Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
19.10.17963

Weekend na Litwie i Białorusi: od Japonii i maskarady do jazzu i kina

o

Podobała Ci się wycieczka do Wielkiej Brytanii? Podróże trwają dalej, a w nowym artykule powiemy jak interesująco spędzić czas w popularnych miastach na Litwie i Białorusi.

Wilno: festiwal kinowy i jazzowe rytmy

1

Jesienny deszcz nie będzie straszny, jeśli przeczekasz go w sali kinowej. Od 9. do 29. listopada w Wilnie odbędzie się festiwal kina “Scanorama” w czasie którego będzie można obejrzeć dzieła europejskich reżyserów.

2

Muzyczną asystą wieczorów w Wilnie może stać się festiwal “Vilnius Mama Jazz”, który odbywa się od 15. do 19. listopada. W programie przewidziane są wystąpienia znanych muzyków i utalentowanych nowicjuszy.Kowno: desenie ze światła na miejskich budynkach

3

Od 15. września do Nowego Roku ulice Kowna przeobrażają się - w tym czasie odbywa się coroczny Kowieński Festiwal Światła. Świetlne łuny upięknią pieszy most Dowkonta (Daukantasa), kościół św. Michała Archanioła, zamek, kościół św. Franciszka Ksawerego i Kowieński Teatr Muzyczny.Mińsk: japońska kultura i maskarada

4

Festiwal “Japońska jesień” odbywa się w Mińsku już po raz piąty, w tym roku rozpoczął się 8. września i potrwa do 29. listopada. W ramach festiwalu można odwiedzić międzynarodowy turniej karate, warsztaty malowania tuszem, kaligrafii i origami. Można także zaznajomić się z detalami twórczości Haruki Murakamiego i pójść na seminarium sztuki wschodniej “Bujinkan”. Miejscem festiwalu jest centrum japońskiej kultury “Hagakure”.

5

Oczywiście nie wolno zapominać o nadchodzącym Halloween! Z 28. na 29. października w Mińsku odbędzie się Halloween-maskarada. Program został przewidziany dla dzieci (od 14.00 do 18.00) i dla dorosłych (od 18.00 do 21.00). Odbędą się kwesty z prezentami, rodzinne zawody, malowanie twarzy, i sabat czarownic, na miejscu będzie także kryta strzelnica. Po zakończeniu na dorosłych czeka taniec ognia, kinoteatr pod otwartym niebem z pokazem horrorów, beczki z ogniem, wróżki i wiele innych atrakcji.

Przyjemnych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów