Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
24.04.18983

Podróże po Europie – znajdź swój skrawek miasta!

1

Przygotowania

Standardowy schemat:

  • kup odpowiednio wcześnie bilet na autobus, żeby nie ryzykować i być pewnym, że przyjedziesz w zaplanowanym czasie
  • wcześniej zorganizuj zakwaterowanie jeśli planujesz zostać na noc
  • szczegółowo sprawdź miejsca, które planujesz odwiedzić, położenie kluczowych atrakcji turystycznych i sposób transportu między poszczególnymi miejscami
  • stwórz szczegółową listę tego, gdzie chcesz jechać I co zobaczyć

Porada: mimo TOP listy stworzonej z tradycyjnych i znanych wizytówek miasta, przygotuj się na znalezienie swojego własnego skrawka.

Na przykład…

Kowno

1

Тоp-5 atrakcji turystycznych: Zamek, archikatedra św. Piotra i Pawła, Ratusz, Muzeum Czurlanisa, Muzeum Diabłów

Ta piątka atrakcji turystycznych jest dobrze znana turystom i “rozprzestrzeniona” w Internecie. Ale może spróbuj czegoś innego? Proponujemy dwie przejażdżki kolejką linową (ten środek transportu jest niezbyt rozprzestrzeniony w Europie, a na Litwie można go znaleźć tylko w Kownie). Nie na próżno!

Kolejki Aleksota i na Zielonej Górze to dwa współczesne pomniki transportu, które działają już ponad 80 lat (w pierwszej wagony i mechanizmy są autentyczne!). Z wierzchołków kolejek rozciągają się przepiękne widoki na Kowno, szczególnie z Aleksoty. Widać stamtąd unikalną architekturę miasta - wszystko znajduje się tuż przed Tobą! a ogromny most Witolda rozciąga się na dole, tuż pod stopami.

Dodatkowo zobaczysz unikalny pejzaż przyrodniczy - miejsce, gdzie stykają się rzeki Niemen i jego dopływ Wilia.

Co prawda na wysokości i u podnóża kolejki Aleksota jest wiele rysunków, wśród nich także osierocona pięcioramienna gwiazda. Mieszkańcy Kowna żartują, że to ostatni na Litwie wciąż niezdekomunizowany sowiecki symbol. Dlatego jeśli zdecydujesz się przyjechać z wizytą do Kowna i będziesz na Aleksocie, obowiązkowo poszukaj unikatowej gwiazdy.


Kraków

2

Top-5 atrakcji turystycznych: Zamek Wawelski, Plac Rynek, Katedra Piotra i Pawła, Muzeum Sztuki Współczesnej, dzielnica żydowska Kazimierz.

Druga stolica Polski to jedno z najbardziej popularnych miast w Europie. W Krakowie każdy przyjeżdżający może znaleźć swój ulubiony kawałek miasta, a przewodnicy turystyczni często zwracają uwagę na rozrywkowy aspekt Krakowa. Co prawda wielu z nich nie zdaje sobie sprawy, że w samym centrum miasta istnieje niezwykłe miejsce, w którym każdy może poczuć się… bohaterem horroru! To dopiero będzie wspomnienie!

3

Mowa o «Lost Souls Alley» - atrakcji będącej połączeniem “pokoju strachu” i “escape roomu”. Turyści o słabszych nerwach lub z problemami z sercem lepiej żeby tam nie wchodzili. Proponowany czas przejścia trasy to 18-20 minut, ale z pewnością tyle wystarczy żeby nabrać wrażeń na długo!


Warszawa

4

Top-5 atrakcji: Plac Zamkowy, Park Łazienki, Pałac Wilanów, Centrum Nauki Kopernik, Pomnik Syrenki.

Atrakcje stolicy mogą usatysfakcjonować nawet najbardziej wybrednych gości. Tam zawsze jest gdzie iść i co zobaczyć. Ale charakterystycznym, niezapomnianym kawałkiem miasta może stać się jedno z najmłodszych warszawskich muzeów - Muzeum Sztuki Współczesnej. Składa się ono z dwóch pawilonów - jeden jest położony w samym centrum miasta, obok Dworca Centralnego (otworzony w 2005 roku), a drugi na brzegu Wisły (od 2017 roku).

5

Muzeum oferuje odwiedzającym bardzo różnorodne wystawy - nie tylko sztuki współćzesnej, ale także naukowe, sztuki klasycznej oraz ultranowoczesne performensy.

W centralnym pawilonie można spędzić cały dzień, błąkając się między eksponatami, zaglądając na lekcje, spektakle i pokazy filmowe… Uwierz, na pewno nie będziesz się nudzić. Za to pawilon nad Wisłą może zaskoczyć interesującymi wystawami tematycznymi.

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów