Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
14.08.171572

Jak wybrać torbę podróżną: 6 przydatnych porad

1

Wszyscy podróżnicy zetknęli się z problemem wyboru torby podróżnej. Na kółkach? Masywnie. Sportowa? Zbyt prosto. Plecak? Ciężko zarzucić. Co robić?

Drużyna podróżników Busfor.pl przygotowała dla Ciebie zestaw podstawowych typów toreb podróżnych i plecaków. Wybór zostawiamy Tobie!

Torba duffel - dla podróżujących “na lekko”

Torba duffel - dla podróżujących “na lekko”

Angielskie słowo “duffle” oznacza mocną, miękką tkaninę z której niegdyś szyto żołnierskie worki na rzeczy. Dlatego “duffle bag” początkowo oznaczało worek z podobnej tkaniny i zarazem sporą i pojemną torbę wojskowo-sportowego typu. Dziś torba duffel to pojemna torba, odpowiednio długa i pakowna, która może służyć zarówno jako torba podróżna jak i nieduża walizka.

Sakwojaż - dla stylowych podróżników

Sakwojaż - dla stylowych podróżników

Sac de voyage - w dosłownym tłumaczeniu z francuskiego oznacza “torbę na podróż”. To znaczy, że to po prostu torba na drogę. Sakwojaż, z reguły, jest skórzany z obowiązkowym zapięciem dowolnego rodzaju. Mogą to być zapięcia metalowe lub na pasku. W odróżnieniu od walizki, kształty sakwojaży mogą być najróżniejsze.

Walizka - dla “poważnych” podróżników

Walizka - dla “poważnych” podróżników

Czego nie wiedziałeś o walizkach? Pierwsze walizki pojawiły się gdy ludzie zaczęli posługiwać się koleją w celach przejazdu. Do tego czasu podróżnicy przemieszczali się dyliżansami albo konno, posługując się podróżnymi kuframi i węzełkami.

Walizka ma zazwyczaj kształt zaokrąglonego prostopadłościanu i może być wykonana z tworzywa, tkaniny, skóry lub plastiku. Warto dodać, że płaski kształt walizki stworzył jeszcze w XIX w. francuski designer Louis Vuitton.

Pokrowiec - na podróże służbowe

Pokrowiec - na podróże służbowe

Pokrowiec - to torba lub walizka specjalnego rodzaju, który nie pozwala żeby strój służbowy czy wieczorowa sukienka pogięły się w podróży. Istnieją bardzo różnorodne pokrowce. Z zewnątrz może wyglądać jak spora, miękka, płaska torba, walizka na kółkach albo zwykłe nosidełko, które można przerzucić przez plecy.

Jest to niezbędna i unikalna rzecz w garderobie każdego urzędnika. Jeśli często podróżujesz służbowo - to najlepsze rozwiązanie.

Plecak - dla zaprawionych turystów

Plecak - dla zaprawionych turystów

Plecaki w rzeczy samej bywają różne - z konstrukcją lub bez, marszowe i miejskie, letnie i uniwersalne… Wszystko, co je łączy to wygoda użytkowania i możliwość łatwego transportowania ciężkich rzeczy.

Sling - plecak dla oryginalnych podróżników

Sling - plecak dla oryginalnych podróżników

Jeśli przywykłeś do noszenie plecaka wyłącznie na plecach i wydaje Ci się do dość wygodne, może powinieneś spróbować slingu. W rzeczywistości to taki nieduży plecak, tylko z jednym paskiem, a dokładnie z ramieniem. Ale dzięki temu, że jest umocowany na skos i ma specjalną podkładkę, torba zostaje na plecach, nie zsuwając się przodu.

Sling jest jednym z najpraktyczniejszych i najbardziej funkcjonalnych toreb. Jest zawsze w zasięgu naszego wzroku i nikt nie może otworzyć zamka na naszych plecach. Jest kompaktowy, dlatego nie uda się w nim nosić szerokich objętościowo i ciężkich rzeczy. Świetnie się sprawdzi w wypadku wyjazdów na kilka dni.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów