Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
20.11.181167

Lotnisko Modlin – Warszawa: na co warto zwrócić uwagę?

1

Port lotniczy Warszawa-Modlin jest drugim z warszawskich lotnisk. Odległość od śródmieścia to zaledwie 40 kilometrów, co jest dużym udogodnieniem mając na uwadze ilość połączeń z tego lotniska. Lotnisko Modlin-Warszawa oferuje przeszło 50 regularnych połączeń do miast całej Europy. Ryanair jest jedyną linią lotniczą, która obsługuje lotnisko. W kwietniu 2017 lotnisko odnotowało okrągłe 9 milionów klientów.

Jeśli kiedykolwiek zastanawiało Cię podróżowanie samolotem, a dotarcie na lotnisko stanowiło przeszkodę – jesteś w dobrym miejscu :). W tym artykule poznasz możliwości dojazdu na lotnisko, kilka ciekawostek i rozwiejemy Twoje wątpliwości przed lotem. Zapraszamy do lektury!


Czas, czas, czas!

1

Są dwie szkoły pojawiania się na lotnisku w dniu odlotu: na ostatnią chwilę oraz na kilka godzin przed. To jak właściwie będzie najlepiej? Odpowiedź brzmi: to zależy. Odprawa może czasem dłużyć się niemiłosiernie, a w końcu nikt nie lubi stać w kolejce. Z drugiej strony ryzykować urlop dla zaoszczędzenia dwóch godzin odprawy też nie brzmi jak świetny plan na wakacje. Jeśli podróżujesz z większym bagażem, wtedy faktycznie warto zjawić się na lotnisku minimum 2 godziny wcześniej.

Natomiast jeśli masz ze sobą jedynie podręczny bagaż, wtedy możesz pozwolić sobie na stawienie się 60 minut przed godziną odlotu. W przypadku lotniska w Modlinie radzimy brać dużą poprawkę na czas. Kiedy lotnisko jest przepełnione (a w porcie lotniczym Modlin-Warszawa jest to częste zjawisko), wtedy sytuacja delikatnie się komplikuje. Przedstawiciele lotniska w Modlinie wielokrotnie apelowali o przybywanie wcześniej w sezonie letnim ze względu na duże zainteresowanie podróżnych.

Warto jednak pamiętać, że czas lubi uciekać. Dlatego zalecamy uwzględnić różnego rodzaju losowe zdarzenia. Może będzie korek, zapomnisz czegoś z domu lub zwyczajnie Twoja kontrola się przedłuży? Nigdy nie wiadomo!

A gdy ostatecznie musisz zaczekać…

2

Lotnisko z pewnością o Ciebie należycie zadba. Wielu podróżujących uwielbia spacery po sklepach wolnocłowych. Fakt, to idealny sposób na zabicie czasu ale warto pamiętać, że nie przyjechaliśmy na zakupy –- tym bardziej takie, które nagle stały się “niezbędne” ;).

Skoro mówimy o pieniądzach, to jeśli masz nieco wolnego czasu, to możesz pomyśleć o wymianie gotówki odpowiednio wcześniej. Lotnisko Modlin-Warszawa posiada lokalny kantor, lodziarnię, a nawet butik!


Legendy o bagażu

3

Na temat tego co wolno, a czego nie wolno wnosić na pokład samolotu krążą prawdziwe legendy. Owszem, regulamin jest w tym zakresie rygorystyczny ale te zasady są ogólnodostępne. Pamiętaj, że większość rzeczy których nie możesz zapakować do bagażu rejestrowanego możesz mieć w bagażu podręcznym. Działa to też w drugą stronę np. w przypadku baterii litowo-jonowych, które są wykorzystywane w wielu urządzeniach, między innymi w popularnych e-papierosach.

Więcej na ten temat znajdziesz w tym linku.

Jak dojechać na lotnisko Modlin?

4

Na koniec poruszymy chyba najczęstszy problem osób podróżujących samolotem. Bilety zarezerwowane, torby prawie spakowane, pozostało tylko dotrzeć na lotnisko… tylko jak? Cena kilkudziesięciu złotych za miejsce parkingowe potrafi przekroczyć kilkadziesiąt złotych – i to za pierwszą dobę! Kilka dni w pakiecie wychodzi odrobinę taniej. Mimo to, nie powinien nikogo zdziwić fakt, że wiele osób decyduje się na pociąg lub autobus ze swojego miejsca zamieszkania.

W ofercie Busfor.pl mamy kilku przewoźników, którzy szybko i wygodnie dostarczą Cię wraz z bagażami pod samo lotnisko.

Udanych lotów i pamiętaj: Jeśli będziesz na lotnisku i samolot się spóźni – to nic wielkiego. Jeśli samolot będzie na lotnisku i to Ty się spóźnisz – to będzie gorzej :)!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów