Moje bilety
Obsługa klienta
Pomoc
Regulamin
O nas
Kontakt
Przewoźnicy
Agencje
27.06.17752

6 obowiązkowych trików dla turystów

6 obowiązkowych trików dla turystów

“Szczęście jest dla głupców. W nim tylko nadzieja dla tych biedaków”

Cytat Stevena Kinga znalazł się tutaj nieprzypadkowo. Kto jak kto, ale autor thrillerów dobrze orientuje się w nieoczekiwanych zmianach biegu wydarzeń.

Załoga Busfor.pl zdecydowała podzielić się przydatnymi radami, które ułatwią Ci życie podczas dowolnej podróży. Jak wszystko co genialne, nasze porady są proste, ale nie oczywiste.

Hasła Wi-Fi różnych instytucji możesz znaleźć w komentarzach na FourSquare

1

Sieć społecznościowa FourSquare nawołuje użytkowników do dzielenia się wrażeniami i opiniami o dowolnym miejscu na świecie. Wielu użytkowników od dawna wspiera swoisty flashmob związany ze swobodnym dostępem do internetu. Sprawdź komentarze do interesujących Cię instytucji i placówek - możliwe, że ktoś przed Tobą już odkrył tajne hasło :)

Przed podróżą zeskanuj wszystkie ważne dokumenty

2

W wypadku kradzieży lub utraty będziesz mieć kopię paszportu, dowód osobisty lub informację o przejazdach, które można łatwo znaleźć na smartfonie lub tablecie. Jeśli nie masz możliwości lub chęci zeskanowania dokumentów, zawsze możesz zrobić fotokopie na telefonie.

Na przykład informacja o Twoich rezerwacjach i zakupionych biletach zostaje zachowana przez Busfor, gdzie możesz zalogować się z dowolnego urządzenia, posługując się numerem telefonu. Później możesz znów wydrukować zgubiony bilet.

Funkcja “OK Maps” zachowa ilustrację map Google nawet podczas dostępu offline

3

Mapy Google są popularne na całym świecie. Można się nimi wygodnie posługiwać zarówno w życiu codziennym, jak i podczas podróży, ale zawsze wymagają dostępu do internetu. Będąc w podróży nie zawsze istnieje możliwość korzystania z dostępu do internetu, ale wyjście znajdzie się zawsze. Wystarczy zachować fragment mapy na swoim telefonie lub tablecie z pomocą funkcji “OK Maps”.

Wysyłaj sobie pocztówki na pamiątkę o każdym dniu podróży

4

Jaka to przyjemność wrócić do domu i jeszcze raz przeżyć niezapomniane wrażenia! Wyślij sam sobie pocztówki z krótkim opisem wydarzeń dnia przeżytego w podróży i swoich wrażeń. To o wiele lepsze niż nawet najbardziej udane selfie. Z pocztówkami zapamiętasz o wiele więcej i skupisz się na wrażeniach, a nie na doborze filtrów na Instagramie :)

Posługuj się GPS-em podróżując za granicę

5

Jeśli nie masz mapy państwa do którego jedziesz, po prostu będąc na miejscu przed wyjściem na miasto załaduj mapę Google. Zanim wyłączysz internet, włącz GPS - i wówczas możeszorientować się po okolicy.

Ostatniego dnia podróży zbierz drobne pieniądze i oddaj je bezdomnym

6

Już zebrałeś drobne na pamiątkę dla przyjaciół-numizmatyków? Resztę możesz zostawić dla biednych. Ta drobnostka w najbliższych latach Tobie się na pewno nie przyda, a co więcej, pewnie zgubi się gdzieś w domu. Co innego, gdy jakiś biedak ciepło o Tobie wspomni gdy zapragnie kupić sobie talerz zupy (albo butelkę najtańszej whisky, każdemu według potrzeb).

Oferujemy bezpłatne porady w zakresie korzystnych podróży zagranicznych i po Polsce. Chcesz je otrzymywać?

Zapisz się do naszego newslettera, żeby jako pierwszy otrzymywać oferty, nowości i rabaty od BUSFOR

    
183193
subskrybentów