Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
06.04.17782

Kalejdoskop podróży - krążymy się po Polsce

Polska

Wybierając miasta i państwa do kalejdoskopu podróży, załoga Busfor.pl doszła do wniosku, że wcale nie trzeba opuszczać swojego państwa, aby odbyć ciekawe podróże.

Co można zobaczyć w ojczystym kraju, jakie zagadki kryją w sobie polskie miasta? Dowiemy się tego w drodze do Warszawy, Katowic, Bielska-Białej i Łodzi.

Pomarzyć o wieczności w Warszawie

Warszawa

W Warszawie nie znajdziemy dużej ilości pomników historycznych, które trzeba by obejrzeć w biegu dla “konieczności”. To także nie megapolis z głośnym tłumem i niekończącymi się korkami. Do stolicy warto pojechać, żeby odetchnąć jej atmosferą i siedząc gdzieś na ławeczce w królewskim parku z widokiem na pałac, pomyśleć o sensie istnienia.


Zapomnieć o miejskim hałasie w Katowicach

Katowice

Nie patrząc na przemysłowo-industrialny charakter Katowic, w mieście tym znajdziemy wiele miejsc godnych uwagi. Na przykład neorenesansowy Pałac Goldsteinów, neogotycki Kościół Mariacki i Kościół Świętych Apostołów Piotra i Pawła, eklektyczny hotel Monopol. Znajduje się tam również ulica pełna barów i nie ma tłumu turystów, co jest idealnym rozwiązaniem na spokojny wypoczynek.


Wspomnieć dzieciństwo w Bielsku-Białej

Bielsko-Biała

Turyści nazywają Bielsko-Białą małym Wiedniem, a lokalni mieszkańcy? To miasto z najczystszym powietrzem, wspaniałą przyrodą i przyjemnymi detalami, takimi jak Kamienica Pod Żabami czy pomniki psa Reksia oraz Bolka i Lolka z ulubionych kreskówek z dzieciństwa. Zachowała się tradycyjna starówka z rynkiem, ratuszem i siatką ulic. Wśród starszych zabytków można wymienić Zamek Książąt Sułkowskich, kościół Opatrzności Bożej i pomnik Marcina Lutra.


Poczuć przemysłową atmosferę Łodzi

Łódź

Fabryki, zakłady i przemysłowość to synonimy Łodzi, przez co miasto zostało nazwane polskim Manchesterem. Spacer po Piotrkowskiej, najdłuższym deptaku w Polsce, zajmie sporo czasu, a główny plac nie okaże się ani okrągły, ani kwadratowy - jest ośmiokątny. Nazwy starodawnych budynków, takich jak pałac Izraela Poznańskiego, Manufaktura czy Willa Leopolda Kindermana mogą sprawić trudności w zapamiętaniu, ale na pewno długo nie da się zapomnieć przyjemnego chłodu pomników, który zostaje na rękach.

Szczęśliwych podróży!

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów