Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
06.03.173726

Jak tanio podróżować za granicę - 7 sposobów żeby zaoszczędzić

Wciąż jeszcze uważacie, że podróże zagraniczne muszą być drogie?

Wcale nie! Wszystko, czego Wam potrzeba, to poznać kilka sekretów ekonomii, które pozwolą zwiedzić Europę nawet wiecznie oszczędzającemu studentowi.

Busfor.pl przygotował dla Was wybór najbardziej praktycznych porad.

Podróżujcie autobusami

1

Latanie samolotami jest wygodne, ale wymaga nakładów finansowych. Autostop jest niebezpieczny. Najtańszy sposób podróżowania wymyślili brytyjscy studenci w latach sześćdziesiątych, rozpoczynając podróże międzynarodowymi autobusami.

Na przykład, autobusami Busfor można dojechać z Polski na Ukrainę i Węgry, do Czech i Bułgarii, na Litwę i Łotwę oraz 22 innych państw Europy.

Komunikacja miejska

2

Fakt, że jeżdżenie taksówką niekoniecznie współgra z ekonomicznym podróżowaniem, nikogo nie dziwi. Ale nie wszystko jest takie oczywiste! Bilety jednorazowe, które w większości krajów europejskich kosztują od jednego do trzech euro, także mogą okazać się kosztowne. Istnieje lepsze wyjście. Prawie w każdym turystycznym mieście Europy można zakupić bilety jednodniowe, tygodniowe lub miesięczne, co z pewnością wyjdzie na dobre Waszej kieszeni.

Miejskie karty turystyczne

3

Często w turystycznych miastach można wykupić “abonament” zawierający bezpłatne wizyty w muzeach i szeregu innych atrakcji oraz bilety komunikacji miejskiej. Często tego typu karty oferują zniżki w niektórych restauracjach, choć zdecydowanie taniej jest kupować jedzenie w supermarketach. Na przykład karta Barcelony za 35 euro daje możliwość bezpłatnego jeżdżenia po mieście przez 2 dni oraz możliwość odwiedzenia 15 muzeów i parku zoologicznego.

Urządzajcie pikniki

4

Europejczycy doceniają pikniki - dla nich pogodny dzień i zaledwie promyczek słońca są wystarczającym powodem do tego, by zjeść posiłek na świeżym powietrzu. Proponujemy wziąć przykład od lokalnych, kupić produkty spożywcze na rynku albo w sklepie i rozłożyć się na trawie niedaleko atrakcji turystycznej albo po prostu pod drzewem. Tak jest taniej i użyteczniej!

Podróżujcie w dni robocze

5

Sprawdźcie dowolne źródło sprzedaży biletów lotniczych, kolejowych lub autobusowych i porównajcie ceny w dni robocze i podczas weekendów. Powtórzcie ten sam manewr na stronach dotyczących wynajmu mieszkań, muzeów i wszystkiego innego co przyjdzie Wam do głowy. Prawidłowość jest oczywista, w czasie weekendów ceny zawsze rosną. Wyciągamy wniosek - lepiej jest podróżować w dni robocze. Tym bardziej, że w okresie świąt w popularnych miastach nie da się odetchnąć z powodu natłoku turystów.

Chodźcie na bezpłatne wycieczki

6

Tak, bezpłatne wycieczki rzeczywiście się zdarzają, prawie w każdym europejskim mieście. Po prostu wpiszcie w wyszukiwarce tekst w stylu “Berlin free walking tours” i znajdziecie strony organizacji wolontariackich, które codziennie oferują bezpłatne, piesze wycieczki. Po spacerze możecie zapłacić przewodnikowi dowolną kwotę, wedle uznania.

Zatroszczcie się odpowiednio wcześnie o wodę

7

Wszyscy wiedzą, że ceny za wodę i przekąski w turystycznych miejscach są po prostu wydumane, ale wyłącznie ci przewidujący myślą o tym zawczasu. Tylko wyobraźcie sobie ile uda się zaoszczędzić, jeżeli każdego dnia nie będzie się zapominać o zabraniu ze sobą butelki wody w odpowiednim miejscu! Policzcie, dla własnej korzyści :)

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów