Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
22.01.181401

Podróż do Mińska – gdzie obowiązkowo należy iść?

Mińsk

Co interesującego można zobaczyć?

W pierwszej kolejności polecam odwiedzić Plac Niepodległości, gdzie znajduje się Dom Rządowy oraz przepiękny sobór. Na głównym Prospekcie Niepodległości znajduje się Pałac Republiki, w którym odbywają się rozmaite uroczystości, a także GUM - centralny dom handlowy, w którym można znaleźć dosłownie wszystko, a ceny są zupełnie umiarkowane.

1

Niedaleko Placu Zwycięstwa znajduje się piękny park, w którym można spotkać wiele wiewiórek i nakarmić je orzeszkami. Polecam także odwiedzić historyczną część miasta - Przedmieście Trojeckie. Można tam zobaczyć budynki z XIX wieku, świątynie i pamiątki historyczne.

Bardzo interesujące mogą być odwiedziny Mińska - Areny, czyli ogromnego kompleksu, w którym odbywają się rozmaite wydarzenia sportowe i koncerty. My zdecydowaliśmy się po raz pierwszy w życiu odwiedzić mecz hokejowy. Bilety kupiliśmy wcześniej i bardzo nam się spodobało to wydarzenie sportowe.

2

Miłośnicy kulturalnego wypoczynku także znajdą coś dla siebie, mogą na przykład wybrać się do muzeum historycznego. Została tam zebrana spora kolekcja mebli, instrumentów muzycznych, plakatów sowieckich i numizmatów. Polecam także odwiedzić Teatr Opery i Baletu, budynek jest bardzo piękny i odbywa się tam wiele wspaniałych spektakli.

W czasie każdej podróży z żoną, w różnych miastach, staramy się odwiedzić ogród zoologiczny żeby nacieszyć się obcowaniem ze zwierzętami. Mińskie zoo jest co prawda nieduże, ale interesujące, a szczególnie ta część w której żyją zwierzęta egzotyczne i papugi.

3

Gdzie smacznie zjeść

W Mińsku nie ma żadnego problemu ze znalezieniem restauracji według dowolnego smaku i zawartości portfela. Nam najbardziej spodobało się cafe Lido z sieci nadbałtyckich kawiarni, gdzie podają dania kuchni europejskiej. Jest jeszcze dobra, niedroga kawiarnia w podziemnym centrum handlowym “Stolica” pod centralnym placem.

A na koniec…

4

W Mińsku jest wystarczająco duży wybór zakwaterowania - można zostać zarówno w mieszkaniu niedaleko centrum, jak i w hostelu, ewentualnie wynająć pokój w niedrogim hotelu. Polecam wszystkim wyjazd do Mińska! Przejazd autobusowy nie zajmie zbyt wiele czasu, a miasto pozostawi wyłącznie miłe wrażenie. Mińsk jest bardzo przyjemny, choć wciąż można czuć tam atmosferę epoki sowieckiej, zwłaszcza w państwowych instytucjach, metrze i starych hotelach.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów