Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
06.09.181014

Festiwalowy kalendarz na wrzesień

1

Wrzesień z pewnością ucieszy miłośników festiwali ciekawymi wydarzeniami, które zostaną zapamiętane na długo. Wybraliśmy dla Was te najbardziej interesujące. Żegnaj nudo, niech żyje festiwalowe życie!

“Mensk Starażytny”

1

Miłośnicy historycznej rekonstrukcji albo (po prostu) miłośnicy historii będą mieli możliwość na dwa dni przenieść się do świata turniejów rycerskich, średniowiecznych potyczek, pięknych kostiumów i ballad. W samym centrum Mińska odbędzie się festiwal poświęcony epoce średniowiecza wraz ze wszystkimi jej atrybutami. Impreza odbędzie się w zielonym rejonie, w okolicy skrzyżowania prospektów Maszerowa (Maszeraua) i Pobieditieli (Zwycięzców).

Organizatorzy obiecują masę atrakcji - walki piesze i konne, rekonstrukcję szturmu na średniowieczną twierdzę, koncerty folk i folk rocka. Festiwal rozpocznie się o godzinie 10.00 tradycyjną paradą uczestników klubów rekonstrukcji historycznej. Choć impreza jest poświęcona rekonstrukcji średniowiecznej, będzie można także zobaczyć mundury z okresu pierwszej i drugiej wojny światowej. W tym roku uczestników czeka niespodzianka, oprócz tradycyjnych obozowisk, na których będzie można zobaczyć życie średniowiecznych rycerzy, będzie zorganizowane także stoisko nawiązujące do czasów epoki kamienia.

Będzie można zobaczyć jak żyli ludzie w odległych epokach, jak rozpalali ogień, szyli odzież i organizowali życie codzienne. Pierwszy dzień festiwalu zakończy się ogromnym pokazem fajerwerków, a drugiego dnia na widzów czekają rycerskie potyczki oraz wielkie bitwy z udziałem wojowników z różnych epok. Na zakończenie festiwalu odbędzie się koncert.

Miejsce: Mińsk
Kiedy: 8-9 września


Lidbeer 2018

2

Miłośnicy piwa we wrześniu tradycyjnie jeżdżą do Lidy na festiwal Lidbeer. Impreza ma miejsce u stóp zamku. Pozytywna energia i litry piwa gwarantowane :) Miasteczko festiwalowe jest «all inclusive», więc spiesz się z rezerwacją miejsca!

Festiwal oferuje dużą różnorodność stoisk gastronomicznych, przestrzeń artystyczną oraz strefy wypoczynku. Impreza rozpocznie się o 10.00 i do 17.30 warto odwiedzić wszystkie festiwalowe strefy, gdyż na koncercie rozpoczynającym się właśnie o 17.30, wystąpi gość specjalny - legendarna grupa Leningrad. Warto dodać, że festiwal ma narodowy charakter, dlatego wiele rozrywek i aktywności będzie w białoruskim stylu.

Goście festiwalu mają możliwość zapisania się na bezpłatną wycieczkę po browarze “Lidskoje piwo” i na własne oczy będą mogli zobaczyć produkcję ulubionego napoju, a także poznać historię produkcji piwa.

Miejsce: Lida
Data: 8 września


Biełaja Wieża

3

Jeśli jesteś miłośnikiem sztuk teatralnych, koniecznie powinieneś przyjechać na ten festiwal. We wrześniu zjeżdżają się tam różne grupy z najprzeróżniejszych zakątków świata aby oczarować widzów swoją sztuką. W tym roku w Brześciu spotkają się grupy z dziesięciu państw i wystawią spektakle dramatyczne, plastyczne i kukiełkowe.

Oddzielną część programu stanowią przedstawienia dziecięcych i młodzieżowych teatrów. Aktorzy wystawią 25 spektakli po arabsku, rosyjsku, angielsku, litewsku, polsku, białorusku i ukraińsku. Pokazy odbędą się w pięciu miejscach - teatrze lalek, kinoteatrze “Białoruś”, małej i dużej sali Akademickiego Teatru Dramy i centrum społeczno-kulturalnym. Grupy teatralne wystawią zarówno sztuki klasyczne, jak i nowatorskie sztuki autorów młodego pokolenia.

Miejsce: Brześć
Data: od 11 do 16 września

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów