Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
13.12.18705

Czym zaskakuje Lublin? Przekonaj się sam!

1

Lublin jest jednym z najstarszych miast w całej Polsce. Znajdziesz tu wiele zabytków z rozmaitych epok. Poza gigantycznym bagażem historycznym, miasto organizuje bardzo wiele rozrywek i eventów. Znajdziesz tutaj również wiele ciekawostek, których nie ma żadne inne miasto w Polsce, o ile i nie na świecie :)

Cząstka Krakowa w Lublinie

1

Brama Krakowska, bo o tym zabytku mowa, jest pozostałością po fortyfikacjach obronnych miasta z XIV wieku. Dziś brama pełni funkcję ozdobną, jest także charakterystycznym miejscem spotkań oraz elementem, który możesz znaleźć na lubelskich pocztówkach. Brama stanowi wejście na lubelską starówkę, która jest całkowitym oryginałem starówki tego miasta – podczas wojny nie uległa zniszczeniu, a dziś stanowi serce Lublina, w którym znajdziesz pełno historii i rozmaitych restauracji, kawiarni i pubów. Idąc od Bramy Krakowskiej możesz przejść całe Stare Miasto i dojść w ciągu kilkunastu minut pod sam Zamek Lubelski, który jest w pełni funkcjonującym muzeum.

Autograf diabła

2

Ten zabytek pochodzi z 1637 roku, podczas gdy przekupieni sędziowie Trybunału Koronnego wydali niesprawiedliwy wyrok wobec ubogiej wdowy. Jak mówi legenda, zrozpaczona kobieta powiedziała wówczas, że nawet diabły sądziły by uczciwiej. Zgodnie z opowieścią, nocą zebrał się diabelski sąd, który wydał werdykt na korzyść wdowy. Na dowód tego wyroku, na stole została wypalona czarna, diabelska dłoń. Dziś “Czarcią Łapę” możemy oglądać we wspomnianym wcześniej Zamku Lubelskim.


Pełnia wydarzeń kulturalnych

3

Kilka razy w roku w Lublinie odbywają się wydarzenia, które przyciągają turystów z całego kraju i nie tylko! Z roku na roku słyszy się coraz częściej obce języki z całego świata. Dlaczego? Najwyraźniej miasto przyciąga swoimi atrakcjami! Co znajdziesz tutaj każdego roku? Carnaval Sztukmistrzów, podczas którego ulice zapełniają się buskerami i performerami z różnych części świata. Ulicznych muzyków, żonglerów i iluzjonistów można oglądać bez końca… głównie dlatego, że nie sposób odwiedzić każdą atrakcję. Jest to wyjątkowe wydarzenie, dzięki któremu Lublin staje się najbardziej zaludniony w roku! Do tego możesz natknąć się na inne wydarzenia, takie jak Jarmark Jagielloński, Noc Kultury i Jarmark Bożonarodzeniowy, które (co prawda w innym klimacie) gromadzą sobie liczne rzesze zwolenników.

Prawdziwe symbole Lublina

4

Koziołek? Otóż nie! Lublin najbardziej kojarzony jest z trzech symboli: Cebularz i Trolejbus. Płaska bułka, przypominająca pizzę, na której zamiast standardowych dodatków znajdziesz cebulę i mak. Być może to dziwne połączenie ale wiele osób spoza Lublina zakochuje się w tej przekąsce już od pierwszego kęsa. Drugim, zupełnie innym symbolem miasta, są trolejbusy. W Lublinie nie spotkasz tramwajów (ani metra) ale za to możesz wybrać się na przejażdżkę całkowicie elektrycznym “autobusem”. Nad wieloma ulicami Lublina znajdziesz rozwieszone kable komunikacji trolejbusowej, dzięki której mogą swobodnie poruszać się po mieście. Pamiętaj tylko, że jedzenie cebularza w trolejbusie może nie być najlepszym pomysłem – być może ktoś z pasażerów nie przepada za cebulą ;).

Podróż do Lublina

5

Aby dostać się do Lublina, najlepiej zdecydować się na bilet autobusowy lub PKP. Dworzec autobusowy w Lublinie jest dobrze usytuowany, kilkadziesiąt metrów od Zamku Lubelskiego. Jeśli autobus do Lublina z jakichś względów, możesz zdecydować się na pociąg. W tym przypadku wylądujesz ponad 3 km od Starego Miasta. Jeśli rozważasz samolot, to pamiętaj, że “Lublin Airport” znajduje się w miejscowości obok Lublina – w Świdniku. Jeśli nie przeszkadza Ci 15 km do pokonania, to samolot również jest jedną z opcji. Jeśli natomiast zależy Ci na rzuceniu się w wir atrakcji, zwiedzania, jedzenia i nocnego życia, to zalecamy wybranie się do Lublina autobusem!

Szerokiej drogi!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów