Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
20.07.181266

Lipiec w Polsce – dzieci idą na plażę, a dorośli w bezludne miejsca :)

1

Choć lipcowa pogoda może nie jest idealna, to jeszcze nie powód, żeby przestać podróżować - zwłaszcza, że czasami dosłownie w zasięgu ręki można zobaczyć miejsca, które zostały opisane jako jedne z najważniejszych i najpiękniejszych zabytków na świecie. Wakacyjne miesiące to także idealny moment, by przypomnieć sobie jedne z najpiękniejszych miejsc w Polsce, czasami znanych z dzieciństwa. Dziś zespół Busfor zaprasza do Malborka i nad polskie wydmy.

Malbork – największy zamek gotycki na świecie

1

Gdy słyszymy nazwę miasta Malbork, automatycznie mamy skojarzenie z ogromnym krzyżackim zamkiem. I nie bez powodu! Możemy cieszyć się i być dumni z tego, że na terenie współczesnej Polski znajduje się najpotężniejsza gotycka twierdza na świecie, od prawie 20 lat znajdująca się na liście światowego dziedzictwa kulturowego UNESCO. Tak naprawdę wspomniany “zamek” to trzy połączone ze sobą zamki, które przez 150 lat stanowiły stolicę państwa krzyżackiego.

Twierdza w swojej obecnej postaci została zbudowana w XVI i XV wieku. Na zwiedzanie należy sobie wygospodarować sporo czasu, bo trwa aż 3.5 h i może się ono odbyć na sposób tradycyjny, z przewodnikiem (wejścia co 30 min) albo bardziej nowocześnie z audioprzewodnikiem. Istnieje także turystyczna aplikacja mobilna. Tym, którzy wolą zwiedzanie z dreszczykiem, z pewnością spodoba się wieczorny spacer po zamku. W polskiej wersji językowej spacery odbywają się w czwartki i piątki do połowy września, kolejną wieczorną atrakcją jest także spektakl “Światło i dźwięk”. Twierdzę w Malborku można obejrzeć też z innej perspektywy - płynąc po rzece Nogat, nad którą usytuowany jest zamkowy kompleks. Taki wodny spacer to idealny pomysł na słoneczny, letni dzień!

Na pewno bardzo interesującym miejscem nie tylko w Malborku, ale w ogóle na mapie Pomorza, jest Szkoła Łacińska, czyli nowoczesne centrum edukacyjne i kulturalne, które powstało w dawnym krzyżackim budynku. Obecnie w Szkole prowadzone są spotkania, zajęcia i warsztaty, znajduje się tam również obserwatorium astronomiczne i planetarium.

Choć w Malborku życie toczy się głównie wokół budynków historycznych, to liczące niecałe 40 tysięcy osób miasteczko ma też inne atrakcje do zaoferowania. Znajduje się tam między innymi jeden z największych na Pomorzu parków rozrywki Dinopark, który obejmuje Park Dinozaurów, Park Smoków oraz Park Linowy, więc zarówno dzieci, jak i dorośli będą w stanie znaleźć tam coś, co ich zainteresuje. A po zwiedzaniu zamku i zabawie w parku rozrywki możesz skorzystać z bogatej oferty gastronomicznej :)


Łeba i Wydma Łącka – już nie ma dzikich plaż?

2

W czasach, gdy wycieczki zagraniczne stały się popularne i możliwe w zasadzie niezależnie od stanu naszego portfela, wiele osób łatwiej się decyduje na wyjazd zagraniczny, a hiszpańskie i greckie plaże stanowią niemalże gwarancję pięknej pogody. Doceńmy jednak nasze, polskie plaże, które dzięki ochronie środowiska mają szansę pozostać w swoim naturalnym kształcie - i nawet jeżeli wakacyjna pogoda to gra w ruletkę, to przecież nie będzie piękniej i cieplej niż teraz :)

Przepiękne ruchome wydmy, znajdujące się między Bałtykiem a jeziorem Łebsko, przemieszczają się około kilku metrów rocznie, dzięki czemu każdego roku mamy szansę oglądać nieco inny widok :) Z Łeby można dojechać meleksem do miejscowości Rąbki i stamtąd wyruszyć na spacer, istnieje wyznaczony szlak o długości 7 kilometrów, który można pokonać na pieszo lub na rowerze. Bardziej zaprawieni turyści mogą się udać na spacer brzegiem morza o długości 18 km ze Starej Łeby do wydmy. Wdrapanie się na szczyt wydmy, o wysokości wahającej się między 30 a 42 m n.p.m. stanowi wyzwanie, zwłaszcza w upalny dzień, ale z samej góry rozciąga się widok zapierający dech w piersiach i będący połączeniem namiastki pustyni i morza.

Z pewnością jest to jedno z tych miejsc w Polsce, które koniecznie trzeba zobaczyć! Ciekawe jest to, że nazwa wydmy pochodzi od miejscowości wioski Łączka, która została niegdyś zasypana właśnie przez wydmowe piaski, co tylko pokazuje potęgę natury. W okolicy można także zwiedzić pozostałości po niemieckim poligonie doświadczalnym, czyli Muzeum Wyrzutni Rakiet. Przyjemnie jest także udać się na wycieczkę statkiem i obejrzeć wydmy z innej, morskiej perspektywy.

Gdy zmęczy Cię spacer, słońce i oglądanie pięknych widoków, wróć do Łeby i korzystaj z lokalnych atrakcji - udaj się do portu, zrób zdjęcie przy budynku Kurhaus Neptun, czyli byłym budynku zdrojowym i przejdź się na spacer po mieście. To świetne miejsce na letni wypoczynek :)

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów