Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
31.08.181220

Co interesującego znajdziesz w Brugii, czyli porady dla podróżujących samodzielnie

1

Ernest Hemingway raz powiedział: ‘Nie mogę pogodzić się z myślą, że czas upływa tak szybko, a ja nie żyję pełnią życia’. Jeśli oglądałeś film “Najpierw strzelaj, potem zwiedzaj”, po prostu nie możesz jechać do Brugii. Miejscowość została wpisana na listę UNESCO jako jedno z najlepiej zachowanych średniowiecznych miast.

1

Na dworcu można otrzymać bezpłatną, turystyczną mapę, która z pewnością ułatwi życie podróżnikowi. A po kilku minutach już możesz spacerować po starych uliczkach Brugii, przeżuwając dowolne przekąski. Woda i lokalne wypieki w supermarkecie to koszt około 2,5 €.

Zazwyczaj turystyczny spacer zaczyna się od starej dzwonnicy Belfort, znajdującej się na rynku. Wejście na górę kosztuje 10 €, a jeśli masz mniej niż 26 lat, zapłacisz 8 €.

2

3


Trzeba też pomyśleć o noclegu. Pokój o średnim standardzie kosztuje około 55 € od osoby. Jeśli chodzi o wypoczynek wieczorem, ceny belgijskiego piwa nie różnią się, niezależnie od tego czy zamawia się je w kawiarni, pubie czy klubie. Za 0.3 l zapłacisz od 1 do 7 €, w zależności od Twoich możliwości. Za pyszne, uliczne jedzenie możesz zapłacić w przedziale 5-15 €. Na przykład belgijskie wafle kosztują 15 €, a czekolada 5 €. Ekonomicznym wariantem śniadania i obiadu może stać się po prostu McDonald z cheeseburgerami za 1 €.

4

5


Spacerując po starym mieście, obowiązkowo poszukaj skrzyżowania ulic Rozenhoedkaai, placu Jana van Eycka i starych młynów z wiatrakiem Sint-Janshuismolen. Koneserzy mogą być zainteresowani muzeum Salvadora Dali, gdzie można obejrzeć prace artysty. Kolejny kierunek to Muzeum Piwowarstwa, w którym odbywają się wycieczki wyjaśniające proces produkcji, połączone z degustacją różnych rodzajów chmielowego napoju.

Szczególną uwagę należy poświęcić Sint-Salvatorskathedraal i innym kościołom w mieście. Każdy z nich jest majestatyczny i napełnia odwiedzającego szczególnymi odczuciami.

6

7

W mieście każdy metr kwadratowy jest owiany legendą i po prostu piękny, dlatego tak naprawdę trudno zaproponować coś konkretnego, po prostu trzeba pojechać i zobaczyć miejsce na własne oczy. Brugia to Wenecja północy, oczarowująca pięknem kanałów, mostów i starą, unikalną architekturą. Dlatego koniecznie zanotuj, że musisz tam jechać!

Udanych podróży i niezapomnianych wrażeń!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów