Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
13.11.191529

Baseny termalne w Polsce – czyli gdzie najlepiej jechać na termy

baseny termalne w Polsce

Wspomniane baseny wykorzystują wody termalne (inaczej podziemne), które odznaczają się temperaturą nie mniejszą niż 20 stopni Celsjusza. Warto jednak zaznaczyć, że wody pochodzące z głębokich warstw Ziemi mogą być o wiele bardziej gorące– w Białym Dunajcu osiągają nawet 86 stopni!

Ich właściwości wykorzystywane są najczęściej w lecznictwie. Wysoka temperatura świetnie działa na stany zapalne, dolegliwości bólowe, czy problemy z oddychaniem. Warto wspomnieć też o tym, że ich składniki biochemiczne mają zbawienny wpływ na skórę, czyniąc ją gładką i odżywioną. Pierwsze polskie źródła wód odkryto już w XIX wieku i od tego czasu powstają coraz to nowe ośrodki termalne. Poznaj z nami 5 najlepszych basenów termalnych w Polsce!

Aqua Park Zakopane– idealne miejsce dla całej rodziny!

aqua park zakopane termy

Ośrodek w Zakopanem cieszy się ogromną popularnością dzięki temu, że można je odwiedzić w przerwie w wysokogórskich wojażach. Aqua Park Zakopane jest kompleksem, w którego skład wchodzą 3 kryte baseny, wydzielona część dla najmłodszych, sauny, zjeżdżalnie oraz oczywiście– basen termalny na zewnątrz budynku. Temperatura wody w nim wynosi około 32 stopni, a jego użytkownicy mogą cieszyć się niezwykłym widokiem na Giewont oraz Tatry Zachodnie.

Mimo tego, że basen położony jest na zewnątrz, można korzystać z niego nawet wtedy, gdy temperatura powietrza nie przekracza -10 stopni! Właśnie z tego powodu cieszy się on ogromnym zainteresowaniem turystów zarówno w letnim, jak i zimowym sezonie. Dodatkowym atutem basenu jest to, że jego głębokość wynosi maksymalnie 1,35 metra. Cały kompleks posiada także niezwykle ciekawą Grotę Solną oraz szereg innych atrakcji, takich jak kręgielnia czy siłownia. Jesteśmy więc pewni, że każdy znajdzie tu coś dla siebie, a dojazd do Zakopanego będzie niezwykle prosty dzięki skorzystaniu z naszej oferty biletów autobusowych.


Termy Mszczonów, jako jedyny taki basen na Mazowszu

Położone 40 kilometrów od Warszawy termy są niejednokrotnie jedyną okazją na odwiedzenie tego typu miejsca dla osób, które mieszkają w ścisłym centrum Polski. Warto wspomnieć, że basen termalny w Mszczonowie nie odbiega pod żadnym względem od tych najbardziej popularnych, położonych na południu kraju. Termy Mszczonowskie są zasilane wodą geotermalną, której temperatura wynosi 30– 34 stopnie, a samych termalnych basenów jest tu aż 5. Kompleks ten oferuje wiele innych atrakcji, a jest to, na przykład kort tenisowy, sauny oraz plac zabaw dla dzieci, więc można śmiało powiedzieć, że jest to miejsce przyjazne każdej rodzinie!


Termy Bukovina– największy kompleks basenów termalnych w Polsce

termy bukowina

Ten kompleks wypoczynkowy znajduje się w Bukowinie Tatrzańskiej, czyli u podnóża Tatr i na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. We wspomnianych basenach można korzystać z wód termalnych, które wydobywa się z głębokości 2,4 metra, ze zbocza góry Wysoki Wierch. Ciekawym faktem jest to, że nazwy wszystkich basenów i atrakcji brzmią niezwykle swojsko i regionalnie. Można spotkać się tu ze zjeżdżalnią ,,Wartko ruła’’ lub brodzikiem dla dzieci ,,Mocydełko’’. Znajdziemy tu również, oprócz basenów termalnych, kilka saun oraz siłownie.


Termy Maltańskie, czyli najbardziej popularny ośrodek w Wielkopolsce

Termy Maltańskie są kompleksem, który znajduje się w ścisłym centrum Poznania, nad brzegiem jeziora Maltańskiego. Obszar całego ośrodka to aż 6 hektarów i można znaleźć na nim 18 basenów, zarówno sportowych, jak i rekreacyjnych. Lecznicza woda geotermalna wykorzystywana w basenach wydobywana jest z głębokości wynoszącej 1306 metrów.


Termy Uniejów– baseny u podnóża średniowiecznego zamku

Uniejowskie termy położone są w niewielkiej odległości od Łodzi, czyli w centralnej części Polski. Tuż obok znajduje się XIV– wieczny Zamek Arcybiskupów Gnieźnieńskich, który warto przy okazji odwiedzić. Solanka, która jest tu wykorzystywana, ma swoje źródło na głębokości ponad 2000 metrów, a duża ilość basenów i atrakcji dla dzieci i całych rodzin przyciąga turystów z całej Polski!


Nie musimy chyba nikogo już przekonywać, że baseny termalne to świetny pomysł na wypoczynek i spędzenie czasu z rodziną, a w Polsce można znaleźć wiele, ciekawych miejsc! Udanego wypoczynku!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów