Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
26.07.181055

13 porad dla rodziców podróżujących z dziećmi

1

Wielu rodziców rezygnuje z podróży gdy mają malutkie dzieci i powody takiej decyzji mogą być bardzo różne. Z pewnością łatwiej jest wyruszyć w drogę gdy ponosi się odpowiedzialność wyłącznie za siebie samego, a wyjazdy z dziećmi są o wiele większym wyzwaniem logistycznym niż szybkie spakowanie plecaka i wybór “pociągu byle jakiego…”. Jednak coraz większa ilość podróżujących rodzin jest tylko dowodem na to, że wyjazdy z pociechami mogą być frajdą dla wszystkich, a niektóre rodzinne blogi podróżnicze są świetną inspiracją, a nawet powodem do zazdrości ;) Dlatego zespół Busfor postanowił przekazać kilka porad i trików, które mogą się okazać pomocne podczas wakacyjnego wyjazdu.

Zaopatrz się w torebki zip

Zdaje się, że te woreczki wymyślił geniusz. W zależności od ich wielkości, możesz szczelnie zapakować płatki śniadaniowe, bakalie, przekąski, komórkę, tablet albo łatwo rozsypujące się gumki i spinki do włosów Twoich córek. Dzięki sztywnej strukturze nie zmieniają kształtu tak łatwo, jak zwykła foliówka, przez co robią mniejsze wrażenie bałaganu w torbie, a sztywne zapięcie pozwala na przechowywanie różnych przedmiotów bez obawy, że zawartość się rozsypie.

Worki próżniowe - oszczędność przestrzeni

Musisz spakować rzeczy trójki dzieci do jednej torby, tymczasem już samo spakowania siebie samego do jednej walizki wydaje Ci się zadaniem nie do wykonania? Wykorzystaj worki próżniowe. Dzięki prostemu mechanizmowi zasysania powietrza uda Ci się zaoszczędzić wiele miejsca, a rzeczy Twoich dzieci mogą pozostać starannie podzielone.

1


Poduszka i tacka - koniec z rzeczami na podłodze

Jeżeli w trakcie jazdy autobusem lub samochodem na dziecięcych kolanach położysz poduszkę, a na niej zwykłą, plastikową tackę do przenoszenia żywności, Twoja pociecha zyska więcej płaskiej przestrzeni na zabawki, kredki, klocki, lalki i wszystkie inne skarby, które nie będą spadać z kolan, a tym samym zmuszać dziecko (Ciebie :) do poszukiwania ich pod siedzeniem. Możesz także położyć na tacce różne przekąski bez obawy, że chipsy za moment wylądują nie tylko pod Waszymi fotelami, ale także fotelami sąsiadów.

Opakowanie po dvd - pomoże uczynić z dziecka artystę malarza

Wystarczy opakowanie po filmie którego nie lubisz lub nie oglądasz, kilka lub kilkanaście kartek papieru i kredki lub flamastry. Wewnątrz opakowania z jednej strony przymocuj luźne kartki, z drugiej przybory do malowania. Twoje dziecko będzie miało twardą podkładkę pod swoje dzieła i narzędzia do ich stworzenia w jednym miejscu.

Naklejki wielokrotnego użytku na szybę

Kolejny sposób na nudę w podróży, który kosztuje tylko kilka złotych. Zainwestuj w naklejki żelowe wielokrotnego użytku, które można nakleić na ścianę lub szybę. Naklejki mają różne kształty i kolory, więc Twoja pociecha może ułożyć z nich cały witraż, a jednocześnie nie zostawić zabrudzeń ani trwałych śladów na oknie. Jedyne o co musisz się zatroszczyć, to żeby Twoje dziecko miało akurat miejsce przy oknie. Dzięki systemowi rezerwacji Busfor z łatwością możesz zawczasu zarezerwować takie miejsce w autobusie.

2


Butelka z wodą i brokatem

To sztuczka dla malutkich dzieci. Wypełnij zwykłą plastikową butelkę wodą i brokatem oraz innymi świecącymi drobiazgami. Gdy Twoje maleństwo zaczyna marudzić, daj mu pobawić się butelką i pozwól obserwować, jak kolorowe, błyszczące drobinki spływają na dno, dzięki czemu nieco się rozerwie i uspokoi.

Chroń siedzenie w środkach transportu

Zaopatrz się w pokrowiec na siedzenie. Oczywiście rozlana herbata czy cola mogą się przytrafić każdemu, ale na ogół częściej zdarzają się nieco roztargnionym dzieciom niż dorosłym. W razie podobnego wypadku o wiele łatwiej zdjąć i uprać pokrowiec, niż czyścić siedzenie samochodu lub tłumaczyć się kierowcy lub stewardessie (czy ponosić dodatkowe koszty czyszczenia fotela…)

Zadbaj o wyrozumiałość współpasażerów

Podróże bywają stresujące nawet dla dorosłych i trudno przewidzieć jak będzie się zachowywać malutkie dziecko, które nie umie komunikować swoich potrzeb inaczej, niż płaczem. Jeżeli podróżujesz publicznym środkiem transportu wiele godzin, możesz zaopatrzyć swoich współpasażerów w… zatyczki do uszu. Wydatek minimalny, bywa skuteczny, a przychylność współpasażerów może być istotna.

Ubrania na zmianę :)

Jeżeli podróżujesz z malutkim dzieckiem, koniecznie przygotuj ubrania na zmianę dla dziecka i dla siebie. Chyba nie chcesz spędzić całej podróży ze śniadaniem swojej pociechy na bluzce?

3


Plastikowy pojemnik z przegródkami

Każde dziecko i każdy dorosły wie, że w trakcie podróży zjadamy o wiele więcej przekąsek niż zazwyczaj, nawet jeżeli jedziemy gdzieś dosłownie kilkadziesiąt kilometrów dalej. Żelki, orzeszki i chipsy są po prostu częścią turystycznej przygody. Żeby uniknąć skutkującego bólem brzucha przejedzenia i zorganizować przekąski, zabieraj wydzielone porcje w plastikowym opakowaniu z przegródkami. To pozwoli na większą organizację i uniknięcie resztek paluszków i orzeszków porozsypywanych w całym plecaku.

Jeśli masz nieco starsze dzieci…

Jeżeli Twoje dziecko jest już nieco starsze i powoli zaczyna za siebie odpowiadać, pozwól mu na aktywne uczestnictwo w podróży. Niech wybierze rzeczy, które zabiera ze sobą (oczywiście pod Twoją kontrolą), pomoże zadecydować w którym miejscu się zatrzymacie na noc, pozwól mu/jej mieć kwestię, za którą odpowiada - np. żeby zawsze pamiętało o zabraniu ładowarek do aparatu czy telefonu albo szczoteczek do zębów. Nawet jeżeli o czymś zapomni (zdarza się każdemu!) to są to rzeczy, które zawsze możesz pożyczyć w hotelu albo kupić, a Twoje dziecko będzie się uczyć aktywnego uczestnictwa i odpowiedzialności.

Dobrze wyposażona apteczka

Choć podstawowe leki się przydadzą każdemu, to jednak trzeba pamiętać, że dziecko ma delikatny układ odpornościowy i mniejszą wrażliwość na ból. Leki na alergię, plastry opatrunkowe, płyn na odkażenia i krem z filtrem to absolutny niezbędnik przed każdą podróżą.

4

I najważniejsze - zrelaksuj się :)

W podróży chodzi przecież o poznawanie świata i odpoczynek, a nie o bycie w nieustannej gotowości i zamartwianie się. Zabrudzona koszulka, niedopuszczalna podczas wizyty u babci, to naprawdę nie koniec świata, zwłaszcza jeżeli była z tym związana świetna zabawa. Dlatego weź głęboki oddech, uśmiechnij się i ciesz czasem z najbliższymi :)


Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów