Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
14.11.181275

3 miejsca, które warto zobaczyć tej jesieni w Polsce

1

Jesień w 2018 roku jest wyjątkowo słoneczna i ciepła. Jest to zdecydowanie bardzo miła odmiana od pluchy, której chyba wszyscy się spodziewali. Miasta wyglądają zadziwiająco dobrze w tym jesiennym klimacie ale przecież nie tylko miastem żyje człowiek! Polska ma do zaoferowania wiele malowniczych regionów, które jesienią nabierają jeszcze więcej uroku. Specjalnie na potrzeby podróży, wybraliśmy 3 odległe od siebie miejsca - a to wszystko dlatego, żebyś miał możliwość udania się w podróż z każdego miejsca w Polsce!

To może w Bieszczady?

1

Góry robią ogromne wrażenie o każdej porze roku. Podobno najpiękniej jest właśnie jesienią. Bieszczady oferują rezerwat krajobrazowy - Sine Wiry. Rezerwat rozciąga się nad odcinkiem Wetliny, gdzie możemy obejrzeć roślinność na pobliskich wzgórzach. Bogata przyroda i szum rzeki z pewnością ukoi nerwy podczas choćby krótkiego wyjazdu. Czas przejścia przez cały szlak wynosi około trzech godzin w obydwie strony. O ile w czasie sezonu możemy napotkać tutaj sporo turystów, tak jesień ma zdecydowaną przewagę – spotkamy zdecydowanie mniej osób, a co za tym idzie, więcej miejsca na parkingu i krótsze kolejki! Natomiast w związku z tym, że nadal jest to rezerwat, należy pamiętać o podziwianiu przyrody ale najlepiej bez dotykania, zrywania i zbierania naturalnych pamiątek :). Jeśli pytacie, czy rzucić wszystko i wyjechać w Bieszczady, odpowiadamy – Zdecydowanie tak!


W przeciwnym kierunku, czyli Podlasie

2

Województwo podlaskie to jeden z tych rejonów, które są często niedoceniane pod względem turystycznych atrakcji. A to właśnie tutaj znajdują się ogromne lasy, aż cztery parki narodowe, krajobrazowe i zapierające dech w piersiach akweny. Nazwa tego regionu nie wzięła się znikąd! Dla osób preferujących bardziej miasta i zabudowania również znajdzie się tutaj coś ciekawego. Bowiem podlasie od wielu lat zamieszkiwały różne kultury: Białorusini, Polacy, Ukraińcy, Rosjanie, Tatarzy, Żydzi i Litwini. Wpływy tych kultur są widoczne w wielu miejscach, zatem z pewnością warto mieć oczy szeroko otwarte, gdyż naprawdę jest tutaj wiele miejsc wartych odwiedzenia – zarówno dla zwolenników leśnych spacerów, jak i dla tych którzy lepiej odnajdują się w miastach i zwiedzaniu budynków.


Jestem z miasta!

3

Jeśli nie przekonują Cię lasy i stricte przyrodnicze wędrówki, warto wybrać się do miasta, które jesienią jest jeszcze bardziej atrakcyjne. Tym razem wybieramy kierunek - Polska centralna! Łódź, czyli jedno z największych miast w Polsce, łączy ze sobą urok naturalnych lokacji i miejskich udogodnień. Znajdziemy w tym miejscu dużo szlaków rowerowych, Muzeum Kinematografii i zabytków, które warto odwiedzić przy odrobinie czasu. Co ciekawe, to właśnie tutaj znajdziemy najdłuższy w całej Europie szlak konny. Dla miłośników sztuki i wszelkiej maści artystów, Łódź jest obowiązkowym punktem na mapie Polski! Znana ulica Piotrkowska idealnie wpasowuje się w oczekiwania osób, które cenią sobie miejski styl i atmosferę. A po tak aktywnym dniu, warto podarować sobie odrobinę wodnego relaksu w termach Uniejów.


Szerokiej drogi!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów