Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
05.07.191461

5 romantycznych miast w Polsce na wyjazd we dwoje

Randka

Lipiec to świetny czas na spontaniczny wyjazd w Polskę! Jeśli chętnie poznajesz nowe miejsca, lubisz robić niespodzianki swojej drugiej połówce lub szukasz urokliwego miejsca na oświadczyny – przychodzimy z pomocą! Choć pięknych miast i miasteczek w Polsce nie brakuje, udało nam się wybrać 5 tych wyjątkowo romantycznych. Zapraszamy do lektury!

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny

Kazimierz Dolny to jedno z najpopularniejszych miejsc na weekendowy wypad na południu Polski. Nic w tym dziwnego – miasto zachwyca swoją zabytkową architekturą, malowniczą starówką, sąsiedztwem rzeki Wisły, artystyczną atmosferą oraz stworzonymi do spacerów we dwoje zalesionymi wzgórzami i wąwozami. Do najciekawszych miejsc na randkę należy Góra Trzech Krzyży z widokiem na miasto, a punkt obowiązkowy wycieczki do Kazimierza stanowi „ławeczka zakochanych”.


Chełmno

Chełmno

Położone w województwie kujawsko-pomorskim, zaledwie 30 km od Grudziądza Chełmno, to mało znane w Polsce miasteczko, które kojarzone jest przede wszystkim jako miejsce osób zakochanych! Dość powiedzieć że jego patronem jest sam św. Walenty, a 14 lutego odbywa się tu Jarmark św. Walentego. Czym zasłużyło sobie na to miano ledwie dwudziestotysięczne miasteczko? M.in. wspaniałym klimatem, który wyznacza renesansowa architektura i wąskie, średniowieczne uliczki. Podobnie jak Kazimierz Dolny, Chełmno również posiada swoją ławeczkę zakochanych.


Sandomierz

Sandomierz

Położone w województwie świętokrzyskim królewskie miasto Sandomierz podziwiać można od jakiegoś czasu na ekranach telewizorów podczas emisji serialu „Ojciec Mateusz”. Według wielu, jest to nie tylko jedno z najbardziej urokliwych miejsc regionu, ale wręcz całej południowej Polski! Sandomierz to idealne miejsce na romantyczny wypad we dwoje! Do jego największych atutów zaliczyć należy zabytkową starówkę, zamek królewski, bulwary nad Wisłą, klimatyczne domy i kamienice, liczne kawiarnie i restauracje oraz słynny Wąwóz Królowej Jadwigi.


Wrocław

Wrocław

W zestawieniu najbardziej romantycznych miast w Polsce nie mogło zabraknąć pięknego Wrocławia! Niemal każdy po powrocie z tego miasta zachwyca się jego urokami i nic w tym dziwnego. Jednym z punktów obowiązkowych dla zakochanych jest tutaj Most Tumski z przywieszonymi do niego kłódkami. Jak głosi legenda, to właśnie tu zaręczyli się Mieszko I i Dobrawa. Może stanowić będzie to pewną inspirację dla planujących oświadczyny? Wrocław to również miasto klimatycznych mostów, urokliwej starówki i licznych restauracji.


Toruń

Toruń

Opuszczamy południe kraju i wracamy do kujawsko-pomorskiego! Znajduje się tu bowiem jedno z najstarszych polskich miast, które wyjątkowo upodobali sobie zakochani. Mowa oczywiście o Toruniu! Jednym z najlepszych pomysłów na romantyczny spacer we dwoje jest wybranie się do pięknego parku nazywanego Doliną Marzeń. Jego wygląd zachwyca szczególnie wiosną i latem stanowiąc niemal gwarancję udanej randki. Toruń to również urokliwy ogród różany, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO starówka oraz liczne klimatyczne kawiarenki.


Światowy Dzień Pocałunku to doskonała okazja na sprawienie bliskiej osobie niespodzianki, jednak krótki wypad do któregoś z wymienionych wyżej miast możesz zorganizować zawsze. Gwarantujemy, że w każdym z nich unosi się w powietrzu nastrojowa, sprzyjająca amorom atmosfera!

Życzymy udanego wyjazdu i dużo całusów!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów