Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
22.08.171393

Tajemnicza Sofia czy dawny Split - miasta na ostatnie letnie podróże

Tajemnicza Sofia czy dawny Split

W poprzednim tygodniu pisaliśmy o rajskich miastach Włoch i Grecji, tym razem dobraliśmy bliższe kraje. W nowym artykule doradzamy przejazdy autobusowe do Bułgarii i Chorwacji. Sprawdziliśmy - bilety na Busfor.pl są w sprzedaży.

Żeby Twoje lato było jeszcze przyjemniejsze, podróżuj taniej do końca sierpnia! Złap kod promocyjny, przeczytaj instrukcję i otrzymaj zniżkę 5% na dowolny przejazd:

summer-travels


Zniżka działa na dowolny bilet po Polsce i za granicą do 31 sierpnia.

Bułgaria - wschód Bałkanów

Sofia

Wybierając kierunek podróży, najczęściej zaczynamy od stolicy. Bułgaria nie jest wyjątkiem, a rejsy do Sofii z czasem nie tracą na popularności. Termalne kurorty, miejskie atrakcje i interesująca historyczna przeszłość miasta - trasę przejazdu można dostosować pod osobisty cel podróży.

Nie przejdź obojętnie obok cerkwi upamiętniającej Aleksandra Newskiego, czyli głównej świątyni całej Bułgarii, włączającej plac o powierzchni 3170 metrów kwadratowych. 10 kilometrów od centrum miasta na drogę wypełza tęczowy skorupiak - oryginalny, pięciopiętrowy dom w kształcie ślimaka według projektu Simeona Simeonova. Budynek, który jest pozbawiony równych linii i wyróżnia się jaskrawym kolorom elewacji, stał się wspaniałym tłem dla letnich fotografii.

Jeśli chcesz zjeść w niebanalnym miejscu, idź do kawiarni “Lavanda”. Knajpa jest położona jakby w trzypokojowym mieszkaniu, gdzie każde pomieszczenie to oddzielna strefa. W “Lavandzie” urokliwe jest dosłownie wszystko, od gościnnych kelnerów i kucharzy do doboru obrusów i naczyń. A otwarty zielony taras sprawi, że w ogóle nie będzie Ci się chciało stamtąd wyjść.


Chorwacja - bałkański zachód

Split

Split nazywają chorwacką Wenecją, a lokalni mieszkańcy mówią, że na ulicach miasta różne epoki związane są białymi sznurkami, naniesionymi między domami. Split to miasto rybaków, miasto-kurort i muzeum pod odkrytym niebem. Nurkowie przyjeżdżają tam żeby rozkoszować się morską fauną na głębokości 30 metrów, a miłośnicy malowniczych widoków lądowych wchodzą na ratusz o wysokości 60 metrów żeby z tej perspektywy popatrzeć na miasto.

Główna atrakcja Splitu to Pałac Dioklecjana - od budowy kompleksu na 3 hektarach ziemi rozpoczęła się historia miasta. Choć dziś z 15 wież ocalały zaledwie 3, to miejsce nie traci na popularności.


P.S: Kod promocyjny summer-travels daje Ci zniżkę 5% na dowolny bilet do końca lata. Został tylko jeden tydzień, pospiesz się!

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów