Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
29.08.191371

Opole na weekend – praktyczny przewodnik Busfor

Opole

Kojarzone przede wszystkim z festiwalem piosenki -i Opole, to stosunkowo niewielkie, przytulne i bardzo przyjazne miasto, gdzie ilość różnego rodzaju ciekawych miejsc i atrakcji z pewnością zaskoczy każdego! Urokliwe kamienice, zabytkowy ratusz, liczne kawiarenki, świetne punkty widokowe i wiele zielonych terenów, to tylko część atrakcji tego miasta. Zapraszamy na krótką wycieczkę po Opolu i jego największych skarbach!

Kupując dowolne bilety na naszej stronie do 1 września zapłacisz za nie aż o 10% mniej! Wykorzystaj kod rabatowy 10%:

3th6-hg7g-a4hh


Najważniejsze zabytki Opola

Ratusz

Spacery po Opolu to świetna okazja ku temu, by poznać nieco historii tego miasta, która bardzo często wypisana jest na najpopularniejszych miejskich zabytkach. Do takich z pewnością należy słynna Wieża Piastowska, stanowiąca jeden z symboli miasta, a zarazem doskonały punkt widokowy na miejską panoramę. Co ciekawe, element dawnego Zamku Piastowskiego jest jednym z najstarszych zabytków architektonicznych w Polsce! Obecnie mieści się tu muzeum przedstawiające historię miasta.

Punktem obowiązkowym spacerów po Opolu jest miejski Rynek, gdzie znajduje się ratusz, kamieniczki odmalowane w kolorowe barwy oraz opolska Aleja Gwiazd, na której znajdują się odciski dłoni artystów, którzy występowali na deskach słynnego opolskiego festiwalu. Ciekawym, wartym zobaczenia zabytkiem jest piękna fontanna Ceres znajdująca się na Placu Daszyńskiego. Na jej szczycie znajduje się Ceres, czyli bogini płodności i urodzaju.

Miłośnicy architektury sakralnej powinni swoje kroki w Opolu skierować przede wszystkim w stronę XV-wiecznej Katedry św. Krzyża, w której podziemiach spoczywa książę Jan III Dobry. Ważnym miejscem jest również kościół Franciszkanów oraz „kościół na górce”. Jak sama nazwa wskazuje, znajduje się on na wzniesieniu, z którego podziwiać można widok na miasto.


Co warto zobaczyć w Opolu?

Stare Miasto

Opole to miejsce, która poza licznymi zabytkami oferuje również wiele innych, bardzo interesujących i wartych zobaczenia miejsc. Jednym z nich jest bez wątpienia wyspa Bolko! To właśnie tu można w pięknych okolicznościach przyrody wybrać się na spacer i odpocząć od obowiązków. W dawnym Lesie Minorytów, przemianowanym na Wyspę Bolko, znajdują się ścieżki spacerowe i rowerowe, niewielkie jeziorka oraz Ogród Zoologiczny, który jak na miejsce zdominowane przez zwierzęta cechuje się wyjątkowo bogatą szatą roślinną. Zwierzęta mają tu bardzo dużo swobody i niekiedy ma się wrażenie, że żyją w swoim naturalnym, zręcznie odgrodzonym od turystów, środowisku.

Kolejnym wyjątkowym miejscem jest Opolska Wenecja, czyli brzeg rzeki Młynówki, przy którym podziwiać można podświetlone na kolorowo, odbijające się w tafli wody kamienice, przypominające te we włoskiej Wenecji. Jest to bardzo urokliwa część Opola, idealna na wieczorne spacery. Nieopodal, znajduje się natomiast Most Groszowy, który obecnie od swojego koloru nazywany jest „zielonym mostkiem”. Jego oryginalna nazwa pochodzi od tego, że niegdyś za przejście na drugą stronę rzeki pobierano opłatę w wysokości 1 grosza.


Ciekawe atrakcje Opola

Miasto

Jedną z ciekawszych, a na pewno dość nietypowych atrakcji Opola jest Kiosk Muzyczny, gdzie można posłuchać piosenek artystów, których gwiazdy znajdują się na opolskiej Alei Gwiazd. Kiosk mieści się przy Rynku Głównym, więc nie da się go nie zauważyć podczas zwiedzania miasta.

Ciekawym pomysłem na zwiedzanie Opola jest spacer wzdłuż murów obronnych miasta, gdzie znajduje się również Staw Zamkowy. Powstał on z części fosy przy rozebranym w 1930 r. zamku książęcym. Obecnie, niewielki staw pełni rolę największej miejskiej fontanny!

Miłośnicy historii i nie tylko, powinni wybrać się natomiast do położonego w opolskiej dzielnicy Bierkowicach, Muzeum Wsi Opolskiej. Jest to przepiękny skansen, w którym podziwiać można kilkadziesiąt zabytkowych, drewnianych budowli, spośród których niektóre datowane są aż na XVII wiek. Co ciekawe, w starych chałupach i pomieszczeniach gospodarczych znajduje się oryginalne wyposażenie. Wizyta w skansenie to prawdziwa podróż w przeszłość i świetny pomysł na spędzenie miłego czasu z rodziną.

Wymienione w artykule atrakcje Opola to oczywiście nie wszystko! Aż dziw, że stosunkowo niewielkie miasto posiada aż tyle ciekawych miejsc, zabytków i atrakcji. Wycieczka do Opola to zdecydowanie jeden z lepszych pomysłów na wrześniowy weekend.

Miłego pobytu w Opolu!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów