Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
12.05.171548

7 niezapomnianych miast w Polsce na niedrogie podróże autobusem

7 miast

Kiedy mowa o pięknych polskich miastach, jako pierwszy do głowy przychodzi Kraków. Drużyna Busfor.pl zdecydowała się na oryginalność i nie włączyła go do swojego rankingu, żebyś mógł dowiedzieć się o innych, nie mniej interesujących kierunkach.

Warszawa

Warszawa

Stolica była praktycznie zniszczona podczas II Wojny Światowej, ale tak dokładnie odbudowana, że teraz służy za wzór restauracji zabytków. Miasto zostało wpisane na listę pomników światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO.

Oprócz odbudowanych budynków historycznych, w Warszawie znajduje się wiele muzeów, z czego na szczególną uwagę zasługuje między innymi Centrum Nauki Kopernik, interaktywne Muzeum Fryderyka Chopina czy nowoczesne Muzeum Historii Żydów Polskich. Pełno tam także przytulnych kawiarenek, warto także przejść się malowniczym nabrzeżem Wisły oraz popatrzeć na niebanalną architekturę oraz współczesne wieżowce.

Miasto często wykorzystuje się w celach tranzytowych. Z Warszawy można niedrogo polecieć lub pojechać do Europy Zachodniej.


Wrocław

Wrocław

Jakie europejskie miasta mogą pochwalić się największą ilością mostów i kanałów? Nasza odpowiedź to Wenecja i Wrocław, który pełen jest najróżniejszych mostków i kładek.

Będąc we Wrocławiu, koniecznie odwiedź Ostrów Tumski i inne wyspy, przejdź się po jego mostach, ogrodzie botanicznym, parkach, odwiedźcie ogród zoologiczny nocą oraz Muzeum Narodowe, gdzie możecie przyjrzeć się detalom Panoramy Racławickiej. A kiedy się ściemni, obowiązkowo usiądź koło największej multimedialnej fontanny w Europie.


Poznań

Poznań

Poznań to miasto zatopione w historii. Doświadczył wielu dramatycznych wydarzeń związanych z tworzeniem narodu. Sam Rynek Główny ze słynnymi, bodącymi się codziennie w południe koziołkami, jest wystarczającym powodem żeby tam pojechać.

Wielbiciele romantyzmu kolei z pewnością będą zadowoleni, gdyż Poznań to jedno z ostatnich miast w Europie, gdzie zachowały się pociągi rozkładowe z lokomotywami - parowozami.


Łódź

Łódź

Przemysłowy charakter Łodzi dodaje jej niewątpliwego uroku. Bogaci przedsiębiorcy, żyjący tam w poprzednich stuleciach, starali się uczynić swoje życie bogatym i efektownym, zupełnie niepodobnym do przeciętnego, co wpłynęło także na architekturę miasta.

Z kolei opustoszałe fabryczne budowle z czerwonej cegły zainspirowały Davida Lyncha do nakręcenia “Inland Empire”. A jeśli wciąż się zastanawiasz czy jechać czy nie, warto dodać, że w Łodzi znajduje się największy w Polsce ogród botaniczny.


Katowice

Katowice

Miasto założone na początku XIX wieku kojarzy się przede wszystkim jako centrum przemysłowego wydobycia węgla. Tymczasem miasto jest nie lada gratką dla fanów architektury, którzy mogą przejść się Szlakiem Moderny, obejmującym 16 budynków.

30 km od Katowic znajduje się pełen smutku, znany na całym świecie Oświęcim. Dojechać z miasta do kompleksu memorialnego można kolejką, a w okolicznych miejscowościach można zachwycać się górami i zamkami.


Lublin

Lublin

Lublin zwany jest ‘kozim grodem’ z powodu kozy w herbie, a także ‘małym Krakowem’, ponieważ jest tak samo piękny i oryginalny, ale póki co nie przeładowany turystami. Miasto starszych uczonych i awangardowych teatrów bardzo lubi przyjmować gości.


Gdańsk

Gdańsk

Jeśli chcesz odwiedzić nadmorskie miasto z bogatą historią, pełne interesujących miejsc w bezsprzecznie europejskim stylu, Gdańsk się poleca. Miasto otoczone jest Morzem Bałtyckim i kąpiele w nim nie zawsze są wskazane, za to niezależnie od pogody i okoliczności można odwiedzić nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej czy Europejskie Centrum Solidarności. Z kolei zdjęcia gdańskich pejzaży na pewno wzbogacą Twojego Instagrama.

Stworzyliśmy spis miast z cenami na przejazdy autobusowe gdybyście zechcieli samodzielnie zorganizować podróż:

Życzymy przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów