Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
20.08.181749

Białoruś pod namiotem – 5 miejsc idealnych do wypoczynku na łonie natury

1

Wyjazd pod namiot to obowiązkowy punkt na liście wakacyjnych rozrywek. Jeśli do tej pory go nie odhaczyłeś, to nie problem. Masz przed sobą jeszcze trochę czasu w sierpniu! Wyjazd na łono natury jest wręcz niezbędny do funkcjonowania. Zespół Busfor wybrał dla Was 5 miejsc, gdzie można udać się z przyjaciółmi pod namiot. Wszystkie znajdują się zupełnie niedaleko i w dodatku są nad wodą :)

“Fajne miejsce” (“Klevoje miesto”) przy zbiorniku retencyjnym na Wilejce

1

Wilejski zbiornik retencyjny to największy tego rodzaju zbiornik retencyjny w kraju – być uczyłeś się o tym na lekcjach geografii. Z pewnością jednak nikt nie powiedział Ci o niesamowitych zachodach słońca, które czekają na turystów na jego brzegu. Poza tym na wypoczywających czeka sosnowy las, czysta, piaszczysta plaża, boiska do gry w piłkę nożną i koszykową, sauna oraz wypożyczalnia łódek i katamaranów. Jeśli pojadą z Tobą dzieci, będą zachwycone mini parkiem zoologicznym. Na kempingu znajdziesz wszystko, co jest niezbędne do wypoczynku na poziomie. Jedyne czego potrzebujesz, to namiot i zapał.

Odległość od Mińska – 88 km


“Kemping nr 1” przy jeziorze Sielawa

2

Główną zaletą tego miejsca jest czysta woda. Dno jest widoczne nawet kilka kilometrów od brzegu. Jeśli chodzi o zalety kempingu, to jest nim na przykład szybkie wifi – ale z drugiej strony, po co Ci internet gdy obcujesz z naturą? Na kempingu można wynająć sprzęt wędkarski, wziąć prysznic, bez strachu iść do toalety i przygotować posiłek w kuchni. Dodatkowo masz szansę na wspaniałe, piesze wycieczki, w okolicy znajdują się łagodne wzniesienia, niziny, ruczaje, mielizny i głębokie zalewy. Słowem, jest przepięknie!

Odległość od Mińska – 160 km


“Duby” na rzece Niemen

3

Co może być lepszego dla wypoczynku od miejskiego pośpiechu niż leśna cisza? Bieg rzeki tutaj jest powolny, a kąpiel to czysta przyjemność. Na samym kempingu niczego nie brakuje – jest i toaleta miejskiego typu zamiast sławojki, boisko do gry w siatkówkę, prysznic, kuchnia, a nawet… żeremie bobrów, do którego można dostać się w 10 minut. Nazwalibyśmy to miejsce “Ukojeniem”. I jeżeli masz jeszcze jakiekolwiek wątpliwości, to potwierdzamy – jest tam wyjątkowo pięknie!

Odległość od Mińska – 220 km


“Bołduk” w rejonie Błękitnych Jezior

4

To miejsce dla tych, którzy chcą odpocząć od cywilizacji wszystkimi zmysłami. Przyrody tutaj nie obraża się żadnymi toaletami ani prysznicami ;) za to w jeziorze Bałduk woda jest nie tylko przezroczysta, co więcej, jest zmineralizowana; a brzeg jest piaszczysty. Znajduje się tam również studnia z wodą pitną. Podczas zachodu słońca nie przydadzą Ci się żadne fototechniki – jest wystarczająco malowniczy bez poprawek.

Odległość od Mińska – 183 km


“Mielnica” (“Młyn”) na jeziorze Bolcik

5

Idealne miejsce dla turystów z dziećmi. Jezioro jest płytkie i czyste, więc można nie martwić się o własne pociechy i w spokoju rozkoszować się przyrodą z szaszłykiem w ręku :) Gdy będziesz w okolicy, nie wstydź się nie żałuj sobie spróbuj leśnych jagód. Są jeszcze dwa bonusy – niewielki, naturalny wodospad i strumyk z wodą pitną. To wspaniałe miejsce na wypoczynek :)

Odległość od Mińska – 184 km

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów