Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
03.04.181657

5 wiosennych wydarzeń kulturalnych w Kijowie

1

W tym roku wiosna w Kijowie będzie pełna artystycznych inspiracji - znajdzie się miejsce zarówno dla sztuki współczesnej, jak i różnych imprez, takich jak Strichka Festival czy festiwal literacki.

Festiwal “Francuska wiosna”

2

Data: 31 marca - 30 kwietnia
Miejsce: różne lokalizacje w Kijowie

“Francuska wiosna” przyjdzie do Kijowa wraz z ulicznym performancem “Vozduch” (“Powietrze”), nad którym pracował ukraińsko-francuski zespół, składający się między innymi z grupy Dakh Daughters pod nadzorem reżysera Vlada Troickiego. Wydarzenie otwierające festiwal kultury francuskiej będzie miało miejsce na Placu Sofijskim. Później będzie jeszcze ciekawiej - odbędą się pokazy znakomitych filmów francuskich reżyserów, spektakle, wystawy, a nawet… pokaz odzieży wykonanej z odpadów. Festiwal będzie miał miejsce nie tylko w Kijowie, ale także w ośmiu innych ukraińskich miastach - Berdyczowie, Dnieprze, Zaporożu, Iwano-Frankiwsku, Lwowie, Odessie, Równem i Charkowie.


Strichka Festival

2

Data: 19 - 20 maja
Miejsce: Closer, ulica Niżniejurkowskaja 31

Ten festiwal można śmiało określić jako jedną z przyczyn dla których Kijów bywa określany jako “nowy Berlin”. Klub Closer wchodzi w pierwszą 20 według rankingu stworzonego przez Resident Advisor, a na festiwal Srtichka przyjeżdżają miłośnicy muzyki elektronicznej z całej Ukrainy i zza granicy. W tym roku w ramach festiwalu zagrają Borys, Jazzmate, Pavel Plastikk, dOP, Ranishe Niyaak, DMX Krew i wielu innych wykonawców. Nie możesz ominąć głównej imprezy tej wiosny!


Kyiv Art Week

3

Data: 18 – 27 maja
Miejsce: Centrum biznesowe «Toronto - Kijów» oraz kijowskie muzea http://kyivartweek.com/

W 2017 roku w ramach Kyiv Art Fair odbywającego się podczas Kyiv Art Week można było obejrzeć prace Picassa, Giacomettiego, Banksy’ego i innych artystów. W tym roku 33 wiodące zagraniczne i ukraińskie galerie przedstawią swoje najlepsze dzieła. Jedno z pomieszczeń kompleksu “Toronto - Kijów” zostanie oddane litewskiej organizacji artystycznej Użupis, tworzącej swego rodzaju republikę artystyczną, na teren której będzie można się dostać za okazaniem paszportu.


Arsenał książek

4

Data: 31 maja - 3 czerwca
Miejsce: Misteckij Arsenał, ulica Ławrskaja 10/12,

Ponad 150 wydawnictw przywiezie swoje książki na międzynarodowy festiwal, który stanie się miejscem spotkania pisarzy, wydawców, ilustratorów, menadżerów kultury i czytelników. Te największe targi książki odbywają się właśnie wiosną. W tym roku w wydarzeniu wezmą udział gwiazdy ukraińskiej literatury, takie jak Serhij Żadan, Jurij Andruchowycz, Irena Karpa, Oksana Zabużko i wielu innych pisarzy i poetów. Program książkowego arsenału został podzielony na piętnaście bloków tematycznych, od dziecięcego po filozoficzny i muzyczny. Dzięki temu każdy może z łatwością znaleźć coś, co go zainteresuje.


Festiwal filmowy “Młodość”

5

Data: 27 maja – 3 czerwca
Miejsce: kina Kijowa

Główne wydarzenie filmowe Kijowa w tym roku odbędzie się w maju, a nie w październiku, jak to było do tej pory. W programie festiwalu filmowe debiuty młodych reżyserów oraz konkursy tematyczne, kino narodowe, retrospektywy i specjalne eventy.

Inspirującej wiosny :)

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów