Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
24.05.19822

Kulturalny czerwiec 2019 – najciekawsze propozycje od Busfor.pl

Kulturalny czerwiec

W przededniu wakacji, w wielu polskich miastach i miasteczkach odbywają się doroczne festiwale i wydarzenia kulturalne, na które ściągają turyści i widzowie z całej Polski, a nawet zza granicy. Można wręcz powiedzieć, że w czerwcu „Polska kulturą stoi” i choć wybór atrakcji kulturalnych przyprawia w tym czasie o zawrót głowy, udało nam się wyselekcjonować pięć wyjątkowo ciekawych wydarzeń, spośród których każdy na pewno znajdzie coś dla siebie. Zachęcamy również do własnych poszukiwań – miłośnicy teatru, filmu, muzyki czy tańca na pewno nie będą zawiedzeni bogatą ofertą kulturalną, jaką uraczą nas w tym słonecznym miesiącu polskie miejscowości. Gotowi na nasze TOP 5 najciekawszych propozycji? Czas start!

Festiwal Kultury Żydowskiej w Krakowie

Kraków Kazimierz

Na dni 21-30 czerwca zaplanowany został 29. Festiwal Kultury Żydowskiej, który tradycyjnie odbędzie się na krakowskim Kazimierzu, czyli dzielnicy położonej zaledwie 15 minut spacerem od Rynku Głównego. Odbywający się od 1988 roku festiwal obejmuje ponad 200 wydarzeń, które przybliżają współczesną kulturę żydowską. To świetna okazja aby wziąć udział w jednym z koncertów, wystaw lub wykładów, a przy okazji skosztować tradycyjnej, izraelskiej kuchni.


Malta Festival Poznań

Malta Festival Poznan

Zapraszamy do Poznania wszystkich miłośników teatru i nie tylko! W dniach 21-30 czerwca odbędzie się tutaj coroczny, międzynarodowy festiwal teatralny Malta. To niemal 300 wydarzeń w ciągu 10 dni! Spektakle teatralne, koncerty, występy taneczne, wystawy, dyskusje, projekcje filmowe… Jest w czym wybierać! Malta Festival to nie tylko wydarzenia teatralne, ale również bogaty program występów muzycznych, projekcje filmowe oraz panele dyskusyjne. Każdy znajdzie tutaj coś dla siebie!


Blues na Świecie Festival

Świecie

Coś dla miłośników bluesa! W położonej nieopodal Bydgoszczy miejscowości Świecie odbędzie się w dniach 7-8 czerwca 9 edycja festiwalu Blues na Świecie. W urokliwym miejscowym Amfiteatrze wystąpią gwiazdy bluesa, takie jak Ben Granfelt, Jon Cleary czy Robben Ford. Poza bluesem można tu posłuchać również takich gatunków jak rock, jazz czy funk. Czujesz bluesa? Wpadnij do Świecia!


Różne oblicza Wiednia we Wrocławiu

Wrocław

Wiedeń to bez wątpienia jedno z najpiękniejszych miast Europy. Szczególne miejsce zajmuje to miasto w sercach tych, którzy cenią muzykę klasyczną. 23 czerwca, w niemniej urokliwym Wrocławiu odbędzie się w Sali Głównej Narodowego Forum Muzyki wspaniały koncert, w trakcie którego członkowie orkiestry zabiorą przybyłych gości w muzyczną podróż po stolicy Austrii, odtwarzając kompozycje wybitnych wiedeńskich klasyków, takich jak Haydn, Strauss czy Mozart.


Festiwal filmowy „Kino w trampkach” w Warszawie

Warszawa

„Kino w trampkach” to doroczny festiwal filmowy dla dzieci i młodzieży, który w tym roku odbędzie się w dniach od 30 maja do 9 czerwca w Warszawie. W kilkunastu warszawskich kinach wyświetlane będą w tym czasie zarówno animowane filmy dla kilkuletnich dzieci jak również dzieła ambitnego kina europejskiego i światowego dla starszej młodzieży. To świetna okazja na rodzinny wypad połączony ze zwiedzaniem stolicy!

Życzymy udanej zabawy w gronie rodziny lub przyjaciół!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów