Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
29.12.171379

Najlepsze narciarskie kurorty w Polsce w sezonie zimowym 2018

1

Rozpoczęła się kalendarzowa zima, a wraz z nią białe, sportowe szaleństwo. Polskie góry mogą zaoferować bardzo wiele dla narciarzy i snowboardzistów, sprawdziliśmy to! Jeżeli nie masz czasu ani możliwości żeby wyjechać we włoskie Alpy, nie musisz żałować - w Polsce też na pewno znajdziesz stok, który zaspokoi Twoje potrzeby. Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy wybór najlepszych narciarskich stoków w kraju wraz z cenami karnetów.

Białka Tatrzańska

1

To największy ośrodek sportów zimowych na Podhalu, oferujący trasy narciarskie i biegowe o różnym stopniu trudności. Na terenie ośrodka znajdują się szkoły narciarskie i wypożyczalnie, a także bogata oferta gastronomiczna. Nie lada gratką dla miłośników jazdy na desce z pewnością okaże się Burton Snowpark, jedna z największych atrakcji tego typu w kraju, wyposażona w rozmaite skocznie, boksy i inne. Ośrodek regularnie organizuje różnorodne, duże imprezy.

Cena karnetu: 2h - 55 zł
1 dzień - 99 zł


Szczyrk - Szczyrkowski Ośrodek Narciarski

2

Położony w Beskidach Szczyrkowski Ośrodek Narciarski jest z pewnością tak samo znany, jak ośrodek w Białce. Kurort oferuje 22 km tras zjazdowych o różnym stopniu zaawansowania, z czego 5 tras jest całkowicie oświetlonych. Ośrodek jest w trakcie gruntownej modernizacji i od niedawna dysponuje koleją gondolową oraz dwiema kolejami kanapowymi. Na terenie kurortu obowiązkowo znajduje się wypożyczalnia, restauracja, a także sklep ze sprzętem sportowym

Cena karnetu: 1 dzień - 99 zł


Szczyrk - Skrzyczne, Centralny Ośrodek Sportu

3

Zaawansowani narciarze mogą spróbować swoich sił w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich, zlokalizowanym na najwyższym szczycie Beskidów. Skrzyczne posiada 10 km tras narciarskich o różnym stopniu zaawansowania, włączając w to trasę z homologacją FIS (Międzynarodowej Federacji Narciarskiej), co oznacza, że mogą się tam odbywać zawody sportowe pod znakiem tej organizacji.

Cena karnetu: 4 h - 65 zł
1 dzień - 99 zł


Szklarska Poręba

4

Położony w Sudetach ośrodek narciarski Ski Arena Szrenica to 12 km tras o zróżnicowanym stopniu trudności przeznaczonych do uprawiania narciarstwa zjazdowego. W ośrodku znajduje się szkoła i przedszkole narciarskie i snowboardowe. Z pewnością w kurorcie Ski Arena odnajdą się zarówno narciarze początkujący, jak i bardziej zaawansowani.

Cena karnetu: 2h (14.00-16.00) - 53,5 zł
1 dzień - 99 zł


Zieleniec

5

Położony w Dusznikach Zdroju ośrodek Ski Arena ma bardzo rozbudowaną, nowoczesną infrastrukturę. Kurort jest przygotowany na przyjęcie rodzin z dziećmi oraz narciarzy o różnym stopniu umiejętności. Ośrodek regularnie organizuje także zawody sportowe dla dzieci o Dziecięcy Puchar Orlicy. Dla wielu interesujące może być także to, że w czasie niskiego sezonu istnieje możliwość darmowego karnetu, jeżeli spędzi się określoną liczbę noclegów w jednym ze wskazanych przez Ośrodek pensjonatów.

Cena karnetu: 2h - 50 zł
1 dzień - 105 zł


Krynica Zdrój

6

Kolejnym miejscem na naszej liście będzie Jaworzyna Krynicka, która oferuje swoim gościom nie tylko trasy o zróżnicowanym stopniu trudności (włączając w to trasę FIS), ale także największy w Polsce Krynistler Snowpark o długości 1100 m i 25 m szerokości. Składa się on z 17 elementów jibowych oraz z 7 elementów typu skocznia, ma także 2 linie przejazdowe dla snowboardzistów o różnym poziomie zaawansowania. Ośrodek wyposażony jest także w kolej gondolową.

Cena karnetu: 2h - 65 zł
1 dzień - 110 zł


Zakopane - Kasprowy Wierch

7

Kasprowy Wierch to jeden z tych szczytów, które są znakami rozpoznawczymi Tatr, a w tym wypadku także ośrodkiem narciarskim. Znajdują się tam dwie, piękne trasy w kotle Gąsienicowym i Goryczkowym, z czego niektóre fragmenty tras w zależności od warunków atmosferycznych określane są jako trudne lub bardzo trudne. W Kotle Gąsienicowym działa nowoczesny wyciąg krzesełkowy, wyciąg w Kotle Goryczkowym jest znacznie starszy.

Cena karnetu: 4h - 110zł
1 dzień (open) - 149 zł


Dwie Doliny

8

Stacja Narciarska Dwie Doliny położona jest na stokach Pustej Wielkiej w Beskidzie Sądeckim. Malownicze widoki cieszą zarówno narciarzy, jak i pieszych turystów. Wyposażona jest w trasy o rozmaitym stopniu trudności, posiada dużą liczbę udogodnień oraz oferuje możliwość współpracy przy organizacji zawodów, znajduje się tam również snowpark.

Cena karnetu: 2h - 65 zł
6h - 85 zł

Świątecznych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów