Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
29.11.181580

Jarmark bożonarodzeniowy w Hamburgu – Co warto wiedzieć?

1

Jarmarki bożonarodzeniowe to charakterystyczny fragment europejskich obchodów świąt Bożego Narodzenia. Na Rathausmarkt, tj. placu ratuszowym, można znaleźć cały wachlarz atrakcji: od słodyczy, przez rękodzielników, na świątecznych przysmakach kończąc. Jarmark w Hamburgu zaczął się 19 listopada i ma się w najlepsze! Zimowe atrakcje potrwają aż do samych świąt –23 grudnia. Poszczególne jarmarki mogą potrwać jednak aż do samej nocy sylwestrowej – zwieńczone efektownym pokazem fajerwerków. Dziś zabierzemy Was w podróż po zaletach tego cudownego wydarzenia. Kto wie? Być może jeszcze zdecydujesz się zawitać w Hamburgu, choćby na jeden dzień?

Do wyboru, do koloru

1

Choć powyżej pisaliśmy o “jarmarku”, tak naprawdę Hamburg to kilka równoległych jarmarków. Co ciekawe, one naprawdę różnią się od siebie! Długo można by pisać o zaletach i wadach poszczególnych z nich ale to, co musisz zapamiętać to fakt, że każdy jarmark oferuje co innego. Znajdziesz tu tradycyjne i klimatyczne obchody świąt, jarmark bardziej nastawiony na imprezę i rozrywkę, a także kulinarno-muzyczne atrakcje dla osób, które uwielbiają takie lokalne akcenty. Nie zabraknie również świątecznych parad, przebierańców i atrakcji dla najmłodszych. Przy odrobinie szczęścia, dzieci mogą spotkać Mikołaja w obstawie kilku radosnych elfów. A to wszystko w niemalże jednym miejscu!

A dla par…

2

Spokojna głowa! Jeśli chcesz wybrać się do Hamburga ze swoją drugą połówką, to z pewnością świetnie się tutaj odnajdziecie. Zima, święta i bogactwo ozdób świątecznych tworzy iście romantyczny klimat. Samo miasto robi niesamowite wrażenie, a wszechobecność dzieł sztuki i świątecznej muzyki z pewnością do Was przemówi. Wieczorne spacery wśród straganów, korzenne grzane wino (w śmiesznych cenach!) i klimatyczne rzemiosło przeniosą Was w równoległą, świąteczną rzeczywistość :).

Zgłodniałeś?

3

Nie? Po tej części artykułu z pewnością przyjdzie Ci ochota na coś smacznego :). Tak to już jest, że przy charakterystycznych eventach w Niemczech, dobre jedzenie jest w standardzie. Podobnie jak podczas Oktoberfest, jedzenia mamy tutaj całe mnóstwo. Tyle, że jest to kuchnia charakterystyczna dla Bożego Narodzenia. Jaka konkretnie? Duszone pieczarki, naleśniki, kasztany, migdały, jabłka w czekoladzie i wiele więcej! Schmalzkuchen z cukrem pudrem, czyli coś, co wydaje się być połączeniem faworka i pączka (niestety nikt nie pomyślał o polskim tłumaczeniu “pączorek”). Nie mogło się też obyć bez ziemniaków – placki, frytki, puree i każdą inną, znaną ludzkości formę ziemniaków znajdziesz właśnie tutaj!

Jak się tam dostać?

4

Wyjazd z większości miast Polski do Hamburga akurat nie stanowi problemu. Zdecydowana większość autobusów kończy swój kurs na Adenauerallee 78, czyli głównym dworcu autobusowym Hamburga. Od placu ratuszowego dzieli nas wtedy zaledwie 10 minut piechotą. Nieco dalej, bo ponad 3 km, znajdziesz jarmark na St. Pauli – dojazd samochodem nie powinien zająć więcej niż 15 minut. Wielką zaletą takiego dojazdu jest fakt, że kończysz podróż w samym centrum miasta. Ceny i terminy podróży autobusem z Warszawy do Hamburga możesz znaleźć tutaj. Znajdziesz tam także wiele innych miast Polski, z których możesz wyruszyć do Hamburga w podobnej cenie.

Skorzystaj z zimowej magii Hamburga jeszcze w tym roku – udaj się na jarmark bożonarodzeniowy!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów