Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
10.09.19805

Podróż się dłuży? Postaw na 7 sprawdzonych lektur!

Podróż

Znacie to uczucie, kiedy podróż dłuży się niemiłosiernie, i z nudów „scrollujemy” co kilka minut te same strony na ekranie smarfona? Warto wykorzystać ten czas lepiej i skorzystać z dobrodziejstwa literatury! Zapraszamy do naszego zestawienia 7 znanych, lubianych i wciągających książek. Dzięki nim podróż minie błyskawicznie!

Michaił Bułhakow – Mistrz i Małgorzata

„Mistrz i Małgorzata” autorstwa Michaiła Bułhakowa to bezwzględnie jedna z najważniejszych powieści XX wieku i jedna z najczęściej wymienianych jako „ulubiona” przez miłośników literatury. Akcja powieści ma miejsce w Mokswie lat 30. XX wieku i opowiada o zawiłych przygodach tytułowych Mistrza i Małgorzaty. Część moskiewska przeplatana jest fragmentami historycznej narracji o Poncjuszu Piłacie, a całość wzbogacona została elementami fantastyki, takimi jak wizyta Szatana w ateistycznym Związku

Radzieckim czy postać człowieka-kota o imieniu Behemot. Intrygująca, zabawna, dająca do myślenia i absolutnie wciągająca lektura!

Dan Brown – Anioły i Demony

“Anioły i Demony” to druga powieść Dana Browna, autora słynnego „Kodu Leonardo Da Vinci” i pierwsza, w której pojawia się postać Roberta Langdona – dociekliwego historyka i specjalisty od symboli. Langdon zostaje wezwany do genewskiego centrum badań jądrowych aby rozwiązać zagadkę tajemniczego znaku na ciele zamordowanego fizyka. Wkrótce okazuje się, że przyjdzie mu zmierzyć się z tajemniczym bractwem Illuminatów, których celem jest wysadzenie Watykanu. Aby zapobiec wielkiej tragedii główny bohater ma zaledwie 24 godziny…

Plaża

Stephen King – Lśnienie

„Lśnienie” to jedna z najważniejszych pozycji w bibliografii słynnego i bardzo poczytnego pisarza, jakim bez wątpienia jest Stephen King. Pozycja ta szczególnie przypadnie do gustu miłośnikom horrorów, gdyż napięcie będzie rosło z każdą kolejną minutą wczytywania się w akcję powieści. Pisarz Jack wraz z żoną i 5-letnim synem o parapsychicznych zdolnościach spędzają zimę w opuszczonym hotelu w górach. Nagle dziecko zaczyna mieć makabryczne wizje z przeszłości tego miejsca, a główni bohaterowie muszą stawić czoło niespodziewanemu niebezpieczeństwu.


Jakub Żulczyk – Ślepnąc od świateł

Wydany w 2014 roku bestseller autorstwa Jakuba Żulczyka „Ślepnąc od świateł” zyskał drugie życie po emisji hitowego serialu HBO o tym samym tytule. Główny bohater – Kuba to młody, warszawski diler kokainy o nienagannych manierach, silnej pozycji i dużej dbałości o

dyskrecję. Kiedy jednak w mieście dochodzi do gangsterskich porachunków na szczycie, chcąc nie chcąc zostaje w nie uwikłany, a jego bezpieczeństwo staje się poważnie zagrożone.

Podróż

Carlos Ruiz Zafon – Cień Wiatru

„Cień Wiatru” to słynna powieść Carlosa Ruiza Zafona, pierwsza z cyklu „Cmentarz Zapomnianych Książek”. Hiszpański autor zabiera czytelników do Barcelony drugiej połowy XX wieku, gdzie młody fascynat literatury – Daniel Sempere, postanawia rozwikłać zagadkę jednej z zapomnianych, a jednocześnie „zakazanych” książek autorstwa niejakiego Juliana Caraxa, którego cały księgozbiór został spalony. Daniel wchodzi w posiadanie jedynego pozostałego egzemplarza, jednak komuś bardzo zależy na tym, aby również i on został zniszczony. „Cień Wiatru” to fascynująca i klimatyczna powieść, którą przetłumaczono na 30 języków i sprzedano w ilości ponad 14 mln egzemplarzy!Swietłana Aleksijewicz – Czarnobyska modlitwa

Wydana uprzednio jako „Krzyk Czarnobyla” książka „Czarnobylska Modlitwa” stanowiła podstawę do nakręcenia słynnego serialu HBO „Czarnobyl”. Autorka po 20 latach od tragicznych wydarzeń z 1986 roku powróciła do Czarnobyla aby poznać prawdę o tamtych wydarzeniach oraz o tym, jakie wbrew radzieckiej propagandzie były ich długoterminowe konsekwencje. Miejscami brutalna i naturalistyczna, książka Swietłany Aleksijewicz odsłania prawdziwy obraz życia ludzi, którzy nie mieli dokąd uciec lub po prostu żyli w niewiedzy na temat skali katastrofy oraz jej negatywnych następstw.

George Orwell – Rok 1984

„Rok 1984” George’a Orwella to wydana w 1949 roku futurystyczna antyutopia o świecie, który cechuje się permanentną kontrolą ze strony rządzących elit. Akcja dzieje się w Londynie, gdzie obywatele są nieustannie obserwowani, a każdy, nawet najmniejszy przejaw nieposłuszeństwa traktowany jest jako „myślozbrodnia” i odpowiednio karany.

Główny bohater – Winston, zaczyna mieć wątpliwości, czy aby na pewno wszyscy dookoła wierzą w oficjalny przekaz partii i zaczyna swój cichy bunt, który przeradza się w świadome „zbrodnie” przeciwko systemowi. Warto zauważyć, że użyte w książce Orwella pojęcie „Wielkiego Brata” przeniknęło do kultury masowej i stało się następnie użyte w słynnym telewizyjnym reality-show „Big Brother”.

Mamy nadzieję, że powyższa lista okazała się ciekawa i nawet najbardziej zapaleni miłośnicy książek znaleźli dla siebie pozycję, której jeszcze nie czytali. Wybierz jedną z nich na drogę, a na pewno podróż minie Ci w mgnieniu oka!

Życzymy miłej lektury!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów