Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
01.03.181323

Marzec w Polsce – kultura francuska, jazz i sekrety urody gwiazd

1

Choć pogoda za oknem raczej nie zapowiada nadchodzącej wiosny, to czas mija nieubłaganie i zbliżamy się do niej wielkimi krokami. Coraz bliższe dni sprawiają także, że zwiększa się ochota na podróżowanie i odkrywanie nowego :) Nie daj się chandrze i przemęczeniu, lepiej zaplanuj wyjazd do Warszawy, Wrocławia albo Krakowa - żeby posłuchać muzyki, dowiedzieć się czegoś nowego, oderwać się od codziennej rutyny.

Warszawa – tęsknota za kulturalnymi podróżami

1

Marzec w Warszawie upłynie pod znakiem festiwali kulturalnych z różnych zakątków świata. Przede wszystkim cały miesiąc potrwa kolejna już edycja Festiwalu Frankofonii, organizowanego przez ambasady krajów francuskojęzycznych, Instytut Francuski i Rumuński Instytut Kultury. Impreza ma tak naprawdę zasięg ogólnopolski i część imprez jest zlokalizowana w innych, mniejszych miastach, ale nie da się ukryć, że to właśnie w stolicy będzie się działo najwięcej. W program festiwalu wchodzą wydarzenia związane z kinem, muzyką, teatrem, literaturą i kulinariami.

Można się przejść na bezpłatny przegląd kina francuskiego w PROMIE Kultury na Saskiej Kępie, iść do klubu Smolna 38 aby posłuchać 100% pop français - Charles-Baptiste albo do Baru Studio na imprezę prowadzoną przez DJ-a Les Yeux Orange 23.marca, a dzień później - spotkać się na Smolnej 8 z Francuzami, którzy zdecydowali się zamieszkać w Polsce. Więcej szczegółów na stronie festiwalu.

Jeśli znudziła Cię Francja lub zwyczajnie niezbyt interesuje Cię akurat ten krąg kulturowy, zawsze możesz wybrać się na metaforyczną wycieczkę do Hiszpanii albo Australii. Po raz kolejny kultowe kina Muranów i Luna zorganizują Tydzień Kina Hiszpańskiego, który potrwa od 15. do 22. marca. Jeżeli tęsknisz za słońcem, zapachem pomarańczy i niebanalnymi historiami, wybierz się na seans!

Z kolei jeśli marzysz o dalszej podróży i to w sensie dosłownym, może powinieneś wybrać się na coroczne Dni Australii w Muzeum Azji i Pacyfiku? Impreza ma na celu nie tylko promocję najmniejszego kontynentu na świecie poprzez pokazywanie zdjęć, artefaktów, degustacji, prezentacji i kiermaszu książek, ale także przekazanie informacji dotyczących tego jak do Australii wyjechać, dostać się na studia itp. Gościem specjalnym imprezy będzie autor książki “Australijczyk”, Marek Niedźwiecki.


Muzyczny Wrocław

2

Jedną z ciekawszych imprez w nadchodzącym miesiącu będzie cykl koncertów w ramach Ethno Jazz Festival. W programie imprezy znalazły się koncerty gwiazd światowego formatu. W marcu w różnych lokalizacjach w mieście będzie można usłyszeć wykonawców takich jak Elida Almeida (z Wysp Zielonego Przylądka), The Magic of Santana, Beltaine & Glendalouch, Klezmafour, Stara Śpiewka, Gypsy Ska Orquesta (z Wenezueli) i Stanisław Soyka & Buba Kuyateh. Z pewnością warto wybrać się na któryś z wymienionych koncertów i śledzić przebieg tych nadchodzących!

Kolejną muzyczną gratką, tym razem dla miłośników polskich brzmień, okaże się koncert symfoniczny Lady Pank. Kultowy polski, rockowy zespół wystąpi już po raz kolejny w symfonicznej odsłonie z Orkiestrą Symfoników Gdańskich, tym razem 16. marca we wrocławskiej Hali Orbita. Sami członkowie Lady Pank bardzo cenią sobie współpracę z orkiestrą i podkreślają unikalność tego muzycznego doświadczenia, dlatego - na pewno warto ich usłyszeć na żywo!


Muzyka klasyczna i triki urodowe w Krakowie

1

Kraków słynie ze swojej kulturalnej, stonowanej atmosfery, dlatego nie powinno dziwić, że właśnie w tym mieście polecamy wydarzenia o bardziej klasycznym wydźwięku. Pierwszym z nich będą darmowe Dni Bachowskie, organizowane przez krakowską Akademię Muzyczną. Jak nietrudno się domyślić, w trakcie wydarzenia zostaną po raz kolejny wykonane dzieła jednego z najsłynniejszych kompozytorów świata. Wszystkie koncerty w ramach festiwalu, odbywającego się w dniach 10-18 marca, są bezpłatne.

Kolejnym dużym wydarzeniem muzycznym, na skalę międzynarodową, jest rozpoczynający się pod koniec miesiąca coroczny festiwal Misteria Paschalia, poświęcony muzyce baroku i renesansu. Tegoroczna edycja, rozpoczynająca się 26. marca, skupia się przede wszystkim na angielskim kręgu kulturowym i muzyce elżbietańskiej.

A jeżeli potrzebujesz nieco lżejszej formy rozrywki i chcesz na przykład poznać Tajemnice urody ikon mody - koniecznie wpadnij do Pauza in Garden 10. marca o 19.40. Dowiesz się szczegółów diety Audrey Hepburn, poznasz triki stosowane latami przez Twiggy, zdobędziesz informacje o zabiegach pielęgnacyjnych największych gwiazd kina i wiele innych ciekawostek dotyczących zdrowia i urody ikon kina, mody i popkultury.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów