Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
05.01.181082

Styczeń w polskich miastach - WOŚP, opera i słowiańska mitologia

PL

Święta i Sylwester już za nami, a miłośnicy sportów zimowych niecierpliwie ruszają w kierunku ośrodków narciarskich. Jeżeli jednak od białego szaleństwa o wiele bardziej wolisz miejskie imprezy, a zamiast mroźnego zapachu lasu i odgłosów ze stoku wolisz chociażby dźwięk koncertu na otwartym powietrzu albo w klubie, mamy także propozycje dla Ciebie.

Warszawa - światełko do nieba i kino niemieckie

W

Kolejny weekend upłynie pod znakiem najgłośniejszej w Polsce Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Oznacza to nie tylko akcję dobroczynną, ale także szereg wydarzeń towarzyszących. Oczywiście orkiestra zagra 14. stycznia w całej Polsce, ale to Warszawa stanowi centrum wydarzeń. Impreza w stolicy rozpocznie się od 12. biegu pod hasłem “Policz się z cukrzycą i ucz się pierwszej pomocy”. 5000 ludzi przebiegnie 5 km po ulicach Warszawy, a pieniądze za zlicytowane numery startowe zostaną przekazane na zakup pomp insulinowych dla ciężarnych kobiet oraz materiały edukacyjne dotyczące pierwszej pomocy.

Następnie na Placu Defilad rozpocznie się tradycyjny koncert podczas którego wystąpi kilkanaście zespołów muzycznych, w tym Coma, Wilki, Kobranocka czy Poparzeni Kawą Trzy. Tradycyjnie o godzinie 20.00 zostanie wysłane światełko do nieba.

Jeśli jednak w te zimne, styczniowe dni masz ochotę ukryć się w ciepłej, kinowej sali, Kino Muranów oferuje Ci udział w Tygodniu Filmu Niemieckiego, który będzie miał miejsce od 12. do 18. stycznia. Organizatorzy proponują przegląd kina wielogatunkowego, który ma za zadanie pokazać najważniejsze problemy i kierunki artystyczne współczesnych Niemiec.Kraków - alternatywnie i operowo

K

Z jakiegoś powodu nie przepadasz za Sylwestrem, a jednak chciałbyś z innymi uczcić rozpoczęcie kolejnego roku? Może chcesz wziąć udział w Bałkańskim Sylwestrze? Ze względu na różnicę w kalendarzu juliańskim i gregoriańskim, prawosławna część Europy obchodzi święta później, w związku z czym przesuwa się także data Nowego Roku. Niezależnie od swojego wyznania lub odłamu, możesz przyłączyć się do imprezy 13. stycznia w klubie Alchemia na której zagrają Balkansambel i Balkan Valkan.

Jeżeli masz ochotę tańczyć bez opamiętania przy alternatywnej muzyce elektronicznej, to Jazz Rock Cafe może zaoferować Ci Die Antwoord & The Prodigy Night 25. stycznia. Wstęp na imprezę jest darmowy.

Z kolei dla miłośników muzyki klasycznej nie lada gratka - 18. stycznia rozpocznie się festiwal Opera Rara, który potrwa do połowy lutego i obejmie 14 wydarzeń, w tym recitale, dzieła sceniczne, opery w wersji koncertowej i inne. W programie m.in. Wagner, Charpentier i Szymanowski. Nawet jeśli do tej pory niezbyt interesowała Cię tą formą sztuki, to z pewnością warto zajrzeć na ten festiwal i spróbować czegoś nowego.

A na koniec - nie zapomnij się trochę poruszać i wybierz się na Ślizgawkę na Wolnicy. Lodowisko o powierzchni 800m2 będzie otwarte do 25 lutego, a w każdy piątek i sobotę przejażdżkę na świeżym powietrzu będą umilać różni didżeje.Wrocław - sprawdzone hity w nowym wykonaniu i mitologia Słowian

Wr

Jesteś miłośnikiem Władcy Pierścieni? Musisz się wybrać do Wrocławia! 18. stycznia w Hali Stulecia odbędzie się pokaz pierwszej z trzech części spektakularnej ekranizacji powieści Tolkiena, której będzie towarzyszyła muzyka na żywo - orkiestra symfoniczna, chór i soliści, łącznie aż 250 artystów. Gościem specjalnym imprezy będzie Justyna Steczkowska.

Jeśli lubisz znane piosenki w polskim wykonaniu, możesz wybrać się na Tribute to George Michael 21 stycznia o godzinie 19.00 lub Tribute to Erykah Badu 25. stycznia o godzinie 20.00 w Starym Klasztorze. Pierwsza z imprez obejmie interpretacje Mateusza Kowalczyka, z kolei podczas drugiej usłyszymy wykonania Natalii Lubrano i Michała Sobierajskiego. Z pewnością będzie nastrojowo!

Z kolei zespoły Lelek i Percival wprowadzą nas w świat mitologii i muzyki Słowian. 20. stycznia o 20.00 w Starej Piwnicy będzie można usłyszeć instrumenty o ponad tysiącletniej historii, jak również pieśni ludowe, poezję i współczesne interpretacje muzyczne przeplatane opowiastkami i ciekawostkami o słowiańskich obrzędach, zwyczajach i mitologii.

Na pewno nie będziesz się nudzić!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów