Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
22.05.191341

Wakacyjne wskazówki: zabierz swoją mamę na urlop!

Wakacyjne wskazówki

Jeśli wyrosłeś już z wieku, w którym najlepszym prezentem, jaki mogłeś sprawić swojej mamie była pomalowana kolorowymi kredkami kartka lub ulepiona z plasteliny figurka, to mamy dla Ciebie pewien pomysł! Podziel się swoimi ulubionymi miejscami z najbliższymi i zaplanuj wspólną podróż ze swoją mamą! A może spróbujesz jeszcze bardziej zaskoczyć swoją rodzinę i wybrać się na wycieczkę z babcią? Czemu nie! Pomożemy Ci zaplanować świetną wycieczkę wraz z bliską osobą. Aby podróż nie zakończyła się rodzinnym skandalem, przygotowaliśmy kilka ważnych wskazówek! Zapoznaj się z nimi i baw się dobrze!

dwgr-qr46-ydud


Skorzystaj z powyższego kodu rabatowego 10% na WSZYSTKIE bilety zakupione do końca maja. Skorzystaj z super oferty i zabierz swoją mamę lub babcię gdzie tylko zechcesz!

Zadbaj o program wycieczki

Zadbaj o program wycieczki

Zadbajcie o „warunki brzegowe” waszej wycieczki. Każda osoba ma przecież swoje własne oczekiwania co do miejsc, które chce zobaczyć lub formy w jakiej spędzicie wolny czas. Ustalcie czy zależy wam bardziej na zobaczeniu nowych miejsc czy może po prostu chcecie spędzić trochę czasu razem? Ustalając program wycieczki musicie wziąć pod uwagę intensywność podróży oraz możliwości finansowe członków rodziny. Aby dokonać dobrego wyboru warto zastosować zasadę „złotego środka”.


Spraw aby podróż nie była uciążliwa

Spraw aby podróż nie była uciążliwa

Planując podróż z mamą, należy przede wszystkim wziąć pod uwagę jej wiek oraz stan zdrowia. Być może w trakcie wycieczki napotkacie na różnego rodzaju ograniczenia lub piesze zwiedzanie miasta okaże się zbyt męczące. Proponujemy obrać taktykę częstych, krótkich przerw i regularnie zatrzymywać się na odpoczynek, aby nabrać sił do dalszej wędrówki.

Pamiętaj, że starsze osoby dużo szybciej się meczą, a ostatnie o czym marzą to noc spędzona w autobusie. Zwróć uwagę na godziny i czas przejazdu, aby nie był on zbyt obciążający dla starszej osoby. Zwróć również uwagę na wyposażenie miejsca, w którym się zatrzymacie – np. czy goście nie narzekali w komentarzach na niewygodne łóżka lub czy do apartamentu na IV piętrze można dotrzeć za pomocą windy. zatrzymywać się na odpoczynek, aby nabrać sił do dalszej wędrówki.

Przypomnij sobie również o czym marzy Twoja mama lub babcia? Być może wspominała podczas rodzinnych uroczystości, że zawsze chciała zobaczyć jakieś miejsce lub zrobić coś co utkwiło Ci w pamięci? Planując wycieczkę możesz niejako przy okazji spełnić mniejsze lub większe marzenie bliskiej Ci osoby!

Pomóż w obsłudze nowoczesnych technologii

Pomóż w obsłudze nowoczesnych technologii

To co dla Ciebie jest naturalne, łatwe i całkowicie zrozumiałe, dla osób starszych może być skomplikowane i trudne do wykonania. Nie dopuść do sytuacji, w której bliska Ci osoba poczuje się zdezorientowana, np. podczas kontroli paszportowej na granicy, w trakcie transferu między autobusami lub podczas zakupu biletu. Bądź przygotowany na to, aby w krótkich i prostych słowach wyjaśnić mamie lub babci jak powinny się w danej sytuacji zachować.


Ustal przed wyjazdem kwestie finansów

Ustal przed wyjazdem kwestie finansów

Aby obyło się bez nieprzyjemnych niespodzianek lub niezręcznych sytuacji – przeprowadź przed wyjazdem krótką rozmowę na temat finansów. Kto płaci za wycieczkę: Ty, mama, babcia czy może każdy za siebie? Jeśli chcesz podarować bliskiej osobie prezent i wiesz że mogłaby nie chcieć go przyjąć, możesz skorzystać z współczesnych procedur rezerwacyjnych. Obecnie, rezerwacja i kupno biletów nie wymaga osobistego zaangażowania więc możesz zrobić to sam. Ustal jednak jak rozłożyć koszty na miejscu – unikniecie dzięki temu niepotrzebnego zamieszania.

Zorganizuj symboliczną podróż w przeszłość

Zorganizuj symboliczną podróż w przeszłość

Każda podróż generuje wspomnienia na kolejne lata. Z drugiej strony, można również podróżować „wstecz” i odwiedzić miejsca, które z różnych względów są ważne dla bliskiej Ci osoby. Możecie wybrać się do rodzinnej wsi Twojej babci, aby zobaczyła dawno niewidziane miejsca, wokół których się wychowała. A może zabierzesz mamę do parku, gdzie niegdyś chodziła na pierwsze randki z Twoim ojcem? Możesz również co jakiś czas wybrać się z rodziną w to samo miejsce i za każdym razem zrobić tam pamiątkowe zdjęcie, a następnie stworzyć album lub kolaż na pamiątkę dla kolejnych pokoleń.


Nie odkładaj pomysłu na później

Nie odkładaj pomysłu na później

Podróżowanie z osobami starszymi być może nie będzie tak ekscytujące jak wypad z przyjaciółmi czy romantyczny wyjazd we dwoje. Ale nawet pomimo pewnych niedogodności, nie warto odkładać tego pomysłu na półkę i zwlekać z jego realizacją. Po powrocie z takiej wycieczki szybko odkryjesz, że było to naprawdę fajne doświadczenie, które przy okazji zacieśnia relacje z najbliższymi.

Życzymy wspaniałej wycieczki!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów