Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
22.12.173592

Najlepsze narciarskie kurorty na Ukrainie w sezonie zimowym 2018

0

Zima zbliża się nieubłaganie, a wraz z nią wyczekiwany przez wielu sezon narciarski. Jeśli lubisz aktywnie spędzać czas na świeżym, mroźnym powietrzu i nie boisz się przygód, pozostaje Ci już tylko zadecydować czy wolisz snowboard czy narty. O wszystko inne zatroszczył się już zespół Busfor.pl.

Wybraliśmy dla Ciebie najlepsze zimowe kurorty na Ukrainie na wypadek gdybyś w tym roku nie wybierał się w Alpy.

Bukowel

1

O tym kurorcie słyszeli chyba wszyscy i jest to absolutnie uzasadnione. Profesjonaliści i amatorzy przyznają, że to najlepszy ośrodek narciarski na Ukrainie, a jego infrastruktura w niczym nie ustępuje zachodnioeuropejskiej konkurencji. W ośrodku mogą jeździć zarówno nowicjusze, jak i doświadczeni narciarze-snowboardziści, mając do dyspozycji 50 km tras o różnym stopniu trudności.

Prawdą jest,że ceny usług w kurorcie nie cieszą. Drogie jest wszystko, zaczynając od hoteli, a na restauracjach kończąc. Doświadczeni turyści wiedzą, że najlepiej jest znaleźć zakwaterowanie nie na terytorium kurortu, a w jednej z pobliskich wiosek, gdzie ugoszczą i nakarmią przyjezdnych z karpacką uprzejmością za o wiele niższą cenę niż w samym ośrodku. Jeśli jednak zdecydujesz się na pozostanie poza terytorium kurortu, z pewnością przyda Ci się samochód.

Cena karnetu:

 • оd 8,25 zł (65 uah) – 1 zjazd,
 • od 123,4 zł (975 uah) – karnet dzienny, ważny na wszystkich wyciągach.


Dragobrat

2

Dragobrat to ośrodek narciarski niekoniecznie przeznaczony dla początkujących. Trasy są skomplikowane, dlatego należy trzeźwo ocenić swój poziom umiejętności. Jeśli chodzi o inne kwestie, infrastruktura kurortu jest na bardzo wysokim poziomie, a ceny zjazdów trzy razy niższe niż w Bukoweli. Co więcej, Dragobrat to jedyny ośrodek narciarski na Ukrainie, gdzie możesz mieć zakwaterowanie dosłownie przy samym wyciągu.

Cena karnetu:

 • od 2,53 zł (20 uah) – 1 zjazd,
 • 50,62 zł (400 uah) – karnet dzienny, ważny na wszystkich wyciągach.

Pilipiec

3

Narciarski kurort Pilipiec w obwodzie zakarpackim będzie odpowiadał narciarzom i snowboardzistom o różnym poziomie umiejętności. Do dyspozycji turystów jest 7 wyciągów i ponad 20 km tras. Niedaleko od ośrodka znajduje się słynny wodospad Szypot - można jechać go obejrzeć, a gdy się znudzi, wrócić do jazdy.

Cena karnetu:

 • od 8,86 zł (70 uah) – 1 zjazd,
 • 69,60 zł (550 uah) – karnet dzienny, ważny na wszystkich wyciągach.

Krasija

4

Odwiedzający kurort “Krasija” mają zapewniony spokojny i interesujący wypoczynek. Znajduje się tam także najdłuższa trasa na Ukrainie. Według turystów, ośrodek ma optymalne, rozsądne ceny oraz jakość tras, za to bez tłumów turystów.

Cena karnetu:

 • od 3,80 zł (30 uah) – 1 zjazd,
 • 48,09 zł (180 uah) – karnet dzienny, ważny na wszystkich wyciągach.

Migowo

5

Kurort narciarski Migowo znajduje się w obwodzie czerniowieckim. Wybór tras nie jest duży, ale pojeździć mogą zarówno początkujący, jak i doświadczeni narciarze i snowboardziści. A dla tych, którzy nie zamierzają uprawiać sportu, znajdzie się wiele innych rozrywek. Do Migowa warto przyjechać żeby aktywnie spędzić kilka dni.

Cena karnetu:

 • od 3,80 zł (30 uah) – 1 zjazd,
 • od 63,28 zł (500 uah) - 6 godzin jazdy

Berezówka

6

Jeśli jesteś nowicjuszem i chcesz połączyć narciarskie przygody ze zwiedzaniem pięknej Odessy, powinieneś udać się do Berezówki. Kurort będzie idealny na jednodniowe przejazdy.

Cena karnetu:

 • od 5,06 zł (40 uah) – 1 zjazd,
 • 25,31 zł (200 uah) – karnet dzienny, ważny na wszystkich wyciągach.

Plai

7

Kurort narciarski “Plai” w obwodzie lwowskim ma do zaoferowania turystom interesujące trasy o różnym stopniu trudności. Większość z nich jest piękna, a narciarze mają zagwarantowany duży wybór innych rozrywek jeśli poczują się zmęczeni jazdą. W najgorszym wypadku można wybrać się do Lwowa - to sprawdzony wariant na zapewnienie sobie atrakcji w czasie wolnym.

Cena karnetu:

 • od 6,33 zł (50 uah) – 1 zjazd,
 • 88,59 zł (700 uah) – karnet dzienny, ważny na wszystkich wyciągach.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów