Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
23.10.191024

Atrakcje na Halloween – klimatyczne zamki w Polsce i Europie

Halloween

Dla zdecydowanej większości osób Halloween kojarzy się z podświetlanymi od środka dyniami oraz zwyczajem, zgodnie z którym grupki dzieci wędrują od domu do domu ostrzegając gospodarzy słowami „cukierek lub psikus!”. Halloween to również rozmaite zabawy organizowane przez lokalne dyskoteki, kluby i bary. Choć może to być na swój sposób ciekawe, my proponujemy coś dużo lepszego - Halloween w prawdziwym zamku! Sprawdź naszą listę 6 klimatycznych zamków i sprawdź, czy słychać w nich tego dnia odgłosy mieszkańców sprzed wieków.

Uważaj na ducha guwernantki! Zamek w Mosznej

Moszna

Położony nieopodal Opola zamek w Mosznej przez cały rok stanowi jedną z największych atrakcji turystycznych regionu. Powstały w XVII wieku zamek posiada 99 wieżyczek, co nadaje mu charakterystyczny, wyjątkowy wygląd. Jeśli wierzyć legendom, po 365 pomieszczeniach snuje się do dziś duch nieszczęśliwie zakochanej w hrabim kobiety, która popełniła samobójstwo.

W dniach 25-26 października 2019, specjalnie z okazji Halloween odbędą się tu wycieczki dla śmiałków, którym żyjące w zamkowych piwnicach duchy niestraszne! Przygotowano trasy dla dzieci z opiekunami oraz wycieczki dla dorosłych.


W poszukiwaniu zaginionego ciała… Zamek w Podhorcach

Podhorce

Wybudowany w XVII wieku zamek w Podhorcach, położony jest 85 kilometrów na wschód od Lwowa - bez problemu dojedziesz tam autobusem. W skład zespołu zamkowego wchodzi pałac, kościół oraz ogrody pałacowe, a zamek otoczony jest fosą i fortyfikacjami. Według legendy, zazdrosny władca zamku zabił swoją żonę, a jej ciało ukrył we wnętrzach lub spalił. Mieszkańcy zamku przez lata widywali później przezroczystą postać kobiety bez twarzy.


Polowanie na duchy! Zamek Książ w Wałbrzychu

Ksiaz

Położony na obrzeżach Wałbrzycha, XIII-wieczny zamek Książ bardzo często określany jest jako „magiczny” lub „bajkowy”. W niegdysiejszej rezydencji książąt piastowskich i czeskich monarchów znajduje się aż 400 pomieszczeń!

30 października 2019 odbędzie się tu „Polowanie na duchy” czyli zwiedzanie zamku dla rodzin z dziećmi, z kolei dzień później specjalna noc Halloween dla osób dorosłych!


Jedyny w swoim rodzaju! Zamek Hohenzollern w Badenii-Wirtenbergii

Hohenzollern

Położony zaledwie 65 km od Stuttgartu zamek Hohenzollern to jeden z najbardziej imponujących zamków w słynących z tego typu okazów architektury Niemiec, jak również całej Europy. Znajdujący się na szczycie góry, średniowieczny zamek został w swojej pierwotnej wersji wybudowany już w XI wieku! Po wielu przebudowach robi dziś ogromne wrażenie na turystach, których co roku pojawia się tutaj aż 300 tys.!


Bal z Hrabią Drakulą! Zamek Ryn

Ryn

Położony w połowie drogi między Giżyckiem a Mrągowem, zamek Ryn powstał w XIV wieku na potrzeby zakonu krzyżackiego. Jego trzy skrzydła wybudowane zostały w czasach nowożytnych, z czego najnowsze w XIX wieku. Na szczególną uwagę zasługuje urokliwe położenie zamku, w sąsiedztwie jezior: Ryńskiego i Ołów.

Co roku z końcem października odbywa się tu klimatyczny „Bal z Hrabią Drakulą” oraz kilkanaście innych, halloweenowych atrakcji.


Halloween w domu Frankensteina! Zamek w Darmstadt

Darmstadt

Najlepsze zostawiliśmy na koniec. Położony nieopodal niemieckiego Darmstadt zamek, to miejsce, w którym zamieszkiwał alchemik i filozof Johann Conrad Dippele. Według legendy miał on prowadzić tam eksperymenty mające na celu wskrzeszenie umarłych. Zamek, jak i sama legenda posłużyły za inspirację do napisania powieści „Frankenstein”.

W zamku co roku odbywa się jedna z największych hallowenowych imprez w Niemczech! Może wybierzesz się na tegoroczną edycję?

Polska, Niemcy i Ukraina to państwa obfitujące w niezwykle imponujące, klimatyczne i nieco straszne zamki, szczególnie jeśli poznamy krążące o tych miejscach legendy. Halloween to świetna okazja do tego by zwiedzić je w zupełnie inny, niepozbawiony dreszczyku emocji sposób, do czego gorąco zachęcamy!

Wracajcie cali i zdrowi! ;)

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów