Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
01.09.171015

Wrzesień, autobus, przygoda: gdzie jechać na początku jesieni

11

W powietrzu już czuć zapach końcówki lata, a lada dzień uczniowie założą plecaki i pójdą do szkoły. Spora część studentów może jeszcze nacieszyć się kilkoma tygodniami wakacji, a większość z nas - zdecydować na wrześniowy wypad do któregoś z polskich miast. Łapmy ostatnie chwile słońca i korzystajmy z miejskich imprez - jeszcze będzie czas na siedzenie w domu! Zwłaszcza, że ten miesiąc zapowiada się naprawdę interesująco.

Które miejsce wybierzesz - Trójmiasto, Warszawę czy Wrocław?

Gdańsk i Sopot - wrzesień pod znakiem dokumentu i kontrowersji

1

Gdańsk we wrześniu oferuje uczestnictwo w jednym z najstarszych w Europie festiwali filmowych - organizowanym od 1974 roku Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych. Na program festiwalu, który będzie miał miejsce od 18 do 23 września, składa się kilka sekcji, takich jak “Czysta klasyka”, “Skarby kina przedwojennego”, “Polonica”, “70 lat polskiej animacji”, a także szereg wydarzeń towarzyszących. Będzie to nie tylko uczta dla kinomana, ale także miejsce spotkań wielu artystów i wydarzenie intelektualne.

Miłośnicy fotografii mogą przejechać się do sąsiedniego Sopotu na 3. Festiwal Fotografii, mający miejsce od 8. do 10. września. Do tegorocznej edycji zostali zaproszeni głównie dokumentaliści, w tym Kuba Dąbrowski, Zuza Krajewska, Adam Lach, Rafał Milach oraz gość specjalny imprezy Tadeusz Rolke i Ilona Szwarc. W ramach festiwalu odbędzie się wystawa główna, na której będzie można obejrzeć prace wyżej wymienionych artystów, a także wziąć udział w spotkaniach edukacyjnych oraz zobaczyć uświetniającą imprezę wystawę fotograficzną Tadeusza Rolke “Miejsca. Rekonstrukcja III”.

Dużym wydarzeniem będzie także koncert kontrowersyjnej amerykańskiej gwiazdy hip hopu, Azealii Banks. Jej występ 21. września w gdańskim klubie B90 będzie jednym z nielicznych podczas planowanej europejskiej trasy koncertowej. Azealia nieraz może szokować kontrowersyjnymi poglądami oraz sporadycznymi skłonnościami do przemocy, nie mniej jednak od początku swojej kariery (rozpoczętej w wieku 17 lat) artystka wiedziała czego chce i nie szła na kompromisy. Doprowadziło ją to do współpracy z takimi gwiazdami, jak Lady Gaga, Scissors Sisters, Ariel Pink czy Pharrell Williams i z pewnością jej muzyka nie może pozostawić nikogo obojętnym. Dodatkową zachętą może być cena biletu, która wynosi 99 zł - co jak na gwiazdę jej formatu jest nie lada gratką.


Warszawa - otwarta na kulturę całego świata, naukę i awangardę w muzyce

2

Już za dwa tygodnie, 15. września, rozpocznie się jubileuszowa, sześćdziesiąta (!) edycja festiwalu muzyki współczesnej Warszawska Jesień, który potrwa do 23. września. Tegoroczny festiwal w swoim programie ma powrócić do swoich złotych momentów i wielkich przełomów, ale jego główna tematyka będzie się obracać wokół awangardy, która stanowi słowo-klucz. Festiwal będzie próbą zrozumienia tego zjawiska i zaprezentowania go z możliwie jak największej ilości punktów widzenia albo słyszenia.

Inną kulturalno-muzyczną propozycją stolicy będzie 13. Festiwal Skrzyżowanie Kultur, mający miejsce od 23. do 30. września. Założeniem programowym imprezy jest otwarcie na cechującą współczesny świat ogromną artystyczną różnorodność i poszukiwania. W tym roku wystąpią artyści z Indii, Kolumbii, Algierii, Mali, Francji, USA, Sierra Leone, Turcji, a także Albanii i Węgier. Jeden dzień zostanie poświęcony wyłącznie polskim grupom.

Wraz z rozpoczęciem nowego roku szkolnego z pewnością warto przejść się na odbywający się od 20 lat Festiwal Nauki. W ramach imprezy swoje drzwi otwierają uczelnie wyższe, instytuty badawcze i instytucje kulturalne stolicy. Liczne spotkania z naukowcami, debaty i kluby dyskusyjne mają za zadanie w klarowny i przystępny sposób wyjaśnić zawiłości i zagadnienia różnych dziedzin współczesnej nauki. Szkoły mają także możliwość wzięcia udziału w lekcjach pokazowych. Termin festiwalu to 22.września - 1 października.Wrocław - krasnale i zdjęcia

3

Wrześniowy Wrocław szykuje świetne wydarzenie dla najmłodszych - kolejną edycję Międzynarodowego Festiwalu Krasnoludków. Impreza, która ma miejsce w dniach 8-10 września, rozpocznie się Wielką Paradą Krasnoludków, zaś Ogród Staromiejski zamieni się w Wielki Ogród Krasnoludków, wraz z adekwatnymi do miejsca animacjami i zabawami. W ramach wydarzenia odbędą się występy, warsztaty, gra miejska, imprezy muzyczne, Silent Disco. Na część wydarzeń obowiązują wcześniejsze zapisy.

Szykuje się także kolejny festiwal fotograficzny TIFF, którego pierwsza edycja miała miejsce w 2011 roku i z roku na roku impreza rozszerza swoją działalność. Festiwal potrwa od 7. do 22. września, i obejmie trzy bloki tematyczne, a każdy z nich będzie zgłębiać fotografię na inny sposób. Odbędą się także warsztaty, spotkania autorskie, imprezy muzyczne.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów