Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
06.12.181894

Jarmark bożonarodzeniowy w Pradze – Co warto wiedzieć?

1

Jarmark Bożonarodzeniowy w Pradze jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych w całej Europie. Rok w rok dziesiątki tysięcy turystów, odwiedzających i podróżników wybiera się do Pragi, aby dać porwać się świątecznej atmosferze. W Pradze jarmark rozpoczyna się na przełomie listopada i grudnia, a kończy dopiero w okolicach stycznia. Cały jarmark odbywa się na Rynku Staromiejskim, gdzie w samym centrum stoi niesamowita, wręcz filmowa choinka.

Zanim przybliżymy Ci Pragę, pamiętaj o naszej promocji -10% na wszystkie bilety w Busfor, które zakupisz w aplikacji mobilnej! Z kodu możesz skorzystać do 7 grudnia włącznie :). Nie ma ograniczeń terminu biletu ani kierunku – możesz wybrać się dokąd chcesz!

rawg-g9t3-9426

Rękodzieło – a nawet show!

2

Charakterystyczną tradycją wszystkich jarmarków jest to, że mamy ogromną różnorodność wyboru, jeśli chcemy kupić coś na pamiątkę. Biżuteria, ozdoby choinkowe, czapki, wyroby rękodzielnicze, dosłownie wszystko, wszędzie i dużo! Gdzieniegdzie można napotkać jeszcze rzemieślników, którzy parają się niemal zapomnianym zawodem w dzisiejszych czasach – kowalstwem. Dokładnie tak! Możesz napotkać kowala, który akurat przy swoim straganie daje mały popis swoich umiejętności. Trzeba przyznać, że możliwość zobaczenia kunsztu rzemieślniczego robi ogromne wrażenie. Na oczach widzów powstaje konkretny przedmiot z czegoś, co przed chwilą było zwyczajnym kawałkiem rozgrzanego metalu.


Czesi robią szopkę?

3

To akurat największa atrakcja dla najmłodszych – w Pradze znajdziesz niewielką zagrodę, za to z żywymi zwierzętami! Bez obaw, zwierzaki są bardzo zadbane i coraz doglądane. Najczęściej możemy tam spotkać kucyki, kozy i owce. Co roku organizatorzy starają się nieco urozmaicić to, jakie zwierzęta będziemy mogli napotkać. Jeśli masz ochotę nakarmić któreś z nich, to oczywiście nie ma najmniejszego problemu. Należy tylko pamiętać, że do karmienia służy specjalnie przeznaczona do tego celu pasza z automatu. W zeszłym roku cena paszy wynosiła 20 kc, czyli w przeliczeniu około 3,5 PLN.


Od karmienia zwierząt sam zgłodniałeś?

4

Nie ma problemu – w Hamburgu był ogrom jedzenia (pisaliśmy o tym w artykule Jarmark bożonarodzeniowy w Hamburgu – Co warto wiedzieć?), a Praga zdecydowanie nie ustępuje Hamburgowi pod tym względem. Znajdziesz tutaj trdelnik, miód pitny, wino z miodem i znowu… ziemniaki! Co ciekawe, są to całkowicie inne ziemniaki niż te w hamburskim wydaniu – możesz natknąć się na wersję z boczkiem i kapustą, smażone spiralki, chipsy i jako dodatek do apetycznej, pieczonej szynki. Prawdopodobnie w tym miejscu nadal zastanawiasz się “Ale co to jest ten trdelnik?” – jest to rodzaj cynamonowego ciasta z orzechami, które jest pieczone na grillu. Dla zwolenników mięsa również znajdzie się coś ciekawego – wspomniana pieczona szynka, gulasz, szeroki wybór kiełbas oraz wiele innych przekąsek. A jeśli po nieco kalorycznym jedzeniu najdzie Cię ochota na napoje alkoholowe, Praga znowu zdaje egzamin wzorowo – pitny miód, owocowe poncze, grzane wino i wiele innych napojów, również bezalkoholowych. W skrócie, na pewno nie wyjdziesz z pustym żołądkiem!


Zatem w drogę!

5

Podróżując do Pragi autobusem, w zdecydowanej większości przypadków wylądujesz na dworcu Florenc. To całkiem dogodna lokalizacja, gdyż do najbliższego jarmarku na Placu Republiki masz zaledwie kilometr. Jeśli jednak zdecydujesz się na samolot, to czeka Cię odrobinę większa przeprawa – osiemnaście kilometrów do serca jarmarku. Dość dobrym rozwiązaniem będzie pociąg, który doprowadzi Cię aż do Wilsonova, skąd również czeka Cię kilometrowy spacer do jarmarku. Pamiętaj, że z Busfor możesz dostać się do Pragi z każdego większego miasta w Polsce – skutecznie zadbamy o to, żebyś dotarł szybko na miejsce :)! Bez względu na wybór – gorąco polecamy czeski jarmark w Pradze. Naprawdę jest wiele rzeczy do zobaczenia, które pozwolą Ci lepiej poczuć ten świąteczny klimat!

Dodatkowo, z okazji Mikołajek mamy dla Ciebie kod rabatowy rawg-g9t3-9426, który pozwoli Ci zakupić bilety w aplikacji aż 10% taniej. Pamiętaj, żeby wykorzystać go do piątku 7 grudnia. Udanej podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów