Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
13.02.181688

Brukselskie propozycje – pyszna wycieczka do czekoladowego raju

1

Czemu Bruksela? Stolica Belgii uchodzi za drogie miasto i nawet Niemcy nie zawsze mogą sobie pozwolić na urlop w tym miejscu, bez względu na wysoki poziom życia. Jednak jeśli odpowiednio zaplanujesz przejazd, możesz wiele zobaczyć dysponując nawet niewielkim budżetem.

1

Jedną z pierwszych rzeczy, która przyciąga uwagę po przyjeździe do Brukseli, to piękne, niemalże bajeczne, cukiernie i kawiarnie. Jakość wzornictwa i finezja cukierniczych wyrobów zawróci w głowie nawet największym koneserom. Żeby tego wszystkiego było mało, już półtora wieku temu Belgowie zrobili z lekarstwa cukierek, w dosłownym tego słowa znaczeniu! Ceny, podobnie jak jakość wyrobów, są bardzo wysokie, ale jeżeli się chce, można znaleźć rozwiązanie.
Jedną z głównych atrakcji Brukseli jest kwiatowy dywan na głównym placu Grand Place, który składa się z 750 000 begonii. Kwiaty układane są raz na dwa lata.

2

Architektura i daty na placu porażają. Wyraźnie widać, że mieszkali tam najbogatsi ludzie, którzy zdecydowanie nie żałowali pieniędzy na blichtr.

Niedaleko od placu znajduje się znakomita restauracja “Chez Leon”, gdzie podają przepyszne małże.

3


Historia wafelków

Niedaleko od placu możesz zobaczyć długą kolejkę do sklepu z wafelkami. Kosztują one 1 euro, ale jeśli zamówisz dodatki i napoje, cena automatycznie wzrośnie do 9 euro albo więcej.

“Waffle Factory” wyróżnia się tym, że wyroby pieczone są przy kliencie. Należy na nie poczekać, ale zdecydowanie warto - podają tam gorące, przepyszne wafelki!

4

Historia czekolady

Jedna czekoladka w bajecznych cukierniach kosztuje od 1 euro wzwyż. Ale jeśli wsiądziesz w metro i dojedziesz do fabryki czekolady Neuhaus, możesz załapać się na BEZPŁATNĄ degustację!

Po degustacji możesz kupić czekoladki do domu, pudełko kosztuje od 20 euro. Warto jednak dodać, że czas przydatności do spożycia takich czekoladek wynosi nie więcej niż jeden miesiąc. W składzie jednej czekoladki może znajdować się nawet 30 składników.

5

Smacznych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów