Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
16.02.18848

Czego nie należy zabierać ze sobą w podróż?

1

Jedną z najważniejszych kwestii w życiu podróżnika jest posiadanie jak najmniejszej ilości bagażu. Nie da się przewidzieć wszystkich sytuacji, a przedmioty osobiste będą tylko zajmować miejsce w walizce. Dlatego zespół Busfor stworzył listę rzeczy, które lepiej zostawić w domu.

Notebook

1

Przypomnij sobie ile razy w ciągu ostatniej podróży zdarzyło Ci się otworzyć laptopa? Jeśli nie masz takiego polecenia służbowego, nie zabieraj go ze sobą. Żeby pozostać w kontakcie ze światem, wystarczy smartfon wyposażony w podstawowe aplikacje. Przez kilka dni podróży Twoje wrażenia jeszcze się nie zestarzeją, a najważniejsze informacje możesz zapisywać w notatniku wspomnianego smartfona. A czy kilka stron internetowych naprawdę jest wartych tego, żeby nosić ze sobą dodatkowy ciężar?

Lustrzanka

2

Kolejny ciężki przedmiot bez którego możesz się spokojnie obejść, chyba, że jesteś profesjonalnym fotografem wykonującym zlecenie. Ale nawet wielu profesjonalistów nieraz rezygnuje z zajmujących wiele miejsca w pamięci zdjęć na rzecz fotografii wykonanych aparatem w telefonie. Dlatego jeśli zamierzasz zrobić kilka zdjęć na pamiątkę i wrzucić je później na Instagrama, spokojnie możesz wykorzystać aparat w smartfonie. Wiele osób potrafi zrobić telefonem zdjęcia, które są prawdziwymi arcydziełami. Dlatego daj sobie spokój i spaceruj lekko - ciężki aparat na szyi, na który należy uważać, nie dostarczy dodatkowych, pozytywnych wrażeń.

Suszarka do włosów, czajnik, żelazko i inne artykuły gospodarstwa domowego

3

Zapomnij o nich. Nie zabieraj ze sobą suszarki, mini-żelazka, czajnika z filiżanką i paczką herbaty. Podróż to idealny czas na to, aby przestać się martwić pogniecionymi ubraniami. Jest też mało prawdopodobne, aby ktoś odmówił Ci szklanki gorącej wody jeśli jej potrzebujesz.

Ciężka książka

4

Jest dość wątpliwe, że nawet najbardziej zapalony miłośnik książek przeczyta w podróży lekturę od deski do deski. Maksimum to parę stron dzienne. Przez pozostały czas książka będzie zajmować miejsce w Twoim plecaku i wbijać się w plecy, a do domu wróci nieprzeczytana i na dodatek nieco zniszczona. Zlituj się nad książką i sobą, po prostu ściągnij potrzebny tekst na swój przenośny sprzęt elektroniczny. Na zaledwie kilka czytelniczych sesji taki wariant będzie najlepszy.

Środki higieniczne i kosmetyki

5

Wożenie ze sobą kilku butelek z szamponami i żelami pod prysznic to jedna z najbardziej nieracjonalnych decyzji podróżnika. Są duże, ciężkie i do tego mogą rozlać się w walizce. Dowolne środki higieny możesz spokojnie kupić na miejscu po przyjeździe. A jeśli nie chcesz za każdym razem kupować nowych produktów, po prostu weź małe butelki i przelewaj do nich swoje szampony, a później dobrze zapakuj je w torebki. W ten sposób zajmą minimum miejsca w walizce. Z kosmetyków także zabierz ze sobą wyłącznie te, bez których nie wyobrażasz sobie życia, ale takich rzeczy będzie prawdopodobnie nie więcej niż trzy.

Rzeczy na specjalną okazję

6

Wieczorowa sukienka czy droga marynarka zajmą w walizce dużo miejsca, oczywiście pogniotą się i prawdopodobnie wcale się nie przydadzą. Pantofle na obcasie to także jedna z najbardziej niepraktycznych rzeczy w podróży. Uwierz, do większości “kulturalnych” miejsc możesz wejść bez przestrzegania surowego dress codu.

Parasolka

7

Do tej kategorii możesz dodać także kalosze i inne rzeczy, które na 99% nie odpowiadają lokalnemu klimatowi. I zapomnij o “a może będzie padać deszcz albo śnieg” i tak dalej. Jeśli tak się stanie, kupisz płaszcz przeciwdeszczowy, a jeśli wydarzy się jakieś inne nieprzewidziane zjawisko pogodowe (co jest raczej mało prawdopodobne), rozejrzysz się za rozwiązaniem problemu już na miejscu.

Lekarstwa na wszystkie choroby

8

Kwestia zdrowia to sprawa pierwszorzędna, ale na świecie istnieje tyle różnych chorób, że nie da się być gotowym na wszystko. Obowiązkowo należy wziąć te leki, które przyjmujesz codziennie i bez których nie możesz się obejść, przyda się także bardzo podstawowy wybór leków - ale to wszystko zmieści się w małej kosmetyczce. Nie ma sensu powiększać apteczki do rozmiarów bagażu podręcznego.

Zapasy żywności

9

Lekka przekąska nie zaszkodzi, po drodze trochę jedzenia zawsze się przyda. Ale ładowanie plecaka i walizki zapasami żywności na każdy dzień podróży to naprawdę nienajlepszy pomysł. To niekoniecznie będzie sposób na zaoszczędzenie pieniędzy, a co więcej, utrudni Ci pełne zanurzenie się w lokalną atmosferę. Spróbowanie potraw miejscowej kuchni jest jedną z najważniejszych części podróżowania, pomagającą spojrzeć na codzienność okiem mieszkańca danego miasta czy regionu, więc słoiki z gulaszem możesz spokojnie zostawić w domu.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów