć w Rzymie, Mediolanie i Neapolu.

Kino pod gwiazdami i letni festiwal w Rzymie

Rzym

Kino pod gwiazdami w Zatybrzu. Od 1 lipca do 1 sierpnia w Rzymie można bezpłatnie obejrzeć włoską klasykę, filmy dokumentalne lub hollywodzkie hity pod otwartym niebem. Wszystko, czego trzeba to znać włoski lub chociaż angielski - filmy wyświetlane są w języku włoskim z angielskimi napisami.

Seanse odbywają się codziennie o 21.15, wejście bezpłatne. Harmonogram filmów można zobaczyć na oficjalnej stronie.

Letni festiwal na brzegu rzeki Tybr - Roma Estate Lungotevere. Od początku lipca do połowy sierpnia brzeg Tybru staje się miejscem młodzieżowych zabaw. Mają tam miejsce wystawy, koncerty, targi designu, warsztaty, odbywają się pokazy filmowe - idealna atmosfera na odpoczynek w kręgu sympatyków kultury. Zazwyczaj wejście jest bezpłatne, ale na niektóre koncerty i pokazy filmowe trzeba będzie kupić bilety.

Bezpłatne dni w muzeach Rzymu. W pierwszą niedzielę każdego miesiąca wejście do państwowych muzeów Rzymu (watykańskie muzea się do niech nie wliczają!) jest bezpłatne. Przygotuj się na ogromną kolejkę do Koloseum, ale jak tu nie wykorzystać możliwości odwiedzenia bezpłatnie galerii Ogrodów Borghese, pałacu Barberini, termy Karakalli i Ostii?

Muzeum Watykanu można zobaczyć za darmo w ostatnią niedzielę każdego miesiąca. Warto dodać, że czas pracy tego dnia jest krótszy, a kolejka dłuższa niż w normalne dni. Jeśli to Ci nie przeszkadza, zalecamy pójście do Watykanu nieco wcześniej.Ameryka Łacińska i shopping w Mediolanie

Mediolan

Od połowy lipca w mediolańskim Forum di Assago zaczyna się festiwal Latino-Americando: muzyka, koncerty, tańce, wystawy, kultura i kuchnia Ameryki Łacińskiej. Festiwal potrwa do połowy sierpnia - to wspaniała możliwość żeby połączyć wycieczkę do Włoch ze znajomością z Ameryką Łacińska.

W pierwszą sobotę lipca w Mediolanie rozpoczynają się letnie wyprzedaże. Na ulicy Via Monte Napoleone i w całym “kwadracie mody” tworzą się kolejki osób, które życzą sobie nabyć dobra luksusowe ze zniżką 30-40 %. Mediolańskie wyprzedaże są znane na całym świecie, dlatego gorąco będzie nie tylko na ulicy, ale też w butikach.

Kino pod odkrytym niebem. Od 16 lipca do 17 września w Umanitaria odbędzie się AriAnteo 2017 - kino pod otwartym niebem w Chiostro dei Glicini della Società Umanitaria. W przeciągu trzech miesięcy będzie można zobaczyć najlepsze filmy ostatnich sezonów, a także klasykę światowego kina i wziąć udział w innych, specjalnych wydarzeniach. Szczegóły można zobaczyć na oficjalnej stronie.Wioska pizzy i piwny festiwal w Neapolu

Neapol

Napoli Pizza Village. Największy festiwal pizzy na świecie odbywa się od 17 do 25 lipca w Neapolu. Coroczne święto Napoli Pizza Village zbiera miłośników włoskiej kuchni. Ponad 50 najlepszych pizzerii w mieście rozmieszczonych jest na przestrzeni 30 tys. metrów kwadratowych i będzie częstować gości pysznymi wypiekami. Organizatorzy obiecali przygotować ponad 100 000 pizz.

Poza jedzeniem pizzy, na festiwalu można obejrzeć bezpłatne koncerty, wystawy i wziąć udział w warsztatach. Wejście na wydarzenie Napoli Pizza Village-2017 jest bezpłatne, tylko należy kupić jedzenie. Festiwal ma miejsce od 18.00 do północy.

W ramach wystawy Overseas od 30 czerwca do 2 lipca odbędzie się także Festiwal Piwa - wydarzenie poświęcone degustacji kulinariów z Argentyny, Brazylii, Meksyku, Hiszpanii, Bawarii, Irlandii i Teksasu, które będą podawane z tradycyjnym piwem z tych państw.

Każdego dnia od otwarcia do zamknięcia odbędzie się także seria koncertów i show od tradycyjnego, irlandzkiego folkloru do rytuałów tańca indyjskiego i celtyckich wojowników. Czas otwarcia festiwalu - piątek i sobota od 18.00 do 3.00, niedziela - od 12.00 do 3.00. Cena biletów to 10 euro (dla dorosłych i dzieci powyżej 10 lat), 5 euro (dla dzieci w wieku od 5 do 10 lat).

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów