Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
30.11.171165

Gdzie po prezenty? - przegląd europejskich jarmarków świątecznych

1

Do Nowego Roku został miesiąc, a do Bożego Narodzenia jeszcze mniej. Pora pomyśleć o prezentach dla rodziny i bliskich, a także zaplanować kolejną podróż. W nowym artykule na Busfor.pl opowiemy o najpiękniejszych świątecznych jarmarkach Europy.

WeihnachtsZauber Gendarmenmarkt w Berlinie

B

Uchodzi za najpiękniejszy, tradycyjny jarmark w Berlinie. Ponad 60 lokalizacji w całym mieście będzie witać gości pysznym jedzeniem i stanie się miejscem prezentacji świątecznego rękodzieła. Wśród atrakcji jest również lodowisko, trasy saneczkowe oraz przedstawienia muzyczno-taneczne i teatralne. Każdy znajdzie tam coś, co jest mu bliskie.

Czas trwania: 27 listopada 2017 roku - 31 grudnia 2017 rokuWeihnachtsmarkt we Frankfurcie

F

W czasie poprzedzającym bożonarodzeniowe święta na frankfurckim placu Römerberg będzie pysznie. Aromatyczne bułeczki z marcepanem albo kartoflane placki w słodkim sosie obowiązkowo trzeba popić winem jabłkowym. Przez pięć minut można zakręcić się na karuzeli pod dzwonnicą. Warto również porzucić lenistwo i wejść na wieżę kościoła Świętego Mikołaja - widok na rozświetlone, świąteczne miasto robi wrażenie.

Czas trwania: 27 listopada 2017 roku — 22 grudnia 2017 rokuVánoční trhy na Rynku Staromiejskim w Pradze

P

Smaki jarmarku to pieczone kiełbaski, placki w sosie jagodowym i zakręcane bułeczki Trdelnik. Jeśli chodzi o napoje i pamiątki, to z praskiego jarmarku nikt nie wychodzi bez zdjęcia ze szklaneczką miedowuchy na tle choinki. Wieczorem piątego grudnia w głośnym tłumie będzie można spotkać czeskiego Św. Mikołaja z krzyżem na czapce, rozdającego słodkości grzecznym dzieciom.

Czas trwania: 2 grudnia 2017 roku — 6 stycznia 2018 rokuMarchés de Noël w Strasburgu

S

Strasburg nazywają “stolicą Bożego Narodzenia”. Najwspanialsze uroczystości mają miejsce na placu Klébera, gdzie w otoczeniu girland i oświetlenia strojona jest 30-metrowa choinka. Trzeba spróbować bursztynowego, alzackiego piwa z solonym ciastkiem i zajrzeć na rzemieślnicze stoiska, ale przede wszystkim wrócić do dzieciństwa i znów nabrać ochoty na poszukiwanie skarbów.

Czas trwania: 24 listopada 2017 roku — 30 grudnia 2017 rokuWiener Christkindlmarkt w Wiedniu

V

W każdą zimę naprzeciwko Ratusza Wiedeńskiego powstaje całe miasteczko z pięknie przystrojoną choinką, niezwykłymi pamiątkami i pysznym poczęstunkiem. Po spróbowaniu pieczonych kasztanów i strudli jabłkowej warto zajrzeć do ratusza na bożonarodzeniowy koncert. Idealną pamiątką i wspomnieniem wiedeńskiego ponczu będzie uroczy kubek kupiony na jarmarku.

Czas trwania: 17 listopada 2017 roku — 26 grudnia 2017 roku

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów