Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
11.09.181343

Gdzie jechać we wrześniu – zostać w Polsce czy jechać na Ukrainę?

1

Ograniczony budżet to jeszcze nie powód, żeby rezygnować z podróży! Proponujemy, żeby w takim wypadku pomyśleć o wyjeździe gdzieś blisko, na przykład spędzić czas w jednym z miast na Ukrainie albo w Polsce z przyjaciółmi i rodziną.

Kijów

1

Jesienny Kijów jest przepiękny, zwłaszcza w okresie gdy drzewa w parkach zmieniają kolor. Główna ulica, Kreszatik, zaprasza na spacery, wraz z obecnymi tam ulicznymi muzykami i artystami. W Kijowie znajdziesz bogaty wybór nietypowych wycieczek – miasto można zwiedzać jeżdżąc konno, na rowerze, hulajnodze albo popatrzeć na ulice z okien tramwaju, z z kabinek diabelskiego młyna albo lecąc balonem.

Nowy sposób na poznanie miasta to szukanie maleńkich, brązowych figurek. Podejdź do kiosku turystycznego i poproś o bezpłatną mapę “Szukaj”. Spróbuj znaleźć kijowski tort, tramwaj, słoik dżemu albo maleńką fontannę. Na 12 figurek zostało udostępnione już 8, więc szukanie spokojnie zajmie Ci 2-3 godziny.


Lwów

2

Nie sposób nie zakochać się w tym mieście, spodoba się nawet gdy jest pochmurno. Lwów oferuje bardzo wiele rozrywek – restauracje tematyczne, niezwykłe muzea i interesującą historię. Lwów przypomina miasta w Europie Zachodniej, co nie powinno dziwić, ponieważ już w XVI-XVII wieku zapraszano tam znamienitych europejskich artystów. Szczególnie polecamy spacer po centrum miasta, gdzie prawie każdy budynek to pomnik, a każda kawiarnia ma swoją własną legendę.

Na pewno zainteresuje Cię muzeum-apteka, Dom Uczonych, jedna z największych nekropolii Europy – cmentarz Łyczakowski, Wysoki Zamek i ratusz miejski.


Charków

3

Niech Cię nie zdziwi liczba zabawnych pomników w tym mieście – jest pomnik zakochanych, meczu piłkarskiego i zielonej żabki. Mieszkańcy upamiętnili nawet kilka bohaterów “Dwunastu krzeseł”. Zobaczyć wszystkie pomniki jednego dnia to prawdziwe wyzwanie!

Dwa ogrody botaniczne miasta są przepięknym miejscem na spacer, a charkowski diabelski młyn jest najwyższy na Ukrainie, ma aż 55 metrów wysokości i można z niego podziwiać panoramę miasta. Później można iść do parku Gorkiego, gdzie znajduje się wiele atrakcji, więc dzieci będą zachwycone.

Wesoły czas z dziećmi można także spędzić na dziecięcej kolei żelaznej, w muzeum morskim, aquaparku i zoo.


Odessa

4

Odessa nie potrzebuje reklamy i jest wspaniałym miejsce o każdej porze roku. To miejsce, gdzie zawsze jest gwarno i wesoło.

Znajdź czas nie tylko na to, żeby odwiedzić tłumną ulicę Deribasowską, ale zajrzeć także na ciche uliczki, na których stare domy są pokryte zielenią, na przykład w rejonie Kijowskim. Odwiedź wieczorną promenadę, przejedź się kolejką linową. Morskie spacery też są sposobem na to, żeby zobaczyć miasto, z portu morskiego wypływają statki różnych rozmiarów.


Warszawa

5

Marząc o dalekich podróżach często nie zauważamy, jak wiele interesujących rzeczy jest koło nas. Niekoniecznie trzeba jechać za granicę żeby odetchnąć i naładować baterie. Pamiętasz kiedy ostatnio spacerowałeś po Łazienkach Królewskich? Nie zapomnij wziąć ze sobą orzeszków i owoców dla wiewiórek - jak zawsze jest ich tam bardzo dużo i zawsze chętnie skorzystają z gościny :) A kiedy ostatni raz byłeś na ogrodach Biblioteki Uniwersyteckiej? Jeśli uda się z pogodą, wybierz się na taras widokowy Pałacu Kultury i Nauki. W jesiennych widokach jest coś niesamowicie medytacyjnego.


Kraków

6

Początek jesieni – początek roku. Dlaczego by nie udać się do studenckiego Krakowa? Zajrzyj do żydowskiej dzielnicy Kazimierz, gdzie znajdziesz wiele interesujących kawiarni i restauracji. Przejdź się po plantach, zjedz obwarzanka albo spróbuj iść na Wawel. Nawet jeśli byłeś w tych miejscach sto razy, nowe wrażenia gwarantowane.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów